Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

Niespodziewane wypowiedzenie - Norwegia

1 Post
Hesus Parch
(HesusParch)
Wiking
Witam i od razu do brzegu,
Dzisiejszego poranka mój szef zakomunikował mi, że ma zamiar zredukować mój etat i jeszcze dzisiejszego dnia mamy spotkać się by podpisać moje wypowiedzenie. Powód? Firma ma kiepski okres. Do 3-miesięcznego okresu wypowiedzenia brakuje mi 3 dni pracy. Jeśli podpiszę dzisiaj, będę musiał zwijać żagle z ostatnim dniem miesiąca. Ktoś podpowie jak się najlepiej ustosunkować do tej sytuacji?
Z góry dzięki
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
80 Postów

(ideapad310)
Początkujący
wziac 3 dniowy egenmelding i podpisac za 3 dni. Norki to sprytne listy wiec czasem trzeba ich przechytrzyc
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
62 Posty

(3sort)
Początkujący
Niebywaly spryt
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
3026 Postów
Eliza K
(Elise)
Maniak
ideapad310 napisał:
wziac 3 dniowy egenmelding i podpisac za 3 dni. Norki to sprytne listy wiec czasem trzeba ich przechytrzyc
Watpie czy to pomoze.
Ogolnie nie ma obowiazku podpisywania czegokolwiek, mozna wiec normalnie odmowic podpisania i to radzilabym zrobic.
A tu troche info:
www.oppsigelsesadvokat.no/Oppsigelse/Adv...egen-oppsigelse-378/
www.abcnyheter.no/penger/privatokonomi/2...pa-rettighetene-dine
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
277 Postów
Okres wypowiedzenia zaczyna sie od 1-go dnia miesiaca. Czyli przy dwutygodniowym okresie wypowiedzenia , wypowiedzenie zlozone dzisiaj skutkuje tym ze ostatnim dniem pracy bedzie 14.wrzesnia.

To po pierwsze. Ale szef na pewno dobrze o tym wie ale nie ma zamiaru respektowac prawa pracy. To znak, ze bez poparcia zwiazkow bedzie trudno cos wywalczyc.
Powodzenia.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok