Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

Wznowienie zasiłku dla bezrobotnych . - Norwegia

277 Postów
M N
(MareckiMarecki)
Stały Bywalec
W marcu zarejestrowałem się jako bezrobotny i dalej jestem zarejestrowany , pobierałem dagpenger , ale w maju i czerwcu przepracowałem 7 tyg. Teraz znowu jestem bez pracy . Kumpel powiedział mi że jak przepracowałem ponad 6 tyg. muszę znowu składać papiery do Nav o wznowienie zasiłku dla bezrobotnych . I moje pytanie jest takie . Czy faktycznie muszę składać wszystkie papiery od nowa , czy wystarczy tylko jakiś 1 dokument o wznowieniu zasiłku dla bezrobotnych . Jeśli tylko 1 dokument potrzebuję to jaki , bo nigdzie nie mogę go znaleźć . Pewnie nie jeden był w taki położeniu i coś wie na ten temat i nakieruje mnie na odpowiedni trop , bo na razie błądzę w kółko . Z góry dziękuję za jakieś info .
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
4 Posty
traceosl
(traceosl)
Wiking
Potrzebujesz takiego dokumentu żeby kontynuować dagpenger.

Søknad om gjenopptak av dagpenger

Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
4 Posty
traceosl
(traceosl)
Wiking
I nie ważne czy pracowałeś 3 czy 6 tygodni tym dokumentem masz prawo do kontynuacji dagpenger.

Też pracowałem 7 tygodni i babka w navie robiła wszystko żebym tylko składał nowe papiery.
ale sie nie poddałem.
poszedłem do drugie babeczki i ta mi powiedziała że jest specjalny dokument do tego typu sprawy.
Ważne jest to że jak chcesz kontynuować dagpenger to umowa z pracy gdzie ostatnio pracowałeś musi być na czas określony.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
704 Posty
MultiNOR Konsultant
(MultiNOR)
Wyjadacz
MareckiMarecki napisał:
W marcu zarejestrowałem się jako bezrobotny i dalej jestem zarejestrowany , pobierałem dagpenger , ale w maju i czerwcu przepracowałem 7 tyg. Teraz znowu jestem bez pracy . Kumpel powiedział mi że jak przepracowałem ponad 6 tyg. muszę znowu składać papiery do Nav o wznowienie zasiłku dla bezrobotnych . I moje pytanie jest takie . Czy faktycznie muszę składać wszystkie papiery od nowa , czy wystarczy tylko jakiś 1 dokument o wznowieniu zasiłku dla bezrobotnych . Jeśli tylko 1 dokument potrzebuję to jaki , bo nigdzie nie mogę go znaleźć . Pewnie nie jeden był w taki położeniu i coś wie na ten temat i nakieruje mnie na odpowiedni trop , bo na razie błądzę w kółko . Z góry dziękuję za jakieś info .

W sytuacji, gdy przerwa w pobieraniu zasiłku była krótsza niż 52 tygodnie można wnioskować o wznowienie wypłaty zasiłku dla bezrobotnych. Do podania należy dołączyć dokumentację dotyczącą pracy, która spowodowała przerwę w pobieraniu świadczenia.

Więcej informacji: www.multinor.no/zasilek-dla-bezrobotnych

Zasiłek dla bezrobotnych w Norwegii – MultiNOR Straciłeś pracę w Norwegii? Pracodawca skierował Cię na permittering? Z pomocą MultiNOR uzyskasz szybko zasiłek! www.multinor.no
Zgłoś wpis
12 Posty
Grzesiek82 St
(Grzesiek82)
Wiking
Witam dałeś sobie radę już z tym dokumentem jeśli nie to jak wrócę dzisiaj z pracy to mogę tobie go przesłać bo prawdopodobnie mam taki papier bo bylem rok temu na permiteringu
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
277 Postów
M N
(MareckiMarecki)
Stały Bywalec
Grzesiek82 napisał:
[quote]Witam dałeś sobie radę już z tym dokumentem jeśli nie to jak wrócę dzisiaj z pracy to mogę tobie go przesłać bo prawdopodobnie mam taki papier bo bylem rok temu na permiteringu[/quote

Tak , znalazłem , wypełniłem i wysłałem . Dzięki za dobre chęci .
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok