Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

5
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

WYPOWIEDZENIE PRACY - Norwegia

1 Post
kamil grabias
(kamel190)
Wiking
Witam, zlozylem.wypowiedzenie z pracy, i chce wrócić do Polski na stałe, pytanie czy nalezyi się jakiś zasiłek w trakcie poszukiwania pracy i jeśli tak to co mam zrobić, wypowiedzenie kończy się w połowie grudnia,( w Norwegii pracowałem 5lat w jednej firmie z czego na początku 2 i pół roku przez pośrednika)
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
234 Posty

(S83)
Stały Bywalec
Chłopie wracaj do kraju i se pracuj. Za samodzielne zwolnienie masz 3 msc kary na DP a i tak musisz się zarejestrować i być do dyspozycji NAV. Czyli Ch.. A ci dadzą i tyle. Zgłoś wyjazd w Polsce zgłoś przebieg pracy zagranicznej i tyle
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
Komentarz został usunięty ze względu na naruszenie regulaminu portalu
Komentarz został usunięty ze względu na naruszenie regulaminu portalu
Komentarz został usunięty ze względu na naruszenie regulaminu portalu
Komentarz został usunięty ze względu na naruszenie regulaminu portalu
Komentarz został usunięty ze względu na naruszenie regulaminu portalu
1401 Postów
Onty_Ja_Gabriel_3.
(Onty_Ja_Gabriel_3.)
Maniak
kamel190 napisał:
Witam, zlozylem.wypowiedzenie z pracy, i chce wrócić do Polski na stałe, pytanie czy nalezyi się jakiś zasiłek w trakcie poszukiwania pracy i jeśli tak to co mam zrobić, wypowiedzenie kończy się w połowie grudnia,( w Norwegii pracowałem 5lat w jednej firmie z czego na początku 2 i pół roku przez pośrednika) Skoro chcesz wracać na stałe do polandi, to jak możesz starać się o Norweskie bezrobotne.
Jedno zaprzecza drugiemu.
Od tego roku, Norweski urząd pracy >NAV< zaostrzył dotychczasowe przepisy co do otrzymywania bezrobotnego.
Dlatego też, musisz sobie przekalkulować za i przeciw.
Ponieważ będąc na bezrobotnym, trzeba być bezwzględnie na terenie Norwegi i wypełniać miesięcznie sporo dokumentów w początkowej fazie bezrobotnego.
Niżej już napisano o konsekwencji własnego zwolnienia dlatego nie będę powtarzał.
Moim zdaniem powinieneś poprosić swojego pracodawcę by to on sam ciebie zwolnił z pracy.
Wtedy procedura jest łatwiejsza i bardziej komfortowa, jednak nadal pobyt w Norwegi jest nadal obowiązkowy.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -4  
Odpowiedz   Cytuj
101 Postów
Monika Grzybowska
(MonikaGrzybowska)
Początkujący
kamel190 napisał:
Witam, zlozylem.wypowiedzenie z pracy, i chce wrócić do Polski na stałe, pytanie czy nalezyi się jakiś zasiłek w trakcie poszukiwania pracy i jeśli tak to co mam zrobić, wypowiedzenie kończy się w połowie grudnia,( w Norwegii pracowałem 5lat w jednej firmie z czego na początku 2 i pół roku przez pośrednika)

Jeśli ty złożyłem wypowiedzenie będziesz miał taki ,,karny" że tak powiem okres 12 tygodni podczas których nie dostaniesz dagpenger.. później dostaniesz ale musisz pobierać to 4 tygodnie będąc na terenie Norwegi.. po tym czasie możesz złożyć wniosek o przeniesienie zasilku do polski na 3 miesiące ..po tym czasie możesz w Polsce złożyć na polskich warunkach .. Tak jak ktoś ci zasugerował.. dogadaj się z pracodawcą żeby wystawił ci wypowiedzenie bo np Nnie ma dla Ciebie pracy albo wypowiedzwnie za porozumieniem stron..wtedy dostaniesz bez tego jak ja to nazywam,,karnego" okresu przejsciowego
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
17 Postów

(Riggman)
Wiking
nic ci sie nie nalezy
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok