Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

Pytanie o pracę na produkcji w Norwegii - Norwegia

4 Posty
Paweł Grossvs
(Grossvs)
Wiking
Witam,
czytam to forum od jakiegoś czasu.
Dopiero dzisiaj postanowiłem założyć tutaj konto.
Na niektóre pytania znajduje odpowiedź na inne nie, stąd ten wątek.
Proszę o wyrozumiałość dla mnie jako nowego użytkownika.

Chciałbym się dowiedzieć jak to jest z tymi ofertami pracy w Norwegii jakie można znaleźć na polskojęzycznych stronach.
Wraz z narzeczoną wysyłaliśmy już CV pod mnogą liczbę maili.
Niektóre takie które okazywało się nawet nie istnieją i dostawało się zwrotkę o niedostarczonym mailu.
Spotyka się opinie że to fałszywe oferty mające na celu tylko wyłudzić dane osobowe itp

Jakie firmy pośredniczące (strony internetowe) polecacie w znalezieniu pracy? Przez które już komuś zdarzyło się pracować i poleca.

Mając tylko znajomość języka angielskiego jako języka obcego lepiej szukać pracy przez polskie agencje pracy czy jest szansa znaleźć również przez norweską?

Ze znalezieniem pracy w Polsce za dobrą stawkę nie mam problemów, ale Norwegia to dla mnie ciężki orzech do zgryzienia.

Pozdrawiam
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
4 Posty
Paweł Grossvs
(Grossvs)
Wiking
Listę agencji znam typu:

1. Adecco.no
2. Barnevaktformidling.no
3. Exactbemanning.no
4. Headhunt.no
5. Jobzone.no
6. Kellyservices.no
7. Manpower.no
8. Norgesvikar.no
9. people4you.no
10. Personalhuset.no
11. Proffice.no
12. Rettbemanning.no
13. Toptemp.no
14. Xtra.no
15. Bemanningshuset.no
16. Backup-personell.no
itd

Interesują mnie jakieś konkretne sprawdzone agencje, przykładowe oferty które są godne polecenia.
Miło byłoby jakby ktoś chciał podzielić się swoim doświadczeniem w tym temacie.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
359 Postów
high octane
(high_octane)
Stały Bywalec
11. Proffice.no juz nie istnieje
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1654 Posty
Kasia K
(KasiaKacz) Online
Maniak
Grossvs napisał:
Witam,
czytam to forum od jakiegoś czasu.
Dopiero dzisiaj postanowiłem założyć tutaj konto.
Na niektóre pytania znajduje odpowiedź na inne nie, stąd ten wątek.
Proszę o wyrozumiałość dla mnie jako nowego użytkownika.

Chciałbym się dowiedzieć jak to jest z tymi ofertami pracy w Norwegii jakie można znaleźć na polskojęzycznych stronach.
Wraz z narzeczoną wysyłaliśmy już CV pod mnogą liczbę maili.
Niektóre takie które okazywało się nawet nie istnieją i dostawało się zwrotkę o niedostarczonym mailu.
Spotyka się opinie że to fałszywe oferty mające na celu tylko wyłudzić dane osobowe itp

Jakie firmy pośredniczące (strony internetowe) polecacie w znalezieniu pracy? Przez które już komuś zdarzyło się pracować i poleca.

Mając tylko znajomość języka angielskiego jako języka obcego lepiej szukać pracy przez polskie agencje pracy czy jest szansa znaleźć również przez norweską?

Ze znalezieniem pracy w Polsce za dobrą stawkę nie mam problemów, ale Norwegia to dla mnie ciężki orzech do zgryzienia.

Pozdrawiam


Tutaj poszukajcie : www.mojanorwegia.pl/ogloszenia_o_prace
Zgłoś wpis
4 Posty
Paweł Grossvs
(Grossvs)
Wiking
Chodzi mi o sprawdzone firmy i oferty przez które ktoś już pracował.

Oferty pracy dla par także.
Mamy już koniec marca a ja z moją wysyłamy CV od stycznia i odzewu brak.

Jedynie co to oferty z Holandii ale to już temat nie na to forum więc pomijam.

high octane
tą listę dałem jako przykład, więcej z tej listy stronek nie działa niż ta jedna co podałeś

Kasia K
Dzięki za link do ofert na forum, na to nie wpadłem żeby tam szukać
(czy użytkowniczka Kasia to osoba czy bot? bo w każdym wątku wkleja tylko linki do forum)

Ole_Nordmann
ja mam doświadczenie na produkcji AGD, elementów z gumy, akumulatorów, praca na warsztacie itd itp
moja trochę mniejsze produkcyjne ale też coś tam się znajdzie

Oferty dla par nawet z cyklu, pakowanie, sera szynki, produkcja kartonu, słodyczy, cokolwiek
W ofertach piszą że angielski wystarczy a odzewu brak i po prostu już nie mamy pomysłów jak się za to zabrać i gdzie się zgłosić o pomoc

Chcemy podjąć pracę w ofercie gdzie jest zapewniony polski koordynator, możliwe jakieś zakwaterowanie potrącane z pensji. Nie mamy chyba wymagań z kosmosu zwłaszcza że takowe warunki w ofertach często się zdarzają.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
3026 Postów
Eliza K
(Elise)
Maniak
Grossvs napisał:
Oferty dla par nawet z cyklu, pakowanie, sera szynki, produkcja kartonu, słodyczy, cokolwiek
W ofertach piszą że angielski wystarczy a odzewu brak i po prostu już nie mamy pomysłów jak się za to zabrać i gdzie się zgłosić o pomoc.

Mam nadzieje, ze wysylacie osobne podania o prace, a nie jedno wspolne. Na zespolowe podania na 100% nikt wam nie odpowie, bo nie sa one traktowane powaznie.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
16 Postów
thorberg6
(thorberg6)
Wiking
Czesc.

1. Tak zdecydowana wiekszosc tych ogloszen to fake aby wyłudzic dane osobowe. A juz napewno wszystkie ogłoszenia gdzie nie szukają jakiś specjalistow tylko pracowników fizycznych.

2. Odpowiedz sobie sam, po co ktos miał by sciągac z Polski ludzi którzy nic nie umieją, nie znają języka, nie mają papierow, nie mają gdzie mieszkac itp? Tylko po to aby ich oszukac, jesli juz. Jesli tu w Norwegii da sie oferte prostej pracy fizycznej gdzie nie potrzeba znac norweskiego to dostaniesz 50 CV na mejla w ciągu jednego dnia. Od ludzi którzy tu mieszkają.

3. To nie działa jak w Holandii.

4. "Polski koordynator, zakwaterowanie itp." Zadzwon do Addeco powiedz co umiesz, jakie masz papiery, albo zapytaj dla kogo mają oferty pracy. Dostaniesz odpowiedz.

5. Odpal sobie nav.no i finn.no w translatorze i zobacz kogo tu szukają do pracy i jakie są wymagania.

6. "Mamy już koniec marca a ja z moją wysyłamy CV od stycznia i odzewu brak."
Jak juz zaczniesz wysylac CV na normalne ogłoszenia (nie fake z Polskich stron) to zapewne tez nie bedziesz miał odzewu bo:
a: nie masz kwalifikacji, nie jestes specjalista itp
b: nie masz doswiadczenia
c: mieszkasz w Polsce
d: nie znasz norweskiego

Podsumowanie:
Jak nie masz nikogo tu na miejscu u kogo mozesz sie zatrzymac i pomieszkać nawet przez pare MIESIĘCY zanim znajdziesz zródło utrzymania, albo kogos kto pracuje w Norwegii i wkręci Cie do pracy to twoje szanse niestety można liczyć w promilach (nie chce mowic ze są zerowe bo cuda pewine czasem sie zdarzają, w co wątpię).

Lykke til videre.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
4 Posty
Paweł Grossvs
(Grossvs)
Wiking
Eliza K

osobne, zgadza się wydaje mi się logiczne że każde wysyła osobno a jeśli jest oferta dla par to wysyłamy oboje

thorberg6

nie jestem specjalistą
doświadczenie mam bo około 10 lat w produkcji na różnych stanowiskach
(ale to nie wystarczy chyba aby się załapać za granicą)
mieszkam w Polsce
nie znam norweskiego

czyli lipa, tak jak sądziłem

oferty to fake i wielka ściema a najlepiej mieszkając już tam na miejscu czegoś szukać
rozumiem

może być problem jeśli nie ma się u kogo zatrzymać na czas szukania pracy

nikt nie obiecywał że będzie łatwo a nie chcemy wyjechać na sezonowe zbieranie truskawek
tylko znaleźć coś hmm poważniejszego (nie sezonowego)

dziękuję za pomocne wpisy i rady
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
359 Postów
high octane
(high_octane)
Stały Bywalec
'nikt nie obiecywał że będzie łatwo a nie chcemy wyjechać na sezonowe zbieranie truskawek
tylko znaleźć coś hmm poważniejszego'

Na obecna chwile nawet na taka prace nie macie szans. Moze jesli rozmawialbys osobiscie na miejscu z wlascicielem plantacji.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
16 Postów
thorberg6
(thorberg6)
Wiking
W Twoim przypadku to albo znajomosci albo przyjechać samochodem i szukać. Pytanie tylko gdzie szukać?
Żeby nie było znam historie 2 osób. Pierwszy to ogarnięty student który przyjechał tu na wakacje malować domy, akurat trafił na gościa mającego produkcje kwiatów i kawałek pola. Dostał stałą prace. Został na stałe. Drugi bardzo chciał mieszkać w Norwegii, 40 lat, troche po angielsku gadał, cos tam z budowlanki umiał, domy malował i miał prawo jazdy kat C. Przez prawie 2 lata mieszkał w samochodzie pracując to tu to tam na czarno. Po tym czasie podobno złapał gdzieś prace jako kierowca.
Tylko że, to było ładnych pare lat temu.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok