Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

6
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Ciąża - Norwegia

Czytali temat:
Karol Pitek Tomasz Szymanski Joanna Kuchnicka Zbigniew Karpinski mart enty Grzegorz knapowicz olmasterka noregg Pawel Kocjan Magdalen@ otzochodzi Natalia Ad Karolina B (780 niezalogowanych)
3 Posty
olmasterka
(olmasterka)
Wiking
Witam!
Zacznę od tego, że jakiś czas temu dowiedziałam się, że jestem w ciąży. Posiadam Fødselsnummer, pracuję jako vikar od 2014 roku na okres wakacyjny oraz świąteczny i jestem w systemie ubezpieczeniowym norweskim. W firmie, w której jestem zatrudniona jako vikar jestem zarejestrowana w ich systemie, dzięki temu idąc do pracy, nie muszę podpisywać umowy na czas jej wykonywania. Ostatni okres, w którym pracowałam to lipiec oraz sierpień 2019, ostatnią wypłatę otrzymałam w październiku tego roku.
Studiuję również zaocznie w Polsce.
Chciałabym uzyskać informacje czy przysługują mi jakieś świadczenia, teraz w ciąży bądź już po urodzeniu dziecka? Np. jednorazowe becikowe oraz co należy zrobić, jakie dokumenty złożyć by się o nie starać? Dobrze byłoby uzyskać informacje od osób, które były w podobnej sytuacji i przechodziły już w takiej sytuacji przez system Norweski.

Pozdrawiam!
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
334 Posty

(cham)
Stały Bywalec
W NAV? No co ty? Tam przeciez mowia tylko w obcym jezyku, tzn.po norwesku. Polakow trzeba sie pytac!!!!!
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok