Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

7
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Praca w Polsce po rocznym chorobowym i wniosku o AAP - Norwegia

Czytali temat:
iksiński igrek Jarosław Mazur Zbigniew Karpinski mart enty Kasia K boj fra oszlo noregg Onty_Ja_Gabriel_3. Arkadiusz No Slawek36 Kamil Mateusz Kwi kali7654 (2005 niezalogowanych)
6 Postów
Kamil Mateusz Kwi
(KamilKwi)
Wiking
Witam. 5go stycznia minął mi rok zwolnienia chorobowego. W tej chwili NAV rozpatruje mój wniosek o AAP, następnie planowałem złożyć wniosek o S1(do tej pory na chorobowym składany z wynikiem negatywnym). Za około miesiąc rozpoczynam w Polsce leczenie, które będzie zbyt kosztowne, aby płacić z własnej kieszeni. Najszybszą opcją z ubezpieczeniem jest podjęcie pracy na umowę o pracę. Opcje z rejestracją w urzędzie pracy lub wykupieniu własnego ubezpieczenia nie wchodzą w grę. I tu moje pytanie, czy strona norweska może z tego powodu mieć do mnie "ale", że tam starałem się o AAP itd a tu nagle w Polsce podjąłem pracę? Mogą żądać zwrotu wypłaconego świadczenia? Ktoś miał taką sytuację lub wie coś w tym temacie i może się wypowiedzieć?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
3258 Postów
boj fra oszlo
(bojfraoszlo)
Maniak
...w Norwegii mozesz leczyc sie za darmo a i swiadcxenia ci sie wszytkie beda nalezaly...
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -3  
Odpowiedz   Cytuj
16 Postów
Slawek36
(Slawek36)
Wiking
Jak podejmiesz legalne zatrudnienie a cię ktoś pod....oli to masz po AAP , w razie kontroli masz po AAP , powinieneś być w NO do momentu uzyskania AAP i dalej kontynuować leczenie . Dla czego odmawiają wydania druku S1, jeśli lekarz się zgodzi i w helfo przedstawisz jakiś powód że chcesz się leczyć w PL to mogą ci się na to zgodzić bez utraty AAP w NO . Masz swojego opiekuna w NAV to możesz spróbować . Jeśli sam wyjedziesz z NO i jeszcze podejmiesz pracę w PL to sobie narobisz tylko szkody.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
6 Postów
Kamil Mateusz Kwi
(KamilKwi)
Wiking
Leczenie zostało przeniesione na początku do Polski. Miało trwać chwile, wyszło inaczej. Nie zamierzam równocześnie być na AAP i pracować w Polsce. Zrezygnowałbym ze świadczeń norweskich i zaczął działać w kraju. Chodzi mi o to, czy NAV nie będzie mi robił problemów, że chorowalem rok, starałem się o AAP, z dnia a dzień zrezygnowałem i podjąłem pracę w Polsce.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
16 Postów
Slawek36
(Slawek36)
Wiking
Nic ci nie zrobią , chorowałeś bo miałeś podstawę i tego nie podważą . Co do AAP to ich poprostu powiadom że nie będziesz się starał o nie ( jak już wysłałaś podanie) i tyle , zgłoś wyjazd w skatt z NO powiadom swojego lekarza jak chcesz.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
6 Postów
Kamil Mateusz Kwi
(KamilKwi)
Wiking
Dziękuję za pomoc. Pozdrawiam
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok