Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

4
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Zwolnienie z pracy - Norwegia

Czytali temat:
6 Postów
Pikolo999
(Pikolo999)
Wiking
Witam. Mam nietypowy problem. Otóż dostalem wymowienie z pracy. Powodem ktorego byla nieuzasadniona 2 dniowa nieobecnosc. Podczas ktorej bylem chory. Wczesniej dostalem pisemne ostrzezenie z powodu "nieprawidlowego informowania pracodawcy o egemelding" na ostrzezeniu byla informacja iz nie moge wziac dnia dnia wolnego na żądanie przez 6 mcy. Po 2 dniowej nieobecnosci dostalem sykemedling na tydzien. Podczas ktorego pracodawca zadzwonil, by zaprosic mnie na spotkanie. Jak sie pozniej dowiedzialem bylo to spotkanie przed wypowiedzeniem. Oczywiscie przyszedlem. Ostatniego dnia zwolnienia poszedlem do lekarza ktory przedluzyl mi jeszcze o pare dni. Miedzy zwolnieniami lekarskimi dostalem mail o wymowieniu umowy. Czy powod ten jest wystarczajacy do wypowiedzenia umowy?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
3258 Postów
boj fra oszlo
(bojfraoszlo)
Maniak
..czy informowales szefa o tych pierwszych 2 dniach?
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
6 Postów
Pikolo999
(Pikolo999)
Wiking
Tak. Dzwonilem. Przed tymi 2 dniami (czwartek piatek) 3 dni (poniedzialek wtorek sroda) bylem w pracy i szef widzial ze chodze kicham i sie mecze.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
3258 Postów
boj fra oszlo
(bojfraoszlo)
Maniak
...widzial nie widzial
,..kiedy dokladnie..dzwoniles?
...a wczesniej ile razy brales na zadanie....?
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
6 Postów
Pikolo999
(Pikolo999)
Wiking
2 dni o ktorych mowa to 06.12 i 07.12 . zwolnienie lekarskie pierwsze od 10.12 do 17.12 drugie od 17.12 do 21.12 i 17.12 dostalem maila o wypowiedzeniu. Z tego co wiem sam mail nic nie znaczy. 31.12 odebralem wypowiedzenie na poczcie, wysłane listem poleconym. Przez pierwszy rok pracy wykorzystalem 12 dni. Natomiast od 15.08.2018 minal rok od rozpoczecia współpracy. Wiec rozumiem ze od 15.08.2018 przysluguje mi kolejne 12 dni z ktorych wykorzystalem 3 + 2 przez ktore mam problemy.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
3258 Postów
boj fra oszlo
(bojfraoszlo)
Maniak
...hmm moze choroba na ktora zachorowales
...jest wszystkiemu winna
...co to było?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
3258 Postów
boj fra oszlo
(bojfraoszlo)
Maniak
...hmm moze choroba na ktora zachorowales
...jest wszystkiemu winna
...co to było?
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
3258 Postów
boj fra oszlo
(bojfraoszlo)
Maniak
Wczesniej dostalem pisemne ostrzezenie z powodu "nieprawidlowego informowania pracodawcy o egemelding" na ostrzezeniu byla informacja iz nie moge wziac dnia dnia wolnego na żądanie przez 6 mcy.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
6 Postów
Pikolo999
(Pikolo999)
Wiking
Zapalenie zatok. Tak w pracy jest bardzo niska jakosc powietrza (kurz , po hali jezdzi wozek widlowy z silnikiem diesla nie przystosowany do pracy wewnatrz budynku-nie posiada specjalnego filtra)
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
3258 Postów
boj fra oszlo
(bojfraoszlo)
Maniak
Wczesniej dostalem pisemne ostrzezenie z powodu "nieprawidlowego informowania pracodawcy o egemelding" na ostrzezeniu byla informacja iz nie moge wziac dnia dnia wolnego na żądanie przez 6 mcy.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok