Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

11
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

zwrot kosztów leczenia w Polsce - Norwegia

1 Post
Łukasz 87
(Łukasz 87)
Wiking
Witam. Mam takie pytanie może ktoś był w podobnej sytuacji. Będąc w Polsce po wizycie u prywatnego lekarza okazało się że muszę mieć zabieg w szpitalu,nie miałem karty HELFO więc szpital wystawił mi fakturę którą opłaciłem. Moje pytanie brzmi czy mogę ubiegać się o zwrot za tą fakturę. Sytuacja miała miejsce z początku 2019. Czy po prostu sobie odpuścić trochę szkoda bo to ponad 600zł. Będę wdzięczny za każdą pomoc.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -6  
Odpowiedz   Cytuj
1401 Postów
Onty_Ja_Gabriel_3.
(Onty_Ja_Gabriel_3.)
Maniak
Łukasz 87 napisał:
Witam. Mam takie pytanie może ktoś był w podobnej sytuacji. Będąc w Polsce po wizycie u prywatnego lekarza okazało się że muszę mieć zabieg w szpitalu,nie miałem karty HELFO więc szpital wystawił mi fakturę którą opłaciłem. Moje pytanie brzmi czy mogę ubiegać się o zwrot za tą fakturę. Sytuacja miała miejsce z początku 2019. Czy po prostu sobie odpuścić trochę szkoda bo to ponad 600zł. Będę wdzięczny za każdą pomoc.Niestety, tak czy siak.
Nie miałeś karty Ubezpieczenia Międzynarodowego to zapłaciłeś z własnej kasy, inna sprawa to taka iż ta karta ważna jest tylko w przypadku nagłej konieczności pomocy a zabieg w szpitalu do takich nie należał, dlatego nawet gdybyś tą kartę posiadał to i tak za zabieg byś płacił a NAV by kasy nie zwrócił.
Druga sprawa to taka iż teraz jest 2020r. a zabieg był w 2019. gdybyś wtedy rozpoczął starania to "może kto wie" teraz jest już po herbacie.
Ponieważ w Helfo, wszystko jest rozliczane od 1 stycznia do 31 grudnia danego roku i nic nie przechodzi na następny rok. To tak z mojego prywatnego spostrzeżenia z relacji Helfo i NAV.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(piotrtt)
Wiking
Kartę Helfo można się posługiwać jeśli jest zagrożone zdrowie lub życie...Jeśli takowa sytuacja miała miejsce możesz wystąpić do Helfo o refundację.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1501 Postów
Joanna Kuchnicka
(Asikhb)
Maniak
Łukasz 87 napisał:
Witam. Mam takie pytanie może ktoś był w podobnej sytuacji. Będąc w Polsce po wizycie u prywatnego lekarza okazało się że muszę mieć zabieg w szpitalu,nie miałem karty HELFO więc szpital wystawił mi fakturę którą opłaciłem. Moje pytanie brzmi czy mogę ubiegać się o zwrot za tą fakturę. Sytuacja miała miejsce z początku 2019. Czy po prostu sobie odpuścić trochę szkoda bo to ponad 600zł. Będę wdzięczny za każdą pomoc.
Dlaczego nie skontaktujesz sie bezposrednio z Helfo? 6 stow faktycznie piechota nie chodzi. A TYLKO tam uzyskasz kompetentne informacje dotyczace akurat Twojej sprawy.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 6  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok