Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

12
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

reklama | kup tutaj »

Zasiłek chorobowy - Norwegia

Czytali temat:
3 Posty
rewaanna
(rewaanna)
Wiking
Jestem na zwolnieniu lekarskim. Zasiłek chorobowy wyliczono mi na podstawie tego co zarobiłam w ciągu roku (moje wypłaty są bardzo różne, pracuje na godziny) i podzielono na 12 miesięcy jednak miałam 2 miesiące przerwy co zaniża mi wypłatę z NAV. Czy jest możliwość zmiany tego co wyliczyli, żeby nie uwzględniać tych "pustych" miesięcy?
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
7 Postów
jerzy1
(jerzy1)
Wiking
.Pracujesz przez agencję??? czy masz kontrakt??i jak długo pracujesz juz tu?? tylko rok.?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
158 Postów

()
Stały Bywalec
rewaanna napisał:
Jestem na zwolnieniu lekarskim. Zasiłek chorobowy wyliczono mi na podstawie tego co zarobiłam w ciągu roku (moje wypłaty są bardzo różne, pracuje na godziny) i podzielono na 12 miesięcy jednak miałam 2 miesiące przerwy co zaniża mi wypłatę z NAV. Czy jest możliwość zmiany tego co wyliczyli, żeby nie uwzględniać tych \"pustych\" miesięcy?Niestety, nie ma takiej możliwości z prostej przyczyny.
Wtedy kiedy nie pracowałaś, nie była odprowadzana, obowiązkowa miesięczna składka na ubezpieczenie pracownicze.
Tym samym, w tych dniach bez pracy, byłaś niestety nieubezpieczona, a co za tym idzie, nie należy się tobie średnie wynagrodzenie za te dni/miesiące.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
149 Postów
Kacper102
(Kacper102)
Stały Bywalec
Jezeli Miles wypadek w pracy i podstawowe ubezpiecznie to pozniej Mozesz domagac sie wyrownania strategy material nych powstauch z tytulu . Ale lepiej byc zdrowym niz chorowac. Tego zycze Wszystkim
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
149 Postów
Kacper102
(Kacper102)
Stały Bywalec
Domagac siewyrownania do poziomie pensji optimal nej do osiaganych wczesniej zarobkow takie mozliwosci daje podstawowe ubezpiecznie
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
3 Posty
rewaanna
(rewaanna)
Wiking
Pracuje bez agencji na normalny kontrakt już prawie 3 lata w jednym miejscu. Co roku robię sobie długą przerwę 1-2 miesiące i wyjeżdżam, ale nie jest to płatne. W tym co mi wyliczyli nie uwzględnili wakacyjnych pieniędzy mam nadzieję bo to co dostałam jest sporo niższe niż moja wypłata.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
250 Postów
noregg
(noregg)
Stały Bywalec
Witam!Bo tam jest taki myk w przepisach NAV ze generalnie sykemeld jest wyplacane na podstawie ostatnich 4 tygodni z przed zachorowania jednak gdy ta wyplata odstaje znaczaco od sredniej tam jest mowa o 25% to biora srednia zarobkow z roku pewnie chodzi im o to aby uniknac planowania chorobowego co czesto robia prywatni przeciebiorcy naprzyklad w stosunku do swojej rodziny (firma ojca i pracujacy syn).Musisz sprobowac to sobie sama wyliczyc .Pozdrawiam.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok