Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

11
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

87 Postów
marek góral
(masejobe)
Początkujący
I TU MASZ RACJĘ ZUZU, JAK MASZ KONTO W NORWEGII I KARTĘ DO BANKOMATU, TO WYSTARCZY: NA LOTNISKU,NA POLICJI, W URZĘDZIE PODATKOWYM W NAV-IE TEŻ
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
87 Postów
marek góral
(masejobe)
Początkujący
I NIE WIEM GDZIE JESZCZE BO MOŻE NIE WSZĘDZIE PRÓBOWAŁEM UŻYWAĆ, ALE JAK DO TEJ PORY BEZ ŻADNYCH PROBLEMÓW
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1416 Postów

(Zuzu)
Maniak
masejobe napisał:
I NIE WIEM GDZIE JESZCZE BO MOŻE NIE WSZĘDZIE PRÓBOWAŁEM UŻYWAĆ, ALE JAK DO TEJ PORY BEZ ŻADNYCH PROBLEMÓW

Właśnie, chyba dotarło do kolesia o co biega.
(wszystko jest i tak sprawdzane na podstawie Personnummer nie ważne na jakim dokumencie ID, karta z banku, papier ze skatt)
Ja zatem mam pytanko czy jest sens wyrabiania sobie norweskiego ID, Jakich spraw nie załatwię bez tego?
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
87 Postów
marek góral
(masejobe)
Początkujący
WIĘC NIE WIEM ZUZU CO CI ODPISAĆ, BO CHODZI TU TYLKO O TOŻSAMOŚĆ OSOBY PRZEBYWAJĄCEJ W NORWEGII, DO CZEGOŚ TAM TO KOMUŚ JEST I WIDOCZNIE TRZEBA MIEĆ, NIE BĘDĘ ZACHODZIŁ W GŁOWĘ PO CO TO KOMU POTRZEBNE BO ZOSTANĘ MYŚLICIELEM, SKORO TEGO WYMAGAJĄ TRZEBA SIĘ DOSTOSOWAĆ
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
20 Postów
pszemo PSZEMALSKI
(przemoh)
Wiking
Hilton napisał:
przemoh napisał:
oczywiscie trzeba miec id zeby załozyc konto a to sie wyklucza ja dostałem id ale nie w banku!!!!!!
Po prostu nie zrozumiales, ze karta to co innego niz numer personalny. ID to skrot od Identity Card. Mając karte wydaną przez bank uzywasz jej jako twojego ID i nie musisz wszedzie biegac z listem ze skatte i paszportem, aby potwierdzic kim jestes. Czytaj ze zrozumieniem, powodzenia i pozdrawiam.


ID to nie jest skrót od Identity Card to skrót od Identity document (pierwsze literki som ID nie IC) a wiec w rozumieniu norweskich władz personnummer gdyż jest to dokument wydawany przez norweski urzad.Oczywiscie zgadza sie ze tu powszechnie jest przyjete ze podstwowym dokumentem jest karta kredytowa z numerem identyfikacyjnym
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
20 Postów
pszemo PSZEMALSKI
(przemoh)
Wiking
Zuzu napisał:
masejobe napisał:
I NIE WIEM GDZIE JESZCZE BO MOŻE NIE WSZĘDZIE PRÓBOWAŁEM UŻYWAĆ, ALE JAK DO TEJ PORY BEZ ŻADNYCH PROBLEMÓW

Właśnie, chyba dotarło do kolesia o co biega.
(wszystko jest i tak sprawdzane na podstawie Personnummer nie ważne na jakim dokumencie ID, karta z banku, papier ze skatt)
Ja zatem mam pytanko czy jest sens wyrabiania sobie norweskiego ID, Jakich spraw nie załatwię bez tego?


Bzdury nie docieraja Bez norweskiego ID praktycznie nic nie załatwisz gdyż jest Ci niezbedny dokument identyfikacyjny no chyba ze z paszportem polskim łatwiej
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
1416 Postów

(Zuzu)
Maniak
przemoh napisał:
Zuzu napisał:
masejobe napisał:
I NIE WIEM GDZIE JESZCZE BO MOŻE NIE WSZĘDZIE PRÓBOWAŁEM UŻYWAĆ, ALE JAK DO TEJ PORY BEZ ŻADNYCH PROBLEMÓW

Właśnie, chyba dotarło do kolesia o co biega.
(wszystko jest i tak sprawdzane na podstawie Personnummer nie ważne na jakim dokumencie ID, karta z banku, papier ze skatt)
Ja zatem mam pytanko czy jest sens wyrabiania sobie norweskiego ID, Jakich spraw nie załatwię bez tego?


Bzdury nie docieraja Bez norweskiego ID praktycznie nic nie załatwisz gdyż jest Ci niezbedny dokument identyfikacyjny no chyba ze z paszportem polskim łatwiej


Uparłeś się na to norweskie ID, które osobom przyjeżdżającym z Polski do niczego nie jest potrzebne.
Każdy kto tu dotarł musiał mieć dokument tożsamości (dowód osobisty lub paszport) (na kartę pływacką, wędkarską, rowerową, legitymację kombatancką i paszport polsatu tu nie przyjedziesz)
Podstawową rzeczą po uzyskaniu wszystkich pozwoleń i numerów podatkowych jest założenie konta gdzie dostaniesz kartę, z którą załatwisz większość spraw.
Czasem jest potrzebny dodatkowy dokument(np paszport który jest ci niezbędny żeby wyjechać za granice(np Kanada), a na ID norweskie tego nie zrobisz)

Więc jak jesteś tu tak długo to powiedz mi na cholerę mi kolejny dokument?
Przecież z tymi dokumentami które już posiadam załatwię wszystko, a z ID norweskim już nie zawsze.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(Hilton)
Wiking
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(krolestwo za konia)
Wiking
A tak na marginesie- mozliwe jest wysylanie pieniedzy przez pracodawce na Polskie konta bo nikt mu tego nie ma prawa zabronic!!! Tylko po 1.wszelkie koszta potraci nam ze stawki godzinowej z powodu wysokiej ceny takich przelewow(norwegia jak chyba zauwazylismy nie jest w unii)2.urzad skarbowy ,banki i inne urzedy to naczynia polaczone do ktorych pracodawca wysyla info przy kazdej naszej pensji(do banku w postaci przelewu a do skatu w postaci podatku np.) i to info musi sie zgadzac.3. wszelkie urzedowe pieniadze nigdy nie zostana przelane do Polskiego banku a wyslane czekiem na adres zameldowania.
Co do ID? Nie wiem czy to jeszcze tak funkcjonyje ale Kazdy! kto zlozyl wszystkie papiery i otrzymal kiedys legalny pobyt tutaj na iles tam lat otrzymal poczta zalaminowana karte ktora zawiera nasz zdjecie,numer DUF,informacje do kiedy mamy wazne pozwolenie i oczywiscie paragrafy co ,po co i dlaczego wydano i to jest nasz norweski dokument potwierdzajacy nasz legalny pobyt tutaj. Tez duze i nie wygodne.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(Hilton)
Wiking
od 3 lat juz tych kart nie ma. Tzn. byc moze wczesniej juz nie było, ale od 3 to na pewno. Moj ex tu przybył w 2007 i juz tej karty nie dostal.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok