Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

12
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Renta rodzinna - Norwegia

Czytali temat:
2 Posty
Ola1986
(Ola1986)
Wiking
Witam, mam pytanie może ktoś coś wie i udzieli mi info.. mój tata pracował w Norwegii przez okres około 5 lat. Parę miesięcy temu zmarł. W Polsce po śmierci środki są dziedziczone jeżeli ktoś nie był na emeryturze. Czy Norwegii jest jakiś zwrot?? Jak to jest z reta rodzinna?? Moja mamą zmarła rok przed tata, więc tylko ja dziedzicze.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
1401 Postów
Onty_Ja_Gabriel_3.
(Onty_Ja_Gabriel_3.)
Maniak
Ola1986 napisał:
Witam, mam pytanie może ktoś coś wie i udzieli mi info.. mój tata pracował w Norwegii przez okres około 5 lat. Parę miesięcy temu zmarł. W Polsce po śmierci środki są dziedziczone jeżeli ktoś nie był na emeryturze. Czy Norwegii jest jakiś zwrot?? Jak to jest z reta rodzinna?? Moja mamą zmarła rok przed tata, więc tylko ja dziedzicze.
A co ma do dziedziczenia renta socjalna, która jest w polsce przyznawana jedynie maloletnim lub niepełnosprawnym.
Spełniasz te kryteria?
Co do pytania.
W Norege każdy kto skończy 18 lat, jest osobą bezwzględnie samodzielną pod każdym prawnym oraz zwyczajowym prawem i o ile osoba zmarła nie zostawiła testamentu, to od państwa nic się nie należy, tym bardziej jakieś "renty".
Resztę proszę sobie doczytać na odpowiednich Norweskich stronach typu > nav.no < tam też są strony tłumaczone na polski.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
2 Posty
Ola1986
(Ola1986)
Wiking
W Polsce środki które są zbierane na emeryturę są dziedziczone. Tak jak z funduszy emerytalnych tak jak i z Zusu. I chciałam się dowiedzieć czy w Norwegii też tak jest. Co do renty to zadałam pytanie bo ktoś mi o tym wspomniał.. tyle w tym temacie
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1580 Postów
mart enty
(bodys)
Maniak
Onty_Ja_Gabriel_3. napisał:
Ola1986 napisał:
Witam, mam pytanie może ktoś coś wie i udzieli mi info.. mój tata pracował w Norwegii przez okres około 5 lat. Parę miesięcy temu zmarł. W Polsce po śmierci środki są dziedziczone jeżeli ktoś nie był na emeryturze. Czy Norwegii jest jakiś zwrot?? Jak to jest z reta rodzinna?? Moja mamą zmarła rok przed tata, więc tylko ja dziedzicze.
A co ma do dziedziczenia renta socjalna, która jest w polsce przyznawana jedynie maloletnim lub niepełnosprawnym.
Spełniasz te kryteria?
Co do pytania.
W Norege każdy kto skończy 18 lat, jest osobą bezwzględnie samodzielną pod każdym prawnym oraz zwyczajowym prawem i o ile osoba zmarła nie zostawiła testamentu, to od państwa nic się nie należy, tym bardziej jakieś \"renty\".
Resztę proszę sobie doczytać na odpowiednich Norweskich stronach typu > nav.no < tam też są strony tłumaczone na polski.

O Borze Zielony... Gabrys, jak Ty czasem potrafisz pierdolić, to głowa mała.. Co to znaczy " Prawne, oraz zwyczajowe prawo"??? Jprdl...
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1401 Postów
Onty_Ja_Gabriel_3.
(Onty_Ja_Gabriel_3.)
Maniak
napisał: O Borze Zielony... Gabrys, jak Ty czasem potrafisz pierdolić, to głowa mała..
Co to znaczy " Prawne, oraz zwyczajowe prawo"??? Jprdl...
-----

Tyle samo co > w logicznej odległości od OSLO <.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1580 Postów
mart enty
(bodys)
Maniak
napisał:
napisał: O Borze Zielony... Gabrys, jak Ty czasem potrafisz pierdolić, to głowa mała..
Co to znaczy \" Prawne, oraz zwyczajowe prawo\"??? Jprdl...
-----
Tyle samo co > w logicznej odległości od OSLO <.


W rzeczy samej. Czasami tak bredzisz, ze moglbys choć spróbowac sie powstrzymać, zamiast atencyjnie sie udzielać nie mówiąc nic
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok