Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

5
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Przelew w Sparebank - Norwegia

11 Postów
Dawid Skrzyp
(DawidSkrzypinski)
Wiking
Witam! Może ktoś z forumowiczów robił przelew w Sparebank1 bezpośrednio z placówki na polskie konto? Wiecie co będzie potrzebne do takiego przelewu? Nie posiadam hasła do witryny internetowej i chce to tak zrobic
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1401 Postów
Onty_Ja_Gabriel_3.
(Onty_Ja_Gabriel_3.)
Maniak
DawidSkrzypinski napisał:
Witam! Może ktoś z forumowiczów robił przelew w Sparebank1 bezpośrednio z placówki na polskie konto? Wiecie co będzie potrzebne do takiego przelewu? Nie posiadam hasła do witryny internetowej i chce to tak zrobicZ tego opisu wynika iż masz konto bankowe, jednak nie masz do niego dostępu, przez internet?. jeżeli tak właśnie jest, to każdy przelew, powinieneś robić w placówce banku w której założyłeś konto bankowe.
Przy zakładaniu konta, otrzymałeś przecież, jakieś indywidualne dokumenty do tego konta:
- karta bankomatowa plastikowa, lub podobna, jednak papierowa, na której jest wypisane twoje nazwisko i numer konta.
To właśnie z tymi dokumentami oraz dowodem osobistym lub paszportem, trzeba udać się do placówki i tam zrobić przelew.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
6 Postów
Paulina10 ...
(Paulina10)
Wiking
A ktoś wie czy jest jakiś ogranicznik przelewu ? Bo też mam taką samą sytuację. Hm ile pobierają za przelew ?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
1401 Postów
Onty_Ja_Gabriel_3.
(Onty_Ja_Gabriel_3.)
Maniak
Paulina10 napisał:
A ktoś wie czy jest jakiś ogranicznik przelewu ? Bo też mam taką samą sytuację. Hm ile pobierają za przelew ?
To zależy od danego banku i umowy którą się samemu podpisuje, wystarczy przecież tylko dokładnie przeczytać wszystko to, co się samemu podpisało.
Ponadto wystarczy wejść na stronę własnego banku i zadać tam pytanie do bankowego konsultanta, niektóre strony bankowe mają włączone czaty.
Ja osobiście, parę lat temu, robiłem jednorazowy przelew 15,-tys. złotych w SpareBank1NordNorge, na moje Polskie konto, przeszło bez problemu, jednak jak pamiętam, to musiałem coś dodatkowo potwierdzić. Opłata manipulacyjna wynosiła 50,-nok.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
11 Postów
Dawid Skrzyp
(DawidSkrzypinski)
Wiking
Tylko jak robiłeś ten przelew to pamiętasz jakie dokumenty hasła itp były Ci potrzebne? Czy wystarczyła karta, Twoja osoba, dokument i pieniądze oraz numer konta na które chcesz przelać?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
2 Posty
Marek Nowak
(Filemon)
Wiking
Witam, musisz wejść przez internet na swoje konto w banku - do tego potrzebny Bank ID i Fødselsnummer, i kodebrikke lub załącznik kodów.. Nie wiem czy masz Bank ID. Wchodzisz na stronę wpisujesz fodselnumme - ok, kodebrikke , ok, osobisty kod ID , ok. Do przelewu za granicę potrzebny numer konta banku i jego nazwa. Trzeba podać SWIFT CODE / Bic code - dla Bank Pekao SA = PKOP PL PW
IBAN Bank Pekao SA: = PL + pełny numer rachunku
oraz adres
Adres Banku Pekao do przelewu
Bank Pekao S.A.
ul. Grzybowska 53/57
Skrytka Pocztowa 1008
00-950 Warszawa
Wykonując przelew używasz kodebrikke i indyw. kod ID
Jeśli tego nie masz to musisz udać się z tymi danymi do swego banku i zrobisz tam osobiście.
Pozdrawiam
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
11 Postów
Dawid Skrzyp
(DawidSkrzypinski)
Wiking
Dzięki za długi opis ale się nie zrozumieliśmy. Ja nie posiadam hasła do witryny bo takiego mi nie dał bank przy zakładaniu konta bo miałem i nadal z reszta mam tymczasowy D number.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
1401 Postów
Onty_Ja_Gabriel_3.
(Onty_Ja_Gabriel_3.)
Maniak
DawidSkrzypinski napisał:
Dzięki za długi opis ale się nie zrozumieliśmy. Ja nie posiadam hasła do witryny bo takiego mi nie dał bank przy zakładaniu konta bo miałem i nadal z reszta mam tymczasowy D number. W tym przypadku, trzeba niestety udać się osobiście do banku, by tam zrealizować przelew zagraniczny. Dokumenty jak wyżej, oraz oczywiście, nazwisko imię osoby i dane banku zagranicznego do którego maja być przelane pieniądze.

Nie wiem jak było kiedyś, jednak czy teraz, nie można jednak przy D-numerze otrzymać dostępu do e-konta. Jak się ma w danym banku konto ileś tam lat?.
Zajrzyj na stronę swojego banku, być może są jakieś możliwości posiadania takiego dodatkowego dostępu do własnego konta.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok