Rozliczenia podatkowe w Norwegii
Zleć to fachowcom już teraz!
Wnioskuj online
zamknij

Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pytanie o opiekę zdrowotną, mieszkanie i w ogólę - Norwegia

Czytali temat:
1 Post
bmscarland
(bmscarland)
Wiking
Witam!
Musimy z żoną wyjechAĆ z Polski z małym 6-cio miesięcznym dzieckiem jeszcze w tym tygodniu. Mamy trochę pieniędzy odłożone na start lecz nie jest to wiele (około 8 tys. PLN)
Czy znalazł by się ktoś, kto pomógł by na początku, chociaż do 20tego października, gdyż wtedy kolega zjeżdża z Polski spowrtoem do Oslo do pracy i dalej on będzie nam pomagał ze wszystkim (chodzi tu o formalności, załatwienie opieki zdrowotnej dla maluszka i żony itp) Oraz zakwaterowanie na tych parę dni. Z góry dziękuję za informacje.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
8 Postów
Dariusz Nowak
(kos73)
Wiking
CZeść!

Czy masz już nagraną pracę? Albo czy pracujesz już, a teraz tylko ściągasz rodzinę? To pytania zasadnicze aby móc myśleć o kwestiach ubezpieczeniowych.

Pozdro
Darek
Zgłoś wpis
Oceń wpis:2  
Odpowiedz   Cytuj
150 Postów

(grzegorzklimowski)
Stały Bywalec
Wyjedź sam , znajdź pracę i wtedy rodzinę ściągaj. Wyrób se wszystkie pozwolenia , załatw mieszkanie . Potem na zasadzie łączenia rodzin ściągaj rodzinę . 8 koła to na to na pampersy nie starczy a gdzie podstawowe potrzeby , jedzenie jakiś bilet do pracy i koszty zakwaterowania . Sam dasz sobie radę a jak nie to zjedziesz , z małym dzieckiem będzie ci ciężko od 0 zaczynać . Dla dziecka muszą być warunki bo jak ktoś waś po.....doli to łatwo o kontrolę z Barnevernet. Życzę powodzenia bo i byli tacy co się im odrazy z rodzinami udawało . Teraz o pracę nie jest tak łatwo a jak jest to przez agencje pracy na śmieciowych umowach .
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok