Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

10
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

KUPNO DOMU BEZ PAPIEROW - Norwegia

8 Postów
dosia158
(dosia158)
Wiking
Witam,
Sasiad przeprowadza sie do Trondheim i chce sprzedać mi swój dom bo wie ze szukam.
Jak się dziś okazało to nie posiada zadnych papierów do niego ani projektu, ani planu instalacji, tak jakby wszystko bez odbioru .Dom odrazu mówie jest 50% tanszy niż cena rynkowa ale co z takim fantem .Sam ma go normalnie w kredycie ubezpieczony i twierdzi ze bank normalnie da mi kredyt na to. Ale co z komuną i jak to potem sprzedać ?
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
3026 Postów
Eliza K
(Elise)
Maniak
A jak stary ten dom?
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
8 Postów
dosia158
(dosia158)
Wiking
1950 rok budowy
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
3026 Postów
Eliza K
(Elise)
Maniak
W 1950 ludzie narysowali coś na papierze, dali do kommuny i na tym to się konczylo. Żadnych planów instalacji z tego okresu nie znajdziesz. Tu jest lista dokumentów , które powinnaś miec:
www.forbrukerradet.no/forside/bolig/kjop...ekkliste-selge-selv/
Jesteś niepewna co do zakupu, to zawsze są adwokaci i meglerzy. Czasami lepiej zapłacić meglerowi, żeby to prawidlowo zalatwil, szczegolnie jeżeli właściciel domu chce sprzedać ten za pół ceny nie wiadomo dlaczego.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
8 Postów
dosia158
(dosia158)
Wiking
Eternit na dachu na garazu rdza itp no i brak planów projektów to pół ceny. Tylko że u nich przechodzi takie coś:/ i normalnie to ubezpieczyl i sprzedaje
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
639 Postów
Josef Satan
(Satan)
Wyjadacz
Skontaktuj sie z Teknisk etat w aktualnej kommunie. Jest duze prawdopodobienstwo, ze beda mieli plany.
Stan techniczny aby ocenic, to trzeba zamowic uslugi rzeczoznawcy i on wykona tzw.tilstandsrapport. Nie radze pukic domu bez tego, zbyt duze ryzyko.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
8 Postów
dosia158
(dosia158)
Wiking
To zrobił mam 14 stron a4 o stanie domu (kazdego pomieszczenia dachu garazu wszystko opisane) z podpisem rzeczoznawcy .Ale sam fakt w Polsce by kazali zrobic projekt odbiór instalacji itp
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
3026 Postów
Eliza K
(Elise)
Maniak
dosia158 napisał:
To zrobił mam 14 stron a4 o stanie domu (kazdego pomieszczenia dachu garazu wszystko opisane) z podpisem rzeczoznawcy .Ale sam fakt w Polsce by kazali zrobic projekt odbiór instalacji itp
O jaką instalacje ci chodzi?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
8 Postów
dosia158
(dosia158)
Wiking
elektryczną i hydrauliczną
Ludzie mi wspominali ze tu na wszystko trzeba mieć papier ze sie coś samemu wymieni typu kolanko w rurkach i ubezpiczenie się traci..
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -3  
Odpowiedz   Cytuj
3026 Postów
Eliza K
(Elise)
Maniak
dosia158 napisał:
elektryczną i hydrauliczną
Ludzie mi wspominali ze tu na wszystko trzeba mieć papier ze sie coś samemu wymieni typu kolanko w rurkach i ubezpiczenie się traci..

Żeby stracić ubezpieczenie, to trzeba udowodnić, że coś samemu się robiło. Dom jest z 1950, ciężko udowodnić kto co robił i kiedy. Dawniej nie było takiego wymogu do udokumentowania każdej naprawy. Wiec jak coś nie było robione przez fachowca w ostatnich latach, to żadnej dokumentacji nie znajdziesz. Zawsze jak chcesz możesz sobie sama zamówić inspekcje. Zresztą elektryk ma tendencję pojawienia się sam z siebie zaraz po zakupie domu przez nowego właściciela. To taka obowiązkowa inspekcja, która wszyscy w Norwegii mają co pewien czas.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok