Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

reklama | kup tutaj »

25% a później 33% ? jak to jest? czy można to jakoś obejść? - Norwegia

Czytali temat:
Radoslaw O Jacek Duda adam hryciuk Bolesław Woźniak Zbigniew Karpinski boj fra oszlo Krystian Gębala Norbert Banita Stefan1963 Kamil Es. tojaprince sleyver humantax Żaneta.bryndza (1029 niezalogowanych)
2 Posty
tojaprince
(tojaprince)
Wiking
Witam,
w sierpniu minie rok jak jestem w Norwegii,
nie mam w pracy innego polaka/obcokrajowca i nie bardzo mam kogo zapytać o przebieg spraw związanych z podatkami.
Obecnie płacę 25% podatku
ponoć po roku pracy dochodzi około +8% na jakąś rentę czy coś
stąd moje zapytanie czy można się tego zrzec/ wyłączyć/ zrezygnować?

A skoro już tu jestem i pytam mam jeszcze jedną nie wiadomą,
czy przysługuje mi zwrot podatku za pierwszy rok pracy?

Z góry bardzo dziękuję za wszelką pomoc, jeśli nie można krótko i zwięźle to mile widziane i dłuższe wypowiedzi lub po prostu linki do źródła gdzie odpowiedź znajdę.
Pozdrawiam
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
3 Posty
Kamil Es.
(nielubiebrukselki)
Wiking
Tutaj jest wszystko o tym 25% podatku: www.skatteetaten.no/en/person/foreign/ar...eduction-cards/paye/

Między innymi to, czego chyba szukasz:
"Your employer deducts a fixed rate of tax from your salary – 25 percent. If you’re not a member of the National Insurance Contributions Scheme, the tax rate is 16.8 percent."
Czyli jeśli nie podlegasz norweskiemu systemowi ubezpieczeń społecznych, to pracodawca pobiera tylko 16,8% podatku.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
2 Posty
tojaprince
(tojaprince)
Wiking
W takim wypadku wygląda na to że podlegam ponieważ płacę obecnie 25%
dziękuję za link przeczytam może znajdę odpowiedź
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok