Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

12
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Zasilek - Norwegia

Czytali temat:
9 Postów
Zielony910
(Zielony910)
Wiking
Witam. W połowie lipca kończy mi się 6 miesięczna umowa z pracodawcą której nie przedłużam. Czy w moim przypadku należy mi się zasiłek?

Ktoś mi mówił że najlepiej będzie gdy pracodawca mnie zwolni, czy to prawda czy bzdura? Ogólnie jak to jest z zasilkiem?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
160 Postów

(finsbury)
Stały Bywalec
jak w 2017 zarobiles powyzej 150 tys kr to Ci sie nalezy a jak nie to nie. Przy zalozeniu ze Ci sie nalezy to jak sam sie zwolnisz to jest 12 tyg karencji a jak Cie zwolni pracodawca to dostajesz odrazu
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
9 Postów
Zielony910
(Zielony910)
Wiking
W 2017 roku nie pracowałem w Norwegii a w 2018 od stycznia mam ponad 170 tysięcy czyli nie dostanę zasiłku?
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
234 Posty

(S83)
Stały Bywalec
Zielony910 napisał:
W 2017 roku nie pracowałem w Norwegii a w 2018 od stycznia mam ponad 170 tysięcy czyli nie dostanę zasiłku?

Chłopie znajdź sobie pracę której teraz nie brakuje a nie po paru miesiącach pracy ci się zasiłki marzą. Coś ci może i dadzą bo wypracowałeś minimum ale jaki tego jest cel . Myślisz że będziesz kombinować na lewo lub w ojczyźnie siedział , oni już się na tego typu zagrywkach poznali .
Po zakończonej pracy złóż podanie w NAV i tyle tylko uważaj by twoja umowa z automatu nie przechodziła na stałą i będziesz musiał się zwolnić bo nic nie dostaniesz
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
100 Postów
ja ja
(szefno)
Początkujący
Niestety teraz nic nie dostaniesz, ewentualnie dopiero w przyszlym roku
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
234 Posty

(S83)
Stały Bywalec
szefno napisał:
Niestety teraz nic nie dostaniesz, ewentualnie dopiero w przyszlym roku
To jak ktoś straci pracę to musi rok czekać na dagpenger np. po szkole . Takie bzdury wyssane z opowiastek kowalskich na budowie , wiedzą ale nie wiedzą skąd .
Wystarczy wypracować w danym roku 1.5 G gdzie G=96,883 Nok
www.nav.no/no/Person/Arbeid/Dagpenger+ve...ittering/dagpenger-når-du-er-arbeidsledig--893#chapter-1
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
100 Postów
ja ja
(szefno)
Początkujący
Hvem kan få dagpenger?
Hovedvilkårene for å få dagpenger er at du

har fått redusert arbeidstiden din med minst halvparten (50 prosent)
har hatt en minsteinntekt fra lønnet arbeid på minst 1,5 ganger folketrygdens grunnbeløp (G) i året som gikk, eller minst 3 G i løpet av de 3 siste avsluttede kalenderårene
er registrert som arbeidssøker og sender meldekort hver 14. dag
er reell arbeidssøker
oppholder deg lovlig i Norge
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
100 Postów
ja ja
(szefno)
Początkujący
Masz jeszcze po polsku bo norweski u ciebie kuleje. Kto może otrzymać zasiłek dla bezrobotnych?
Główne warunki otrzymania zasiłku dla bezrobotnych:

Twój czas pracy został zredukowany o co najmniej 50 procent.
Twój minimalny dochód z pracy wynosił co najmniej 1,5 G (kwota bazowa wymiaru świadczeń społecznych) w minionym roku lub średnio co najmniej 3 G w ciągu trzech ostatnich zakończonych lat kalendarzowych.
Jesteś zarejestrowany jako osoba poszukująca pracy i co 14 dni przysyłasz kartę meldunkową.
Rzeczywiście poszukujesz pracy.
Przebywasz legalnie w Norwegii.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
234 Posty

(S83)
Stały Bywalec
Moje zrozumienie i interpretacja tekstu jest dobra . Napisałem mu że jak przekroczył 1.5 g i będzie bezrobotny to coś tam dostanie ( pracownicy w NAV często podchodzą indywidualnie ) .
Idź zajerestrój się i zobaczysz jak ci odmówią Dagpenger staraj się o hjelpestønad ( brak środków do życia ).
Pomagałem kiedyś kilku osobą w podobnych sytuacjach i naprawdę co NAV i osobnik w nim siedzący to inne podejście , nagminne tracenie dokumentów .
Przy takim zapotrzebowaniu na pracowników w sektorze budowlanym ( nawet jako pomocnik ) warto poszukać pracy i iść do NAV w ostateczności .
I koniec dialogu
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -4  
Odpowiedz   Cytuj
Komentarz został usunięty ze względu na naruszenie regulaminu portalu


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok