Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

7
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

1580 Postów
mart enty
(bodys)
Maniak
Onty_Ja_Gabriel_3. napisał:
Riggman napisał:
a nie myslales zeby pojsc do Nav-u i powiedziec im swoja sytuacje. Popros o tlumacza, przeciez to nic nie kosztuje. Po co tutaj piszesz? na co liczysz ? Liczysz ze ktos Ci da mieszkanie za 2-3 tys kr jakis pokoj jak moze bezproblemu wynajac za 5 -6 tys.
Moze pora wracac do PL jak sobie nie radzisz. Wystarczy isc do pierwszej lepszej agencji pracy do jakiegos polaka co ich tam w kazdej agencji jest od groma. Zaloze sie ze przydalby sie ktos taki jak Ty na budowie bo jakis zawod budowlany pewno masz....Gabrys pobudka zamiast sie uzalac na forum...to nic ci nie da
Czy ty masz jakiś problem osobowościowy iż łazisz za mną po forum jak wesz.
Nie chcesz pomóc to nie pomagaj, jednak przestań również zamieszczać te swoje mundrości.
Mnie taki mobbing nie rusza od paru lat, dlatego też DARUJ SOBIE i omijaj mnie z daleka.

Gabryś, akurat jak wesz, to Ty łazisz po tym forum od początku jego istnienia; i jak to mawiasz - mundrujesz. O Odpowiednich zakładkach na odpowiednich stronach. I przez te naście lat nie zdobyłeś się na to, żeby choć trochcę łyknąć języka, czy to norweskiego, czy to angielskiego. Choć i polskiego też przydałoby Ci jeszcze dołykać. Teraz jesteś zdziwiony... Ileż można siedzieć za granicą, nie znając choćby w stopniu komunikatywnym języka w kraju zamieszkania, lub uniwersalnego angielskiego?
Mundruj dalej
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
44 Posty
Sarpis
(Sarpis)
Nowicjusz
Onty_Ja_Gabriel_3. napisał:
Sarpis napisał:
NAV ma obowiazek pomoc tobie w znalezieniu miejsca do spania.
Skontaktuj sie z NAV w twojej dzielnicy i popros o pomoc.
www.oslo.kommune.no/bolig-og-sosiale-tje...ognovernatting/#gref

Gdybym mówił/szprechał på norsk eler englisz to nie wystawiał bym takiej informacji na forum.
Jednak dziękuję i za taką pomoc.

Jak zostalo wspomniane NAV ma obowiazek tobie pomooc (jezeli masz karte stalego pobytu).
Umowisz sie na rozmowe z i tlumacz zostanie zamowiony (za darmo).
Jezeli masz jakis zasilek a nie starcza tobie na mieszkanie i zycie, to moze tobie zostac przyznany tzw supplering.
Stawka na zycie (socjalna) wynosi 6450. Mieszkanie i prad nie wchodza do skladki na zycie.
Musisz zlozyc podanie o emeryture - tzn alderspensjon.
Twoja emerytura bedzie mala, gdyz nie masz 40 lat czlonkostwa w norweskim Folketrygd.
Emeryci moga sie starac o "supplerende stønad" aby wyrownac roznice miedzy swoja emerytura a minimalna emerytura norweska.
Idz do Caritas w Oslo - oni maja polskich tlumaczy. Pomoga tobie w kontakcie z NAV (jezeli sam nie masz odwagi tam sie udac/zadzwonic)

Midlertidig botilbud - døgnovernatting Hvis du av ulike grunner ikke klarer å skaffe deg bolig selv, kan du få midlertidig overnatting på døgnbasis. www.oslo.kommune.no
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1401 Postów
Onty_Ja_Gabriel_3.
(Onty_Ja_Gabriel_3.)
Maniak

2. Kirkens Bymisjon Louises gate 30, 0192 Oslo, otwarte er fra 18:00 til 07:30. tel. 47974882, kosztuje 15 za noc

Dzięki Pani informacji jestem. wyspany, umyty, ocharużony.
Za chwilę idę na spacer po Oslo, tak sobie bez celu jako turysta.
WIELKIE DZIĘKI.
Ponieważ w tym temacie właśnie o taką pomoc mi chodziło, a nie o górnolotne pouczenia, typu
- co powinienem
- czego nie można
- co muszę.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
170 Postów
Stały Bywalec
Archaniele Gabrielu, cieszę się, że mogłam pomóc, zawsze możesz podać mój nr telefonu, jeśli napotkasz jakieś problemy z dogadaniem się z kimkolwiek w Norwegii, tak jak kiedyś napisałam mieszkam tu od urodzenia, więc z dogadaniem się nie będzie problemu. Odnośnie NAV to w kwestii mieszkania w niczym Ci nie pomogą, bo mieszkania komunalne są b. drogie. Natomiast mogą Ci pomóc z opłacaniem rachunków. Minus tego jest taki, że trzeba się dokładnie wyspowiadać ze swego życia, dochodów i ogólnej sytuacji finansowej w szczególności. Prawdą jest, że mają tłumaczy j.polskiego więc nie będzie problemów z dogadaniem się. Trzymaj się! kiedyś zaświeci jeszcze słońce.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok