Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

3
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

skattekort - Norwegia

Czytali temat:
MultiNOR Konsultant boj fra oszlo kiszon123 Kordian Dubiejko Monika Grzybowska Onty_Ja_Gabriel_3. eta (1382 niezalogowanych)
15 Postów
kiszon123
(kiszon123)
Wiking
Witam
Miałem zacząć pracę w Norwegii od 24.06.2019 ale koniec końców zaczynam od czwartku,przyjeżdżam jutro, w środę idę do urzędu. Oppdragsbekreftelse jest od 24.06, czy będą problemy jeśli pójdę z tą umową do urzędu czy muszę poprosić firmę o nową z datą 27.06 ???
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
234 Posty

()
Stały Bywalec
przejdzie spokojnie
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
101 Postów
Monika Grzybowska
(MonikaGrzybowska)
Początkujący
kiszon123 napisał:
Witam
Miałem zacząć pracę w Norwegii od 24.06.2019 ale koniec końców zaczynam od czwartku,przyjeżdżam jutro, w środę idę do urzędu. Oppdragsbekreftelse jest od 24.06, czy będą problemy jeśli pójdę z tą umową do urzędu czy muszę poprosić firmę o nową z datą 27.06 ???


Masz miesiąc żeby zgłosić umowę do skattu także spokojnie.. żądaj umowy w jezyku polskim lub jesli biegle sie nim posługujesz j.angielskim..musisz wiedziec co podpisujesz zeby nie było potem niespodzianek..a pracodawca ma obowiazek wystawic umowe w jezyku dla ciebie zrozumialym..druga moja rada nie daj sobie wcisnąć tego nowego podatku u źródła 25% !! Jak się będą pytali wybierz tabelkę..Dlaczego? Przy podatku u źródła nie należy ci się ŻADEN zwrot podatku ani odpis czy ulga.. mając tabelkę masz ponad 56 tyś wolne od podatku dodatkowo - 10 % standardowej ulgi podatkowej przez 2 lata oraz możliwość rozliczania się np w statusie pendler. .odpisania kosztów mieszkania zjazdów do polski itp.. nowo wprowadzony podatek u źródła kozystny jest tylko dla państwa norweskiego bo zatrzymują 100% podatku i pracodawcy bo ma uproszczony system rozliczania pracownika.. dla pracowników jest niekorzystny.. zamów tez sobie kody minID jak juz dostaniesz swój Dnumer.. będziesz mógł sprawdzić czy pracodawca opłaca za ciebie podatek i będziesz miał dostęp do Altin (rozliczenie ci przyjdzie ze skattu tam i ty będziesz mógł się przez internet rozliczyc)..kody te są bezpłatne..możesz też zamówić buypass jest to alternatywa dla BankID tyle ze dla ludzi z dnumerem bardzo się to przydaje w kontaktach z np Nav lub helsestasjon bo ma zabezpieczenia 4 stopnia (minID ma 3 stopnia i nie wszystko z tym załatwisz) a kosztuje jednorazowo 289 NOK
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok