Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

3
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

8 Postów
aqqq
(aqqq)
Wiking
Witam,

Dziekuje za opinie.
Czyli konkluzja nasuwa sie taka ze jest to trudne, ale nie niemozliwe. No nic w takiem razie bede musial bardziej dokladnie rozeznac kwestie pracy w Norwegii, zeby miec plan B w razie jak by tutaj sie mialy pojawic zawirowania. Kwestia tez zarobkow, biore pod uwage nie tylko Norwegie, ale tez Australie i Kanade.

Pozdrawiam i dziekuje za pomoc

PS: Jesli ktos ma ochote podzielic sie swoimi przemysleniami, to zachecam do dyskusji.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
3258 Postów
boj fra oszlo
(bojfraoszlo)
Maniak
bojfrauszlo napisał:
...rekrutacja zawsze odbywa się w ten sam sposób...
...1.wolny etat
..2 .twoje CV
... angielski na tym poziomie jest wystarczający zupełnie...
...i wcale nie musiałbys znać jęz. norweskiego....
...po zatrudnieniu został bys skierowany na bezpłatny kurs językowy,tak było też w moim przypadku,
...chociaż ja w pracy komunikuje się dalej w 40 procentach angielskim ze wzgledu na międzynarodowe grono wspólpracowników i 20 procentach francuskim ze wzgledu na system informatyczny* telekomunikacja..
...


...cytuje samego siebie,bo jakiś ,,bingo bongo,,dał mi minusa...
...hmmm ..2 opcje podejrzewam...
1. za awatar
2. za znajomość języków
obstawiam to drugie,niestety..
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
26 Postów
emil25
(emil25)
Wiking
Nic nie jest niemozliwe w zyciu. Zawsze prawiei to co niemozliwe jest prawdziwe. Kolega bez studii w Oslo jest drektorem , a nie ma studii nawet. Trzeba poprostu chciec , pomysl sie i trzeba chciec. Tyle
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
8 Postów
aqqq
(aqqq)
Wiking
Wiem ze nie ma rzeczy niemozliwych Jak bym myslal inaczej to nie bylbym inzynierem w UK
Kwestia tylko ze chce rozeznac "jak bardzo" jest to niemozliwe, zebym wiedzial ile trudu trzeba w to wlozyc, zeby sie udalo xD Tak jak pisalem juz wczesniej rozeznaje tez kwestie Australii oraz Kanady.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
359 Postów
high octane
(high_octane)
Stały Bywalec
'Zaczne moze od tego ze mieszkam w Wielkiej Brytani, niestety zawirowania zwiazane z brexitem, niepewna przyszlosc, zmusza mnie to tego zeby byc moze zmienic kraj emigracji.'

Zawirowania zwiazane z ropa wyslaly tu wiele tysiecy inzynierow do posredniaka. Tam brexit, tu ropexit. Australia i Kanada tez maja problemy zwiazane ze spadkiem cen surowcow.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
26 Postów
emil25
(emil25)
Wiking
W Australii mam rodzine dobrze im sie zyje. O Kanadzie czytalem troche podobno tez fajny kraj . W Norwegii musisz znac jezyk bo jest kluczem do wszystkiego. Powodzenia
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
359 Postów
high octane
(high_octane)
Stały Bywalec
Jak sie dorobili przez ostatnie lata dobrobytu i dobrze zainwestowalu to napewno im sie dobrze zyje. Mowiny tu jak sie zyje nowo przyjezdnym, jeszcze bez papierow.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
Freydhis
(Freydhis)
Wiking
Norweski jest plusem, ale nie jest wymagany jezeli jestes specjalista w swojej dziedzinie. Ja w ogole nie uzywam norweskiego w pracy (dziedzina: software/IT) i sporo moich znajomych pracujacych w innych firmach rowniez porozumiewa sie tylko po angielsku.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
359 Postów
high octane
(high_octane)
Stały Bywalec
'ze pozbywanie sie specjalistow bylo blede wiec w jeszcze w 2017r nastąpi zatrudnianie do olejowek - to nie bedzie zatrudnianie setek ludzi ale jednak ..'

Teraz mi odpowiedz geniuszu ekonomi, jesli zwolniono tysiace a zatrudnia setki to gdzie tu widzisz rynek pracownika. Czego ci pracodawcy maja zalowac. Ludzie z doswiadczeniem dalej siedza na bezrobociu. Moga ich wziasc kiedy beda chcieli. Ropa jest obecnie po 50 $, rynek bedzie dalej kulawy. Spawacz udaje wielkiego eksperta od ropy.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
8 Postów
aqqq
(aqqq)
Wiking
Witam
Dziekuje za opinie.
W takim razie moge spokojnie traktowac prace w Norwegii jako opcje awaryjna
Pozdrawiam
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok