Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

jaki podatek? - Norwegia

24 Posty
Łukasz .
(Hooki)
Wiking
Witam

Mam taki problem a wzasadzie to zapytanie. Otoz od misiaca pracuje legalnie w norwegii, jest to moja pierwsza praca w tym kraju. Dostalem juz pozwolenie na prace, i wczoraj przyszedl tez Skattekort ale tam wyczytalem ( mam nadzieje ze zle) ze podatku w norwegii bede placil 36%. Ile podatku powinien pracodawca mi odtracac, slyszalem ze skoro pierwsz raz tu jestem to 10%, aha kontrakt mam narazie do polowy pazdziernika i na godzine 135 nok. Aha i jeszcze jedna sprawa - mianowicie konto w banku, musze zalozyc tu konto czy moga mi przelewac na walutowe w polsce?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(bad harry)
Wiking
konto musisz założyć tu .
podatek będą ci potrącać według tabellnumer przyznanego ci . na skatekort masz wycinek tej tabeli .
nie 36 i nie 10 % TYLKO WEDŁUG ZAROBKU BRUTTO I TABELI .
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -3  
Odpowiedz   Cytuj
1434 Posty

(gama28)
Maniak
Hooki, do zniżki 10% masz prawo lub do innych do wyboru, ale to dopiero uwzględnisz w zeznaniu podatkowym w przyszłym roku, gdzie prawdopodobnie wyliczą ci zwrot. Piszę prawdopodobnie, bo czasem ktoś zakłada, że dostanie, a potem "kariera" tak się rozwija, że zarabia duuużo więcej niż zakładał i musi nawet dopłacić. Z doświadczenia powiem ci, że jeśli ci się należy to ci na pewno zwrócą, ale trzeba być cierpliwym. Poza tym lepiej płacić więcej procent niż mniej, bo potem możesz mieć tak jak ja, że mi teraz ściągają ponad 19 tys podatku, bo płaciłam za mało. Takie życie.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -3  
Odpowiedz   Cytuj
24 Posty
Łukasz .
(Hooki)
Wiking
dzieki za szybka odpowiedz
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -4  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(bad harry)
Wiking
Pędziłem z pracy 100 / godz żeby ci szybko odpowiedzieć
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -3  
Odpowiedz   Cytuj
87 Postów
marek góral
(masejobe)
Początkujący
nom 36% od karty podatkowej tabell 7100, chyba że jesteś żonaty to będziesz płacił trochę mniej, ale jak chcesz płacic jeszcze mniej możesz spróbować szczęścia w nord-norge, svalbard, albo w finnmarku- z tego co wiem raj podatkowy
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 6  
Odpowiedz   Cytuj
30 Postów
Bogdan Hołownia
(bodzio1)
Nowicjusz
Konta w banku nie musisz tu zakładać kwestia dogadania sie z pracodawcą daj mu numer polskiego konta numer swiftu i powinien sam przelewac kaske na polskie konto ,ja tak 2 lata robiłem
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(Hilton)
Wiking
Przyznaj sie od razu ile straciłes na prowizjach pobranych przez oba banki i ile starciłes na prowizjach pobranych przez banki, kiedy wypłacałes w Norwegii pieniądze z bankomatu polską kartą.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(krolestwo za konia)
Wiking
A mi pierwszy pracodawca odrazu powiedzial ze nie ma takiej opcji i chyba tak jest jezeli jestes zatrudniony u norweskiego pracodawcy!!!! Hmmmm wielu norwegow skorzystaloby z tego i wysylalo pieniazki na Kajmany czy inne wyspy BOGO BOGO!!!!
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
30 Postów
Bogdan Hołownia
(bodzio1)
Nowicjusz
Przyznaje Hilton racje prowizje sa spore zwłaszcza jak sie wyciaga kase z bankomatu .Ja jestem zatrudniony u norwega praca legalna od samego poczatku mojemu szwagrowi tez wysyłali kase na polskie konto bez żadnych problemów ,wydaje mi sie ze to zalezy od dobrej woli pracodawcy bo ma wiecej roboty z tym przelewem do innego kraju
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok