Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

10
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

wyprowadzka - Norwegia

Czytali temat:
WIESLAWA MACKOWSKA Jan Maryjan Wojciech Zakrzewski Zbigniew Karpinski mart enty N O Bartek Potocki Onty_Ja_Gabriel_3. Remigiusz Kluska Marta K Riggman lojd13 Radek S Marta Wolska (1461 niezalogowanych)
7 Postów
Wiking
mam pytanie,wyprowadzam sie z norwegi ,mam samochod zarejestrowany na mnie w norwegi.co i gdzie musze zrobic aby go wyrejestrowac w norwegi i legalnie zarejestrowac w polsce?
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1401 Postów
Onty_Ja_Gabriel_3.
(Onty_Ja_Gabriel_3.)
Maniak
hiro napisał:
mam pytanie,wyprowadzam sie z norwegi ,mam samochod zarejestrowany na mnie w norwegi.co i gdzie musze zrobic aby go wyrejestrowac w norwegi i legalnie zarejestrowac w polsce?
Jeżeli to auto posiadasz dłużej niż rok to procedura jest prosta i opisana tak na stronie Statensvegvesen jak i na polskiej stronie Urzędu Komunikacyjnego.
Ja ze swojej strony i doświadczenia, dodam jedynie iż najbardziej optymalnym rozwiązaniem, jest przyjechać do polandii tym autem na norskich tablicach i tu dokonać całej procedury związanej z przerejestrowaniem.
Auto tak czy siak, MUSI mieć aktualny przegląd i ubezpieczenie i im dłuższy tym lepiej dla procedury.
Auto w polandii przechodzi przegląd adaptacyjny, do potwierdzenia norskiego przeglądu, dlatego jak jedziesz na aktualnej rejestracji, to nie musisz wykupywać czerwonych dziennych tablic, ani też używać w skrajnych sytuacjach lawety.
Taka procedura trochę trwa i w tym czasie, auto bez tablic jest uziemione.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
72 Posty
N O
(xtrail)
Początkujący
Ja w maju kupiłem w Norge samochód z ważnym eu przerejstrowałem na siebie wykupiłem ubezpieczenie i po prostu w czerwcu pojechałem na kołach do Polski.W Polsce wziąłem rzeczoznawcę do sporządzenia opinii i wszystko załatwiłem przez agencje celną.Do agencji celnej musisz mieć umowę kupna samochodu,dowód rejestracyjny del 1 i 2 ,opinie rzeczoznawcy , bo za auto z Norge płacisz 10% cła,akcyza od poj.silnika i vat 23% wszystko od wartości pojazdu dlatego dobrze mieć opinie rzeczoznawcy.Po opłaceniu auta do wydziału komunikacji musisz mieć potwierdzenie połat za cło,akcyza, wat,przetłumaczoną umowę kupna auta,zdać tablice rejestracyjne i ważne badanie techniczne chyba że auto bierzesz na mienie przesiedleńcze to inna sprawa ale musisz mieć więcej niż rok .
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
3258 Postów
boj fra oszlo
(bojfraoszlo)
Maniak
...33% od wartosci auta...?
..gdzie tu jest biznes, rozsadek?
...Ps.. tylko jako mienie przesiedlencze.....to ma sens...czy jakies wytlumaczenie...chyba ,ze jest to auto zabytkowe lub nietypowe...
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
72 Posty
N O
(xtrail)
Początkujący
Jest bo ja mam auto z Norge po opłatach już z zarejestrowaniem 30% taniej jak takie same z takim samym przebiegiem i gorszym wyposażeniem w PL.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1401 Postów
Onty_Ja_Gabriel_3.
(Onty_Ja_Gabriel_3.)
Maniak
xtrail napisał:
Jest bo ja mam auto z Norge po opłatach już z zarejestrowaniem 30% taniej jak takie same z takim samym przebiegiem i gorszym wyposażeniem w PL.
To co piszesz jest faktem, ja mam 11 letniego Forda Connect, kupionego w 2019r przebieg przy kupnie 93-tys.
Stan obecny 123-tys. gdy w tamtym roku wjechałem na polski przegląd do warsztatu Forda, to facet powiedział iż spód wygląda jak nówka.
Powiedział, że do niego trafiają polskie 5-letnie fordzidła z podwoziami w 50% do wymiany i z mniejszymi przebiegami.
Dlatego teraz tak bardzo zawzięcie walczę o jego zachowanie, chociaż z mojej winy i durnego doradztwa pseudo mechanika auto stoi od roku na kołkach i bezwzględnie muszę zmienić miejsce postoju by zakończyć drogą wymianę tego co zostało spieprzone!.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok