Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

1
DZIEŃ

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

7 Postów
Agata Tumasz
(glisss)
Wiking
wrzeszczot napisał:
glisss napisał:
wrzeszczot napisał:
glisss napisał:
Witam
Chciałabym uzyskać informacje odnośnie takiej sytuacji; mąż jest na wypowiedzeniu z pracy(zwolnienia grupowe) i doznał wypadku w czasie pracy.Oczywiście była wizyta u lekarza teraz jest jeszcze w Norwegii. w NAV informują go że po skończeniu stosunku pracy (30,06,2015) musi się zarejestrować jako bezrobotny i w tedy przedstawić zwolnienie. I tu mam kilka pytań; skoro to był wypadek w pracy czy należy mu się jakieś odszkodowanie? Czy musi być w Norwegii aby pobierać chorobowe? Czy to będzie chorobowe uznawane jak by pracował czy jak już się zarejestruje jako bezrobotny ?Jakie konsekwencje wypadku będą dowiemy się dopiero za kilka dni jak wróci do Polski i podda się badaniom.

1 zglosic wypadek do NAV ,inspekcji pracy i na policje
2 odszkodowanie dostanie jesli nav uzna wypadek i to dopiero po zakonczonym leczeniu
a raczej zwrot kosztow leczenie ,jesli ma uszczerbek powyzej 15% to dostanie zwrot utraconych zarobkow ,w norwegi nie ma odszkodowan
3 nie wolno mu opuscic norwegi bez zgody nav i lekarza
Czy to będzie chorobowe uznawane jak by pracował czy jak już się zarejestruje jako bezrobotny ? co to znaczy ??
zwolnienie wypadkowe jest platne 100%
4 zarejestrowac sie musi bo musi wysylac meldunki i zwolnienia
5 niech podda się badaniomw norwegi


Dziękuje za odpowiedz.
Czy pomimo tego że jest na zwolnieniu musi się zarejestrować w NAV skoro nie jest zdolny do pracy?Jak wygląda sprawa jeśli zwolnienie będzie dłuższe niż czas wypowiedzenia umowy o prace.Czy może leczyć się w Polsce i pobierać zasiłek?
Ja jestem w Polsce więc próbuje uzyskać dodatkowe informacje.Z góry dziękuje za odpowiedzi.
Agata

1 pomimo CZEGO?
2 moze a nawet MUSI chorowac 12 miesiecy taka norweska tradycja po wypadku w koncu tu nie ma odszkodowan

moze sie leczyc w Polsce jesli lekarz i nav sie zgodzi
musi sie zarejestrowac w nav ale o tym mu powiedza jak dostarczy kolejne zwolnienia
TERAZ NAJWAZNIEJSZE TO ZGLOSIC WYPADEK W PRACY
www.nav.no/no/Bedrift/Oppfolging+og+rapp...er+og+yrkessykdommer

i dowiedziec sie gdzie firma ma ubezpieczenie od wypadkow


Wypadek jest zgłoszony w pracy.Czy do NAV trzeba pisać podanie?Mój mąż nie mieszka w Norwegi wiec dlatego zadaje tyle pytań.Próbowałam dzwonić do prawników polskich ale nikt się tym nie zajmuje.Jakie znaczenie ma w jakiej firmie ubezpieczeniowej pracodawca jest ubezpieczony?
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1262 Posty
pawel piotr
(wrzeszczot)
Maniak
glisss napisał:
wrzeszczot napisał:
glisss napisał:
wrzeszczot napisał:
glisss napisał:
Witam
Chciałabym uzyskać informacje odnośnie takiej sytuacji; mąż jest na wypowiedzeniu z pracy(zwolnienia grupowe) i doznał wypadku w czasie pracy.Oczywiście była wizyta u lekarza teraz jest jeszcze w Norwegii. w NAV informują go że po skończeniu stosunku pracy (30,06,2015) musi się zarejestrować jako bezrobotny i w tedy przedstawić zwolnienie. I tu mam kilka pytań; skoro to był wypadek w pracy czy należy mu się jakieś odszkodowanie? Czy musi być w Norwegii aby pobierać chorobowe? Czy to będzie chorobowe uznawane jak by pracował czy jak już się zarejestruje jako bezrobotny ?Jakie konsekwencje wypadku będą dowiemy się dopiero za kilka dni jak wróci do Polski i podda się badaniom.

1 zglosic wypadek do NAV ,inspekcji pracy i na policje
2 odszkodowanie dostanie jesli nav uzna wypadek i to dopiero po zakonczonym leczeniu
a raczej zwrot kosztow leczenie ,jesli ma uszczerbek powyzej 15% to dostanie zwrot utraconych zarobkow ,w norwegi nie ma odszkodowan
3 nie wolno mu opuscic norwegi bez zgody nav i lekarza
Czy to będzie chorobowe uznawane jak by pracował czy jak już się zarejestruje jako bezrobotny ? co to znaczy ??
zwolnienie wypadkowe jest platne 100%
4 zarejestrowac sie musi bo musi wysylac meldunki i zwolnienia
5 niech podda się badaniomw norwegi


Dziękuje za odpowiedz.
Czy pomimo tego że jest na zwolnieniu musi się zarejestrować w NAV skoro nie jest zdolny do pracy?Jak wygląda sprawa jeśli zwolnienie będzie dłuższe niż czas wypowiedzenia umowy o prace.Czy może leczyć się w Polsce i pobierać zasiłek?
Ja jestem w Polsce więc próbuje uzyskać dodatkowe informacje.Z góry dziękuje za odpowiedzi.
Agata

1 pomimo CZEGO?
2 moze a nawet MUSI chorowac 12 miesiecy taka norweska tradycja po wypadku w koncu tu nie ma odszkodowan

moze sie leczyc w Polsce jesli lekarz i nav sie zgodzi
musi sie zarejestrowac w nav ale o tym mu powiedza jak dostarczy kolejne zwolnienia
TERAZ NAJWAZNIEJSZE TO ZGLOSIC WYPADEK W PRACY
www.nav.no/no/Bedrift/Oppfolging+og+rapp...er+og+yrkessykdommer

i dowiedziec sie gdzie firma ma ubezpieczenie od wypadkow


Wypadek jest zgłoszony w pracy.Czy do NAV trzeba pisać podanie?Mój mąż nie mieszka w Norwegi wiec dlatego zadaje tyle pytań.Próbowałam dzwonić do prawników polskich ale nikt się tym nie zajmuje.Jakie znaczenie ma w jakiej firmie ubezpieczeniowej pracodawca jest ubezpieczony?
A GDZIE MIESZKA
w polsce bedziwe za kilka dni

jaki ma adres wq norwgi ???

jak nie wie gdzie firma ma ubezpieczenie to nie wie kto ma ma placic


to lepiej niech sie powiesi wnav
albo obleje benzyna i podpali
moze wtedy cos wam wyplaca ale pewnie nie

7
4

norwedzy rozwiazuja problem
wypadek w pracy ofiare zabic i nie ma problemu



co to znaczy wypadek zgloszony w pracy ?????????????????????????????????????????????????????????????????


masz kopie raportu o wypadku??????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????
masz kopie zgloszenia przestepstwa na policje ??????????????????????????????????????????????????????


masz kopie zgloszewnia zlamania zasad bhp do inspekcji ???????????????????
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1262 Posty
pawel piotr
(wrzeszczot)
Maniak
WujekJanek napisał:
O zesz ja pier...iele...
Cysiek napisal komentarz pomocny, zyczliwy, merytoryczny...
Czy dzis jest 24 grudnia?
Tak czy inaczej szacun Cysiu.


co ty pierdolisz
co ja jestem jakis obrzerzaniec jak jasta lub optimus herbu prezydent


jak ty jestes swinia i Polakom utrudniasz to nie znaczy ze wszyscy Polacy tak postepuja

i nie insujuj ze ja to taka swinia jak ty
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1262 Posty
pawel piotr
(wrzeszczot)
Maniak
WujekJanek napisał:
O zesz ja pier...iele...
Cysiek napisal komentarz pomocny, zyczliwy, merytoryczny...
Czy dzis jest 24 grudnia?
Tak czy inaczej szacun Cysiu.


rusz dupe i poradz cos kobiecie
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
34 Posty
Jacek B
(Jack2)
Nowicjusz
1 zglosic wypadek do NAV ,inspekcji pracy i na policje

Po pierwsze tylko wypadki poważne zgłasza się na Policje .
Wypadek zgłoś w zakładzie pracy on ma obowiązek napisać raport z wypadku i dać Ci kopie ,musi też zgłosić wypadek do NAV .Jak nie zgłosi możesz to sam zrobić .W ciągu pół roku masz prawo do zwrotu poniesionych kosztów na leczenie z NAV.Jak dostaniesz pismo z NAV o uznaniu wypadku jak się leczysz w Norwegii pokazujesz to pismo u każdego lekarza i masz wizytę za darmo .Lepiej w Polsce się nie leczyć długo się wtedy czeka na wypłatę chorobowego bo tam przez ZUS to idzie .Możesz być na chorobowym w Polsce zgłaszasz do lekarza i NAV.Po skończeniu umowy o prace zarejestruj się jako bezrobotny do pół roku masz płatne 100% chorobowego .
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
34 Posty
Jacek B
(Jack2)
Nowicjusz
.Po skończeniu umowy o prace zarejestruj się jako bezrobotny do pół roku masz płatne 100% chorobowego .

Tu nie sprecyzowałem ogólnie rok chorobowego jest płatne 100%
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
1262 Posty
pawel piotr
(wrzeszczot)
Maniak
Jack2 napisał:
1 zglosic wypadek do NAV ,inspekcji pracy i na policje

Po pierwsze tylko wypadki poważne zgłasza się na Policje .
Wypadek zgłoś w zakładzie pracy on ma obowiązek napisać raport z wypadku i dać Ci kopie ,musi też zgłosić wypadek do NAV .Jak nie zgłosi możesz to sam zrobić .W ciągu pół roku masz prawo do zwrotu poniesionych kosztów na leczenie z NAV.Jak dostaniesz pismo z NAV o uznaniu wypadku jak się leczysz w Norwegii pokazujesz to pismo u każdego lekarza i masz wizytę za darmo .Lepiej w Polsce się nie leczyć długo się wtedy czeka na wypłatę chorobowego bo tam przez ZUS to idzie .Możesz być na chorobowym w Polsce zgłaszasz do lekarza i NAV.Po skończeniu umowy o prace zarejestruj się jako bezrobotny do pół roku masz płatne 100% chorobowego .

a skad wziloes to pol roku ?
nie spisanie protokoly jest ciezkim wypadkiem
co z tego ze ma obowiazek jak tego nie robia
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
34 Posty
Jacek B
(Jack2)
Nowicjusz
a skad wziloes to pol roku ?
nie spisanie protokoly jest ciezkim wypadkiem
co z tego ze ma obowiazek jak tego nie robia

Jak byś czytał uważnie to byś wyczytał że się poprawiłem i napisałem rok ,syn ma podobną sytuacje przez dwa lata dostaje umowy po trzy miesiące pół roku i właśnie miał teraz wypadek w lutym a umowa mu się kończy w czerwcu miał spotkanie w NAV w sprawie chorobowego i powiedzieli mu że do lutego 2016 po zarejestrowaniu się jako bezrobotny będzie miał płacone 100% procent chorobowego .A jak zakład nie chce zgłosić wypadku to mozna to samemu zrobić w NAV wypełnia się kwestionariusz
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
1633 Posty
Jan .
(WujekJanek)
Maniak
I to jest moj wielki dzien.
W koncu Cysiek udzielil mi odpowiedzi na moje pytanie.

JESTEM ZYDEM !!!



Superancko!
A nawet dorzucil mi jakas kamienice, z ktorej wlasnie ruguje jakichc ksiezy emerytow.
Full wypas.
Dzieki Cysku, stokrotne dzieki!!!


PS.Jakbys jeszcze mogl mi podrzucic jakis kontakt do lozy masonskiej do ktorej przynaleze. Chcialbym sie z nimi jak najszybciej skontaktowac i niezwlocznie wlaczyc w prace nad smuciem miedzynarodowego spisku zydowskiego majacego na celu zniszczenie Polski i Polakow, oraz swietego jedynego Kosciola...

Info dla wszystkich: Gdy juz stane sie pelnoprawnym czlonkiem miedzynarodowej finansjery i przejme wlade nad swiatem, to robie w Oslo wielka impreze. Wszystkich forumowiczow zapraszam, a Cysiek, jako ten ktory wkrecil mnie do tego interesu bedzie gosciem honorowym.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
1262 Posty
pawel piotr
(wrzeszczot)
Maniak
Jak byś czytał uważnie to bys zobaczyl co jest tlustym drukiem poprawiles 100% chorobowego
a nie zwrot kosztow leczenie przez pol roku

dlaczego pol roku a nie dwa lata albo piec lat ?

i co do tego ma twoj syn ?
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok