Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

11
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

1401 Postów
Onty_Ja_Gabriel_3.
(Onty_Ja_Gabriel_3.)
Maniak
wiertar napisał:
No to teraz mam zagwozdke.
Czyli raczej nie ma szans jak tam jutro pojawię się z samego rana i będę próbował coś załatwić bez numerku? Czy będę udawał że nie wiedziałem o co chodzi i mnie z litości przyjmą??
NUMER KOLEJNY, OTRZYMUJE SIĘ PO NACIŚNIĘCIU AUTOMATU "kolejkowego" na miejscu w urzędzie skarbowym Skatte kontor.

Przyjeżdżasz do najbliższego skattekontor, adresy można znaleźć w internecie.
Wchodzisz do środka o ile jest otwarty, godziny urzędowania danego urzędu skatt, również znajdują się w internecie.
Podchodzisz do automatu, o ile już są inni petenci, naciskasz na zielony przycisk, automat drukuje numer kolejny, wyjmujesz podchodzisz jako ostatni do kolejki o ile jest.
Czekasz cierpliwie aż wyświetli się twój numer, podchodzisz do pracownika i załatwiasz sprawę.
Pamiętaj o tym co pisałem wyżej, jak masz możliwość to wydrukuj sobie ściągę i po kłopocie.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
14 Posty
wiertar
(wiertar)
Wiking
Rozumiem. A ile mniej więcej zajmuje wyrobienie tego? Gdyż mam na popołudnie do pracy i zastanawiam się czy w ogóle się wyrobie
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
1401 Postów
Onty_Ja_Gabriel_3.
(Onty_Ja_Gabriel_3.)
Maniak
Wiesz co, tak z ciekawości, wszedłem na odpowiednią stronę skatt i dla miejscowości Trondheim oraz okolic istnieje niestety możliwość rejestracji przez net.
Tak jak pisałem wcześniej, w mojej wiosce tego jeszcze niema, jednak Trondheim to stolica.

Tu masz stronę z potrzebnymi informacjami, oczywiście po norwesku i angielsku, wystarczy nacisnąć odpowiednią flagę.
Ja mam w laptopie automatyczne tłumaczenie na polski.

ventus.enalog.se/Booking/Booking/Index/sua

Poczytaj na spokojnie i jak potrafisz to wypełnij.
Dasz radę to dobrze, nie dasz rady nie zastrzelą. Przecież nie każdy norweg ma internet a sprawy załatwiają na miejscu bez problemu.
Jest akurat niedziela i trochę czasu do jutra pozostało, dobra wprawka do nauki norweskiego.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
1401 Postów
Onty_Ja_Gabriel_3.
(Onty_Ja_Gabriel_3.)
Maniak
Tu masz jeszcze jedną stronę z tym tematem:
Uważam iż jest bardziej zjadliwa, ponieważ ma możliwość tłumaczenia na polski.

www.sua.no/timebestilling/

Po prawej stronie u góry na pasku, znajdują się skróty, naciśnij na POL i czytaj do woli, oraz wypełniaj.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
101 Postów
Monika Grzybowska
(MonikaGrzybowska)
Początkujący
wiertar napisał:
No to teraz mam zagwozdke.
Czyli raczej nie ma szans jak tam jutro pojawię się z samego rana i będę próbował coś załatwić bez numerku? Czy będę udawał że nie wiedziałem o co chodzi i mnie z litości przyjmą??


Ja bym spróbowała tyle ze do powyzej wymienionych dokumentów czyli umowy o prace, umowy na mieszkanie oraz paszportu potrzebujesz zaświadczenie z rejestracji pobytu w Norwegi które otrzymujesz w UDI , SUA lub na policji.. Polacy nie muszą miec pozwolenia jedynie poświadczenie rejestracji wiec jesli masz paszport i umowe dostajesz bez problemów i żadnych pytań..ale czeka sie od 2 do 8 tygodni.. Czesto jest po okolo 2 tygodniach ale znam 2 przypadki ze po 6 tygodniach dopiero przyszlo pocztą a po zapytaniu na policji czemu tak dlugo odpowiedzieli ze mają na to 8 tygodni heh
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok