Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

5
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Wyjazd rozpoznawczy w celu szukania pracy i załatwiania formalności - Norwegia

17 Postów

()
Wiking
do usuniecia
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
3258 Postów
boj fra oszlo
(bojfraoszlo)
Maniak
...hmmm?
..co tu doradzic?
...chcesz chodzic po przetworniach i pytac o robote....tam sa najmniejsze pieniadze i ciezka robota....a w innym poscie chcesz kupic mieszkanie w Norwegii jako inwestycje ..
...a wprofilowym ...zdjecie faceta w skorze i w pizamie...
...za duzo tu sprzecznosci
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
17 Postów

()
Wiking
bojfraoszlo napisał:
...hmmm?
..co tu doradzic?
...chcesz chodzic po przetworniach i pytac o robote....tam sa najmniejsze pieniadze i ciezka robota....a w innym poscie chcesz kupic mieszkanie w Norwegii jako inwestycje ..
...a wprofilowym ...zdjecie faceta w skorze i w pizamie...
...za duzo tu sprzecznosci

Może np to co było w pytaniach?
Zależy mi na jak najcięższej pracy więc mogą być przetwórnie. Optymalnie to byłoby coś na głębokiej północy, myślę nad Tromso. Tak aby było jak najciemniej i najzimniej, może być też daleko od jakiejkolwiek cywilizacji i spanie w baraku. Mówię to 100% serio. Właśnie dla tego mogę się zastanawiać nad kupnem mieszkania w NOR za gotówkę, bo nigdy się nie bałem podejmować pracy w warunkach nieakceptowalnych dla przeciętnego człowieka.
Jak masz jakieś propozycje inwestycyjne to chętnie wysłucham bo jestem ciągle zainteresowany inwestycją w nieruchomość pod wynajem w NOR, ale nie śpieszy mi się, obserwuję rynek.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
3258 Postów
boj fra oszlo
(bojfraoszlo)
Maniak
...hmm mam podobne dylematy do ciebie
...ale mozesz kupic nieruchomosc w Norwegii juz teraz?
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
17 Postów

()
Wiking
Mogę, ale nie jakiś wielki dom tylko najwyżej mały apartament w centrum Oslo, albo jakiś duży ale nie w centrum. Ew dom ale w mniejszej aglomeracji.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
234 Posty

(S83)
Stały Bywalec
bojfraoszlo napisał:
...hmmm?
..co tu doradzic?
...chcesz chodzic po przetworniach i pytac o robote....tam sa najmniejsze pieniadze i ciezka robota....a w innym poscie chcesz kupic mieszkanie w Norwegii jako inwestycje ..
...a wprofilowym ...zdjecie faceta w skorze i w pizamie...
...za duzo tu sprzecznosci


Bo kolega pierwsze, chciał się dowiedzieć jak kupić mieszkanie jako obcokrajowiec a teraz jako drugie chce znaleść pracę na produkcji by na nie zarobić . To takie typowe myślenie Kowalskich zastanawiają się jak kupią nieruchomości, poślą dzieci do szkoły i myślą o innych pierdołach a dopiero na końcu czy znajdą Pracę. Jakby tu bezrobocia wogóle nie było a za wykonywanie pierdół płacili złotem.

Dobra rada znajdź pracę jeszcze w Polsce bo się zdziwisz jak u " przedsiębiorców z ojczyzny" będziesz tyrał za marne grosze by mieć za co wrucić do Ojczyzny.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
234 Posty

(S83)
Stały Bywalec
napisał:
Mogę, ale nie jakiś wielki dom tylko najwyżej mały apartament w centrum Oslo, albo jakiś duży ale nie w centrum. Ew dom ale w mniejszej aglomeracji.

OK stać cię na mały apartament w Centrum Oslo co kosztuje teraz ok. 5000000 nok (mały apartament nie mieszkanko) co daje ok. 2200000 PLN. Posiadasz taki kapitał i twierdzisz że się go dorobiłeś pracując ciężko na produkcji a i dalej chcesz pracować na produkcji , jpd przestań ćpać i pierdół wypisywać. Taki kapitał można w Polsce pomnożyć
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
17 Postów

(Larp)
Wiking
S83 napisał:
napisał:
Mogę, ale nie jakiś wielki dom tylko najwyżej mały apartament w centrum Oslo, albo jakiś duży ale nie w centrum. Ew dom ale w mniejszej aglomeracji.
OK stać cię na mały apartament w Centrum Oslo co kosztuje teraz ok. 5000000 nok (mały apartament nie mieszkanko) co daje ok. 2200000 PLN. Posiadasz taki kapitał i twierdzisz że się go dorobiłeś pracując ciężko na produkcji a i dalej chcesz pracować na produkcji , jpd przestań ćpać i pierdół wypisywać. Taki kapitał można w Polsce pomnożyć


Lepiej bym tego nie ujął jak to opisałeś.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1501 Postów
Joanna Kuchnicka
(Asikhb)
Maniak
napisał:
1. Zależy mi na mieście regionie gdzie jest największe ssanie na pracowników, ale preferowałbym raczej mieć dookoła siebie naturę.


4. Czy szukanie pracy typu widzę że jest jakaś fabryka, przetwórnia itp i wchodzę tam i pytam o kierownika to dobry pomysł?
5. Jakieś dokumenty oprócz paszportu powinienem mieć ze sobą aby ułatwić sobie sprawę?


Ad 1. Zweryfikujesz szukajac ofert w miastach ktore bierzesz pod uwage
Ad 4. Dobry
Ad 5. Przetlumaczone papiery swiadczace o ukonczonych szkolach i kursach, refernecje,
dobrze napisane cv (dot tez pkt 4), potwierdzenie ze posiadasz kase na utrzymanie sie
tutaj (to znacznie ulatwi sprawe pozwolenia na pobyt)
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
3258 Postów
boj fra oszlo
(bojfraoszlo)
Maniak
...masz gest...
...chcesz kupic apartament w Oslo a sam mieszkac bedziesz w baraku na polnocy...
...zdejmij w koncu... piżame
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok