Kup tutaj reklamę »

Zwolnienie tymczasowe a wypowiedzenie - Norwegia

Czytali temat:
2 Posty
niki12
(niki12)
Wiking
Witam, mam pytanie zwiazane ze zwolnieniem tymczasowym a wypowiedzeniem umowy. Mąż jest/był na permitteringu, zarejstrowany w Navie, zadzwonil do niego nowy pracodawca . Przedstawil mu oferte pracy. Maz dzwonil do swojego pracodawcy z pytaniem czy ma dla niego pracę czy nadal nie. Pracodawca niby nie mial ale mąż zobaczyl jego ogloszenie na Nav o poszukiwaniu pracownika. Wiec mąż przyjął oferte pracy od nowego pracodawcy gdyz jak wiadomo gdyby odmowil poszloby to do Navu. Pytanie brzmi czy mąż musi dac wypowiedzenie staremu pracodawcy mimo ze zostal tymczasowo zwolniony i nie ma pracodawca dalej pracy dla niego? Bo pracodawca twierdzi ze tak i niby to dla męża dobra tak mu napisał smsem. Proszę o pomoc. Pozdrawiam
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
688 Postów
MultiNOR Konsultant
(MultiNOR)
Wyjadacz
Pani mąż ma prawo pracować nawet w trakcie tymczasowego zwolnienia. Nowy pracodawca, który zaproponował pracę, powinien wiedzieć o tym, że mąż przebywa na permitteringu i być może zaproponował jedynie czasową pracę. Natomiast jeżeli nowy pracodawca chce zatrudnić Pani męża na stałe, to wtedy można złożyć wypowiedzenie w starej firmie.
Zgłoś wpis
661 Postów
Onty_Ja_Gabriel_3.
(Onty_Ja_Gabriel_3.)
Wyjadacz
niki12 napisał:
Witam, mam pytanie zwiazane ze zwolnieniem tymczasowym a wypowiedzeniem umowy. Mąż jest/był na permitteringu, zarejstrowany w Navie, zadzwonil do niego nowy pracodawca . Przedstawil mu oferte pracy. Maz dzwonil do swojego pracodawcy z pytaniem czy ma dla niego pracę czy nadal nie. Pracodawca niby nie mial ale mąż zobaczyl jego ogloszenie na Nav o poszukiwaniu pracownika. Wiec mąż przyjął oferte pracy od nowego pracodawcy gdyz jak wiadomo gdyby odmowil poszloby to do Navu. Pytanie brzmi czy mąż musi dac wypowiedzenie staremu pracodawcy mimo ze zostal tymczasowo zwolniony i nie ma pracodawca dalej pracy dla niego? Bo pracodawca twierdzi ze tak i niby to dla męża dobra tak mu napisał smsem. Proszę o pomoc. Pozdrawiam Permittering nie jest wcale czasowym zwolnieniem, tylko niepełnym płatnym urlopem który pokrywa NAV Dana osoba nadal jest pracownikiem i w całości praw pracowniczych, podlega temu pracodawcy który wystawił permittering.
Pracodawca może lub nie musi zgodzić się na pracę w innej firmie niż swojej. Jednocześnie ma prawo wezwać pracownika do pracy w każdym momencie przebywania na permitteringu i pracownik nie ma prawa odmówić powrotu chociażby na 1 godzinę pracy dziennie, inaczej pracodawca może zgodnie z prawem pracy, zwolnić dyscyplinarnie takiego opornego pracownika.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:1  
Odpowiedz   Cytuj
2 Posty
niki12
(niki12)
Wiking
Dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram