Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

Podatek za feriepenge 2018. - Norwegia

6 Postów
Mamserek
(Mamserek)
Wiking
Witam. Prosze o pomoc. Pół roku temu rozwiązałem umowe o pracę z szefem za porozumieniem stron. Wczoraj dostałem maila :

Vedlagt ligger din lønnsslipp fra (NAZWA FIRMY) for Korr. skatt av FP 2018, utbet.02.01.2019.
Utbetalingsdato vil være 30.11.19.
W załączniku kwitek z minusem (nie moge wrzucać zdjęć, nie wiem czemu)
Po chwili mail, jak rozumiem od księgowej:

Hei Patryk,

Du har fått nettopp en lønnslipp for 2019, som viser at du er skyldig skatt for 2019 kr.4.812,-.

Årsak til dette at du har fått skattekort i år 2019 med kildeskatt på lønn og feriepenger.

Trekkfritak for feriepenger gjelder ikke for ansatte som har skattekort med kildeskatt.

Det betyr at du må betale skatt av feriepenger 2018, som du har fått 11.01.2019, altså kr.19.238 x 25% = kr.4.812,-



Beløpet kr.4.812,- må utbetales tilbake til din atbeidgiver (NAZWA FIRMY), til bedrifts sin konto (NUMER KONTA),

Eventuelt kontakt daglig leder (IMIE I NAZWISKO SZEFA) og avtal tilbakebetaling.



Har du noen spørsmål vedrørende kildeskatt er det bare ta kontakt.



Med vennlig hilsen

Marina Jordahl

Autorisert regnskapsfører



To normalne że mam zapłacić za podatek od feriepenge po roku? To przez błąd księgowej? Tym bardziej na konto firmowe szefa. Oprócz tego znów mi przyjdzie podatek do zapłaty w Norwegii i w Polsce?

Pozdrawiam i z góry dziękuje za pomoc.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
6 Postów
Mamserek
(Mamserek)
Wiking
Czy na prawdę jest to takie niewiadome? Nikt nie słyszał o czymś takim? Były pracodawca chce mnie oszukać czy później będę miał problemy jeśli nie zapłacę ?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
704 Posty
MultiNOR Konsultant
(MultiNOR)
Wyjadacz
Osoba, która korzysta z karty podatkowej 25% powinna zapłacić podatek 25% od feriepenger, które otrzymała w danym roku. Wyliczenia księgowej są prawidłowe i powinien Pan zapłacić ten podatek.
Zgłoś wpis


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok