Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

Jaki podatek wybrać :) - Norwegia

3 Posty
Szati
(Szati)
Wiking
Witam,
Zaczynam pracę w Norwegii i mam dylemat nad wyborem odpowiedniego podatku/karty podatkowej. Będzie to moja pierwsza praca tutaj. Doczytałam się, że osobom które pracują w Norwegii do 2 lat przysługuje ulga w wysokości 10%. Czy ta ulga znajduję się już w konkretnej karcie podatkowej jak np 7300 czy muszę o nią się ubiegać w inny sposób?
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
61 Postów

(Diktig og justiceforall)
Początkujący
Wybor karty podatkowej nie nalezy do Ciebie. Jest ona przydzielana przez urzad podatkowy skatteetaten.
Ulga 10% zalatwiana jest poprzez rozliczenie roczne, odpowiednie jego wypelnienie, czyli za obecny rok bedzie to w kwietniu 2020 roku.

napisał:
Witam,
Zaczynam pracę w Norwegii i mam dylemat nad wyborem odpowiedniego podatku/karty podatkowej. Będzie to moja pierwsza praca tutaj. Doczytałam się, że osobom które pracują w Norwegii do 2 lat przysługuje ulga w wysokości 10%. Czy ta ulga znajduję się już w konkretnej karcie podatkowej jak np 7300 czy muszę o nią się ubiegać w inny sposób?
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
3 Posty
Szati
(Szati)
Wiking
Czyli rozumiem, że nie mam żadnego wpływu na wybór karty podatkowej. Później tylko w kwietniu będę rozliczać się z nadpłaty/niedopłaty za rok ubiegły tak?
Co do ulgi to wtedy za przepracowany rok 2018 dopiero będę mogła odebrać w 2020? A za 2019 w 2021?
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
61 Postów

(Diktig og justiceforall)
Początkujący
Chlopie!
Napisales, ze zaczynasz prace, bylo to 38 minut temu, wiec domyslam sie, ze dotyczy roku 2019.
Zwrot za 2018 otrzymasz po zlozeniu zeznania podatkowego w tym roku 2019, okolo miesiaca czerwca.

Szati napisał:
Czyli rozumiem, że nie mam żadnego wpływu na wybór karty podatkowej. Później tylko w kwietniu będę rozliczać się z nadpłaty/niedopłaty za rok ubiegły tak?
Co do ulgi to wtedy za przepracowany rok 2018 dopiero będę mogła odebrać w 2020? A za 2019 w 2021?
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
3 Posty
Szati
(Szati)
Wiking
Diktig og justiceforall napisał:
Chlopie!
Napisales, ze zaczynasz prace, bylo to 38 minut temu, wiec domyslam sie, ze dotyczy roku 2019.
Zwrot za 2018 otrzymasz po zlozeniu zeznania podatkowego w tym roku 2019, okolo miesiaca czerwca.


Jak juz to dziewczyno, a nie chłopie!
Haha wybacz ja to chyba jeszcze w 2018 dobra wszystko jasne dziękuję za informację buziaki!
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
704 Posty
MultiNOR Konsultant
(MultiNOR)
Wyjadacz
Zamawiając kartę podatkową za 2019 rok może Pani wybrać czy chciałaby Pani być rozliczana według dotychczasowych zasad tj. według karty podatkowej z możliwością złożenia zeznania podatkowego oraz ubiegania się o odpisy i ulgi lub czy chciałaby Pani rozliczać się według nowych zasad tj. 25% podatku z pensji bez względu na wysokość dochodu jednak bez możliwości złożenia zeznania podatkowego oraz ubiegania się o odpisy i ulgi.
Zgłoś wpis
2 Posty
baginia
(baginia)
Wiking
jeżeli bym wybrała podatek z możliwością odliczenia to ile wynosi ten podatek?
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
2 Posty
baginia
(baginia)
Wiking
jeżeli bym wybrała podatek z możliwością odliczenia to ile wynosi ten podatek?
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
704 Posty
MultiNOR Konsultant
(MultiNOR)
Wyjadacz
Wysokość podatku według standardowej kart podatkowej z możliwością rozliczenia zależna jest przede wszystkim od przewidywanego dochodu w danym roku podatkowym.
Zgłoś wpis


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok