Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

7
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

19 Postów
Wiking
jeszcze raz wielkie dzięki,mam nadzieje że po twoich podpowiedziach, nie będe miał z tym problemu . pozdrawiam
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
2387 Postów
Sethur Asher
(Sethur)
Maniak
gabriel napisał:
jasta102 napisał:wejdź... www.skatteetaten.no/no/Bibliotek/Publika...ere-Pendlerfradrag-/
Dlaczego ta strona nie chce się Mi otworzyć ...!?
Wgrał się plik ,jednak jak go otwieram to pisze... >bez nazwy,< i wyświetla się pusta strona...
Mam tak nie tylko z tym plikiem taki kłopot...
W czym jest problem..?


O 08:00 opublikowali Selvangivelse2010.. serwery wymiekly.. Altinn tez padl..
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
92 Posty
Jan Kovalsky
(negreb)
Początkujący
"jasta102"....ktoś Cię tu chyba nie lubi (87minusów???) Mnie właśnie "Moja Norwegia"pozbyła się z grona znajomych na Facebooku,kiedy napisałem że adminem strony jest "przedstawiciel" Polish Connection!!! Chodziło mi tylko o podanie przyczyn różnicy, między nimi a inną firmą wrzucając ten link www.mojanorwegia.pl/podatki Cały wpis został prawie natychmiast usunięty!!! Masz rację,niech się CMOKNĄ! A Ty jak sądzisz...która kwota jest właściwa: 37 czy 75 tyś. NOK? do rozliczenia w 2 klasie,bo wydaje mi się że jakieś 3 lata temu było to około 70 tyś. Czyżby norki aż tak bardzo to "okroili" ??? Pozdrawiam
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
132 Posty
Stały Bywalec
okolo 37 tys koron pytalem w sacie
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
13 Posty
antonia antosik
(Antonia30)
Wiking
a ja mam pytanie bo rowniez chce rozliczyc sie sama.
przysluguje mi 10% ulgi

czy ta ulg eobliczma tak?


kwote : Sum grunnlag for inntekts- og formuesskatt (inntekt/fradrag) x 10% ???

czy to odlicznei wpisuje w Tilleggsopplysninger. jak mam to nazwac , ze chodiz mi o 10 % ulgi.
rozumiem ze jako osoba singel, bez zadnych dzieci i mieszkan w Polsce nic ni emuszę dołącząc.
prosze o pomoc bo jesli rozliczyli mi zwrot podatku na 1000 kron to nie oplaca mi sie placic firmie 800 kroon zeby mi wyliczyla to cfo moge sam asobie pomnozyc.
mam tylko problem z nazewnictwem co mam wpisac, zeby wiedzieli ze korzystam z tej znizki. gdzies mi przpadla inf po norwesku
bede wdzieczna za cierpliwo podpowiedz
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1416 Postów

(Zuzu)
Maniak
Zaloguj się na altinn.no

wybierz:

min behandling >>>

i z tego : RV-1030 selvangivelse for ..................... >>>>>>>>


levere selvangivelsel med endringer (druga opcja od góry) >>>>>>>>>>>>


opcja 3.3/4.8 (renter, gjeder............>>>>>>>>>>>>

potem

opcja 3.3.7 10% standardfradrag for....

i tu kwota 10% brutto z twojego dochodu.



możesz to do końca kwietnia wysyłać nawet jak coś źle zrobisz to można to poprawić i tak liczy się ostania wersja wysłanego formularza.

Ulga ta jest dla osób które są tu pierwsze dwa pełne lata podatkowe, potem trzeba.......

sam jeszcze nie wysyłałem i muszę to sprawdzić na 100%.

P.S. śpieszę sie to mogłem jakiegoś byka strzelić

A co do zapłaty to czytaj inne działy forum, to może się dogadamy (czwartki mam wolne )
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
13 Posty
antonia antosik
(Antonia30)
Wiking
bardzo Ci dziekuję hahaha musze pomyśleć o tych czwartkach
jesli sobie tylko poradze z twoja szczegołowa pomoca

ps. jednak ma jeszcz epytanie te 10% to nie ejst od mojego lønn za 2010 od pracodawcy,

tylko 10% od tego co stoi przy 3.3/4.8 Renter, gjeld, andre kapitalkostnader og fradrag, prawda???
ogolnie to juz wypelnilam i bardzo jeszcze raz dziekuje to byl szybki ruch i szybka odp !
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
1416 Postów

(Zuzu)
Maniak
Antonia30 napisał:
bardzo Ci dziekuję hahaha musze pomyśleć o tych czwartkach
jesli sobie tylko poradze z twoja szczegołowa pomoca

ps. jednak ma jeszcz epytanie te 10% to nie ejst od mojego lønn za 2010 od pracodawcy,

tylko 10% od tego co stoi przy 3.3/4.8 Renter, gjeld, andre kapitalkostnader og fradrag, prawda???
ogolnie to juz wypelnilam i bardzo jeszcze raz dziekuje to byl szybki ruch i szybka odp !


od tego co stoi przy 2.1 czyli 10% od dochodu brutto. (z tego co pamiętam z zeszłego roku)

ruchy wcale nie muszą być szybkie, byle były rytmiczne
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
9 Postów

()
Wiking
hhh
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
24 Posty

(Myta od Przemyta)
Wiking
reme4 napisał:
witaj
na druku otrzymany z skatt niema kuźwa 3.2.7 co mam dorysować...hihihi
Forumowy przygłupie, odpowiadasz na temat z przed PIĘCIU lat, być może przepisy skatt się zmieniły.
Niemniej to twój zasrany obowiązek znaleźć odpowiedni przepis na lovdata i odpisać poprawnie tak jak zaleca skatt. Dokładnie tak samo jak w Polskim Urzędzie Skarbowym.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok