Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

5
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

1 Post

(Hilton)
Wiking
przemoh napisał:
dzieki za wyjasnienie heheh chyba nie zrozumiałas co napisałas i nie jest ci przykro mozna to szybko wywnioskowac po ostanich postach

A po twoich postach mozna wywnioskowac, ze jestes ograniczony. Karta z banku w Norwegii jest twoim dokumentem tożsamosci, jesli ją posiadasz to nie potrzebny jest co wtedy paszport ani dowod.
Jezeli nie rozumiesz co to jest ID, to nie moj problem. Tylko jesli w banku, na poczcie czy w innej instytucji usłyszysz np. po angielsku "your ID please", to wtedy mozesz dac tę kartę.
A co do rozumienia, to nie mam zwyczaju tłumaczyc sie ignorantom, ktorzy ledwo co przekroczyli granice i juz sie wymądrzają nie mając zielonego pojęcia jakie dokumenty mozna posiadac w danym państwie. Ja rozumiem sprawe z ID bardzo dobrze.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
20 Postów
pszemo PSZEMALSKI
(przemoh)
Wiking
serio
bzdura ale czy mam to przemilczec o nie??
napisałs ze idac do banku masz juz id a to jest wierutna bzdura .
nigdy nie otzrymasz id w nanku jak wczesniej sugerowałas. a no chyba ze byłas pierwasza to chetnie poczytam twj wyjatkowy przypadek
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
1416 Postów

(Zuzu)
Maniak
rzemoh

zazwyczaj to tak leci:
-propozycja pracy >
>podpisujesz umowę (KONTRAKT)
>rejestrujesz swój pobyt (dla EOS to jest registeringbevis)
>wyrabiasz sobie Dnumer >(z tym już można sobie karte w banku wyrobić ID)
>zameldujesz się (może być Nordkap albo Svarbald byle w NO)
Składasz wniosek o personnummer (Fodselsnummer) (jest to taki numer który składa się z twojej daty urodzenia i pięciu randomowych cyfr)
>wtedy udajesz się do banku (np. Postbanken,Nordea,SpareBank) i otwierasz konto
jak masz umowę o pracę tzn. że będziesz miał jakieś dochody i bank widzi w tobie interes.

te numerki to kombinacja liczb wylosowanych w Mozambiku w totka w poprzednim miesiącu(w dni nieparzyste i pod warunkiem że nie padał wtedy deszcz )
(jeśli ten warunek byłby nie spełniony to numerki losuje ślepy i bosy uchodźca(z Kosowa koniecznie) który zgubił buta, lewą ręką bo prawą mu granat ręczny urwał i na dodatek wzrok stracił (o tym że jest głuchy przemilczę)

Jak coś możesz kupić (wziąć na abonament) tylko na podstawie karty z banku to jak tego nie nazwać inaczej jak ID???
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
20 Postów
pszemo PSZEMALSKI
(przemoh)
Wiking
jesio raz nie wprowadzaj ludzi w bład pojście do banku nie załatwia twojego id o twojego dowodu osobistego przezywałem to 8 lat temu wiec bzdury to koniowi
chodzi o porady nie o wymadzanie
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
8 Postów
Paweł pawelski
(cokolwiek)
Wiking
ale ty cipa jestes na utrzymaniu wiec tak se mysl
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
8 Postów
Paweł pawelski
(cokolwiek)
Wiking
ale moze nie mam racji bokto cie by utrzymywal
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(Hilton)
Wiking
przemoh, zyjesz w wielkiej nieswiadomosci. Zabawny nawet jestes. A 8 lat temu, to ty nie miales jeszcze podstaw aby miec dowod.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
20 Postów
pszemo PSZEMALSKI
(przemoh)
Wiking
ja cipa
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
8 Postów
Paweł pawelski
(cokolwiek)
Wiking
a w banku to se mozesz zdjecie zostawic do identywikacji
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
20 Postów
pszemo PSZEMALSKI
(przemoh)
Wiking
i tak dumaj a gdzie konkrety bo nie widze
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok