Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

12
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

1 Post

(Hilton)
Wiking
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1416 Postów

(Zuzu)
Maniak
przemoh napisał:
okesl sie w koncu po co mi dowód

Mi też nie potrzebny jest dowód. połamałem go dwa lata temu przy skrobaniu zamarzniętej szyby i się obywam bez niego do dziś. (tylko szyby nie ma czym skrobać)

Jakoś jak podpisywałem ostatnio umowę o założenie netu , to pokazałem tylko kolesiowi kartę z banku (obejrzał, spisał jakieś tam numerki) podpisałem się dwa razy(pomyśl na jakiej podstawie zidentyfikowano moja tożsamość) (próbka kału, moczu ani DNA też nie była potrzebna) i po tygodniu mi net już śmigał że ho ho (redtube ładuje się w locie )
Ludzie co są w NO teraz nie żyją osiem lat do tyłu (chyba że u ciebie to się czasoprzestrzeń zakrzywiła)


P.S.-Po co ci w NO dowód?
Tylko w Polsce jest taki durny wymóg żeby mieć dwa numery i identyfikacyjne PESEL i NIP (bezsensowne dodatkowe koszty dla podatnika)
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(Hilton)
Wiking
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
20 Postów
pszemo PSZEMALSKI
(przemoh)
Wiking
ależ prosze nie tłumaczmi elementarnych rzeczy napisałas ze idac do banku dostane id w którym pytam skorzystam z tego bede mial drugie imie
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
1371 Postów
Barbara H
(barbara67)
Maniak
W No. tak jak i na calym swiecie potrzebny ci jakis identifikator - czy to jest paszport , prawo jazdy czy karta z banku to nie gra wiekszej roli , ale cos tak ID musisz miec , a ze paszport jest nie praktyczny , dlatego albo prawo jazdy - jezeli ma zdjecie i nr. personalny albo karta z banku
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1416 Postów

(Zuzu)
Maniak
przemoh napisał:
oczywiscie trzeba miec id zeby załozyc konto a to sie wyklucza ja dostałem id ale nie w banku!!!!!!

jak masz prace legalną i dochody to trzeba sobie otworzyć konto ( w koperty to się nikt już nie bawi bo to głupota by była)
Jak masz konto dostaniesz do tego kartę gdzie jest twój numer personalny i "avatar" zarazem, dzięki temu zakupisz sobie bilet na samolot bez wychodzenia z domu np. weźmiesz coś na abonament itp.
na ID juz nie koniecznie, wiec pytanie po co mi ID jak wszystko mogę załatwić dzięki karcie z banku?
(znajomi nawet domy mają na kredyt i ID norweskiego nie mają, więc po co mi one?)
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
20 Postów
pszemo PSZEMALSKI
(przemoh)
Wiking
berbara serio nie wiedziałem nie bywam w swiecie
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(Hilton)
Wiking
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
1371 Postów
Barbara H
(barbara67)
Maniak
Nie wiem czemy odbierasz moja wypowiedz jako zlosliwosc ?

Nie chodzilo mi o pouczanie ciebie o tym jak jest na swiecie - tylko napisalam to jako analogie do sytuacji tu w No. - ze dobrze miec praktyczne ID - a karta bankowa jest wlasnie praktyczna w uzyciu
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
1416 Postów

(Zuzu)
Maniak
przemoh napisał:
ależ prosze nie tłumaczmi elementarnych rzeczy napisałas ze idac do banku dostane id w którym pytam skorzystam z tego bede mial drugie imie

"id w którym pytam skorzystam z tego bede mia drugie imie

Po jakiemu to? może jak litra wypije to zrozumiem sens twojej wypowiedzi.

Zarzucasz komuś nieprecyzyjną wypowiedź, gdzie naprawdę trzeba być jamochłonem żeby nie zrozumieć jej sensu, a sam się wysłowić nie potrafisz?!?

ićstont!
Na dodatek kartą załatwię jeszcze parę innych rzeczy. (ID na pewno nie ma takiej mocy!!!)
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok