Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

Wniosek o chorobowe. - Norwegia

61 Postów
marian19
(marian19)
Początkujący
Dobry. Muszę zeskanować zwolnienia i je wrzucić do NAVu. Którą kategorie wysłać? Moje rzeczy z nav i tam dodać załączniki w jakiejś pod grupie czy jak?

tutaj? imgur.com/sEyUXUI

Imgur Imgur imgur.com
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
704 Posty
MultiNOR Konsultant
(MultiNOR)
Wyjadacz
Skany dokumentacji od lekarza powinny zostać załączone do podania o zasiłek chorobowy.
Jeżeli składa Pan podanie drogą elektroniczną, to powinny zostać zeskanowane i załączone elektronicznie przy wypełnianiu wniosku. Natomiast jeżeli składa Pan podanie drogą papierową, to dokumenty powinny zostać wydrukowane i załączone do podania, które należy wysłać do NAV drogą pocztową.
Zgłoś wpis
61 Postów
marian19
(marian19)
Początkujący
MultiNOR napisał:
Skany dokumentacji od lekarza powinny zostać załączone do podania o zasiłek chorobowy.
Jeżeli składa Pan podanie drogą elektroniczną, to powinny zostać zeskanowane i załączone elektronicznie przy wypełnianiu wniosku. Natomiast jeżeli składa Pan podanie drogą papierową, to dokumenty powinny zostać wydrukowane i załączone do podania, które należy wysłać do NAV drogą pocztową.

No okej, tylko gdzie ten wniosek uzupelnic elektronicznie. Szukam i znalezc nie moge.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
704 Posty
MultiNOR Konsultant
(MultiNOR)
Wyjadacz
Na stronie www.nav.no/no/Person/Skjemaer-for-privatpersoner/Skjemaer należy wybrać sykepenger, a potem wybrać, która sytuacja dotyczy Pana, potem jakie dokumenty załączy Pan do podania. Proszę pamiętać, że wniosek można złożyć elektronicznie tylko jeżeli loguje się Pan poprzez BankID, BankID på mobil, Buypass albo Commfides.
Zgłoś wpis
61 Postów
marian19
(marian19)
Początkujący
MultiNOR napisał:
Na stronie www.nav.no/no/Person/Skjemaer-for-privatpersoner/Skjemaer należy wybrać sykepenger, a potem wybrać, która sytuacja dotyczy Pana, potem jakie dokumenty załączy Pan do podania. Proszę pamiętać, że wniosek można złożyć elektronicznie tylko jeżeli loguje się Pan poprzez BankID, BankID på mobil, Buypass albo Commfides.
W sumie nie wiem co tu wybrać. Po norwesku nie rozumiem, jak tłumaczy na polski to też niezłe zwroty. Które należy kliknąć, żeby po prostu wysłać wniosek o chorobowe? Wysyłam skany np. 4x zwolnień i to tyle czy jeszccze musze pisać pismo i załączyc skan? Czytam i juz sam nic nie wiem. Wczoraj wysłałem 4 skany zwolnień część B w takim formularzu.

Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
704 Posty
MultiNOR Konsultant
(MultiNOR)
Wyjadacz
MultiNOR nie zajmuje się zasiłkami chorobowymi. Na tyle na ile byliśmy w stanie pomóc, to udzieliliśmy odpowiedzi na Pana pytania. Zadane obecnie pytania są dosyć szczegółowe. Więcej informacji na temat zasiłku chorobowego znajdzie Pan na stronie: www.nav.no/no/Person/Arbeid/Sykmeldt%2C+...r+til+arbeidstakere#
Zgłoś wpis
3 Posty
pola9992
(pola9992)
Wiking
A jak wygląda sprawa, jeśli chodzi o zwolnienie od psychiatry, ale polskiego? Bo chciałabym się zapisać na wideokonsultację w klinice psychomedic.online/ i powiem szczerze, że mam z tym mały kłopot, bo nie wiem, co zrobić, jeśli okaże się, że muszę mieć zwolnienie.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
3026 Postów
Eliza K
(Elise)
Maniak
pola9992 napisał:
A jak wygląda sprawa, jeśli chodzi o zwolnienie od psychiatry, ale polskiego? Bo chciałabym się zapisać na wideokonsultację w klinice psychomedic.online/ i powiem szczerze, że mam z tym mały kłopot, bo nie wiem, co zrobić, jeśli okaże się, że muszę mieć zwolnienie.
Mozliwe, ze NAV bedzie chciec zwolnienie przeslane przez ZUS.
Mysle tez, ze jezeli przebywasz w Norwegii, to zwolnienie zostanie odrzucone. Jakbys przebywal na wakacjach w Polsce, to sprawa wygladalaby inaczej.

Dlaczego nie pojdziesz do swojego lekarza rodzinnego?
Jak sprawa pilna, to mozna dostac godzine u specjalisty nawet w ciagu dnia lub 2-ch.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok