Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

reklama | kup tutaj »

Jak załączyć dokumenty do zeznania podatkowego? - Norwegia

Czytali temat:
Piterek xxx Janusz Xxxx MultiNOR Konsultant Kasia K Mariusz 1901 wiewiorek Onty_Ja_Gabriel_3. piotr345 kasiazarow (1666 niezalogowanych)
44 Posty
Janusz Xxxx
(JJohnny)
Nowicjusz
Witam.
Jak załączyć dokumenty do zeznania podatkowego?Mam wszystko wyliczone,chciałbym uniknąć dosyłania dokumentów i przedłużania czasu rozliczenia podatkowego.Dziękuję.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1401 Postów
Onty_Ja_Gabriel_3.
(Onty_Ja_Gabriel_3.)
Maniak
JJohnny napisał:
Witam.
Jak załączyć dokumenty do zeznania podatkowego?Mam wszystko wyliczone,chciałbym uniknąć dosyłania dokumentów i przedłużania czasu rozliczenia podatkowego.Dziękuję.
To zależy w jaki sposób się rozliczasz:
- jeżeli papierowo, to całą swoją dokumentację powinieneś skserować, minimum w dwóch kompletach, spisać wszystkie pozycje na osobnej kartce jako załączniki, najlepiej pójść do najbliższego biura skatt i oddać cały komplet za pokwitowaniem pracownikowi, najszybszy i najpewniejszy sposób tradycyjny.
- całą tą samą dokumentację zapakować do pokaźnej koperty A-4, /nie proponuję tych dokumentów składać na pół/ zaadresować i wysłać pocztą/ można listem zwykłym, można też poleconym /dość drogi/, tu pokwitowanie wysyłki, jest mega drogie dlatego też zwykły paragon też wystarczy.
Należy, bezwzględnie pamiętać iż w Norwegi, nie wysyła się NIGDZIE ORYGINAŁÓW dokumentów a jedynie kopie!!!.
Natomiast najtańszym, najbezpieczniejszym oraz najszybszym sposobem, jest wejść na stronę > altinn. no < zalogować się, wejść na pocztę, wybrać kopertę z aktualnym zeznaniem podatkowym, otworzyć to, przeczytać BARDZO DOKŁADNIE i wypełnić / wstawić własne wyliczenia/ wstawić skany dokumentów zatwierdzić wysłać.
Można, to wszystko, sobie wydrukować na pamiątkę i oprawić w ramkę.
Można też ten cały dokument, zapisać w plikach i czekać na reakcję skatt.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
44 Posty
Janusz Xxxx
(JJohnny)
Nowicjusz
Dziękuję.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1401 Postów
Onty_Ja_Gabriel_3.
(Onty_Ja_Gabriel_3.)
Maniak
JJohnny napisał:
Dziękuję.Za dziękuję nic się nie kupuje!
Należy się 0,1% od kwoty brutto, tego co ugrasz w skatt, a nie zapłacisz firmie kogucik, za to samo, co teraz sam wykonasz.
Naprawdę, parę razy sprawdź rzetelnie, każdy dokument, który chcesz przesłać do skatt.
Potrafią odrzucić/ zakwestionować/ każdą stronę źle przesłaną.
Jeżeli przesyłasz elektronicznie, to również prześlij stronę z wypisaną kolejnością załączników datą wysłania i własnoręcznym podpisem.
Pamiętaj również, że twój ewentualny zwrot, nie nastąpi w pierwszej turze czerwcowej, a w następnych, o ile nie będzie żadnych uchybień w załączanej dokumentacji.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -4  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok