Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

4
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Zwrot kosztów leczenia - helfo - Norwegia

52 Posty
pufff
(pufff)
Nowicjusz
Witam,
mam uznany wypadek w pracy przez nav i czeka mnie teraz operacja(artroskopia barku) w Polsce. Teraz się zastanawiam jak temat ugryść... czy mam złożyć wniosek do helfo i czekać na decyzje? czy zrobić operacje w Polsce i wysłać rachunek do helfo? ktoś przerabiał temat?koszt operacji 10tys zł i chce sie upewnić. do tej pory troche sie rachunków nazbierało od norweskich i polskich lekarzy. z rachunkami norweskimi to problemu nie bedzie bo po prostu składam wniosek z rachunkami oraz decyzją nav i po sprawie. natomiast rachunki z Polski? trzeba to wszystko tłumaczyć? bo i takie informacje wygrzebałem w necie;/

P.S. czy mam dużą szansę na rentę po artroskopii barku?(trzeba wkręcić śrubkę i przymocować ścięgno) ktoś może przechodził podobne perypetie?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
52 Posty
pufff
(pufff)
Nowicjusz
Nikt nie pomoże? tu przecie wszystko wszyscy wiedzą...
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
150 Postów

(grzegorzklimowski)
Stały Bywalec
Powiem ci tak co sam przerabiałem , zwrotu wszystkich kosztów nie dostaniesz a tym bardziej od polskich lekarzy (chyba że się coś zmieniło ). Jakieś tam koszty musimy pokryć sami , pismo z NAV o uznaniu z wypadku zwalnia nas z opłat w Norge . Co do zwrotu kosztu operacji to się lepiej dowiedz na 100% w Helfo byś potem nie żałował jak ci nie dadzą zwrotu bo oni mają często odmienne zdanie. Załatw druk e105 z helfo i zrób w Polsce normalnie na ubezpieczenie. Czemu nie chcesz operacji w Norwegii przypuszczam że mniej z tym kłopotu i tak samo z późniejszymi zwolnieniami lekarskimi i rehabilitacją . Co do renty to powodzenia , pewno po roku dostaniesz AAK i będziesz gnany na rożne rehabilitacje i komisje lekarskie i na tym sprawa się skończy. Wszystko zależy od lekarza i od twojego wieku i stanu zdrowia ale jest naprawdę trudno to samo otrzymać odszkodowanie . I nie wież ludziom że zostali miliony Nok odszkodowań , przekwalifikowania lub inne kursy z NAV jako obcokrajowiec bynajmniej w Oslo. Jak chcesz to ci mogę napisać na prv. jaki ja miałem wypadek i co zostałem z Nav . Pozdrawiam
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
52 Posty
pufff
(pufff)
Nowicjusz
A jakie było uzasadnienie z HELFO że nie zwrócą Ci kosztów leczenia w Polsce tzn wizyt lekarskich czy rehabilitacji? Druk e-105 mam juz od zeszłego roku i chyba w 2018 wygasa. chciałbym prywatnie bo wiadomo... standardy inne Operacji nie che w NO z dwóch przyczyn. Po pierwsze posługuje sie tylko komunikatywnym angielskim a po drugie mam rodzine w Polsce. Teraz przebywałem w Polsce na zwolnieniu lekarskim(norweskim) 5 miesięcy. Bez problemu dostawałem pozytywną decyzje z navu. Wszystko mi wypłacili chociaż czekałem 4 miesiace bo coś tam pogubili. Zaraz bedzie 26 tyg na zwolnieniu i muszę coś konstruktywnego przedstawić w navie Prosiłbym na priva o informacje
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
Morten Gr
(mer1906)
Wiking
Jak zakończyła się sprawa ze zwrotem za leczenie w Polsce? Mam podobną sytuację.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
Maciej Jacek Nawrocki
(MaciekJacek)
Wiking
Przyłączam się do zapytania i co dalej wyszło Panom,gdyż ja także chwilę przed Artroskopią barku.Czy Hello refundował operacje.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok