Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

6
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

dylematy moralne przy dagpenger - Norwegia

52 Posty
pufff
(pufff)
Nowicjusz
witam serdecznie,
krótko i na temat, mam wypowiedzenie z pracy(nie z mojej winy) i chce przenieść jak najszybciej dagpenger do Polski. Oczywiście rejestruje się w navie jako poszukujący pracy i tego samego dnia składam komplet dokumentów. i tu mam kilka pytań: 1, jak długo bede czekał na decyzję?? 2, kiedy najwcześniej mogę złożyć wiosek o wydanie formularza PD U2(wraz ze składanymi dokumentami?, po otrzymaniu decyzji?, czy po pierwszym miesiącu pobierania zasiłku? inna możliwość?)3, po otrzymaniu decyzji informuje nav że jadę do Polski na 2tyg. Oczywiście zasiłek nie będzie wypłacany ale czy te tygodnie spędzone w Polsce są wliczane do dagpenger? tzn 2tyg w PL +2tyg w No=4 tyg i moge przenieść zasiłek do Polski? czy muszę przebywać w NO przez cały okres 4 tyg w NO? pomożenie...?)))))
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
114 Posty

(maverik)
Początkujący
nic w polsce sie nie nalezy i nie biez tego do siebie bo janic do tego nie mam ale jak bedziesz prubowal pobierac w Polsce to bedziesz musial oddac tu ,
Prawnie jest to zabronione ,zreszta teraz zasilki beda wstrzymywane i oferowane beda wyjazdy do Polski -przez NAV.niewiem jescze na jakich zasadach.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
3258 Postów
boj fra oszlo
(bojfraoszlo)
Maniak
zreszta teraz zasilki beda wstrzymywane i oferowane beda wyjazdy do Polski -przez NAV


...wtf ...?
...wyjazdy do Polski powiadasz...
...chyba po naukę...
...demokracjii...
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
52 Posty
pufff
(pufff)
Nowicjusz
"nic w polsce sie nie nalezy i nie biez tego do siebie bo janic do tego nie mam ale jak bedziesz prubowal pobierac w Polsce to bedziesz musial oddac tu ,"

z całym szacunkiem ale kolega najdelikatniej pisząc głupoty opowiada. Może nie jasno dla wszystkich sie wyraziłem i chodzi mi o eksport dagpenger do Polski na okres 3 miesiecy.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
359 Postów
high octane
(high_octane)
Stały Bywalec
Kiedy przeczytalem tytul: 'dylematy moralne przy dagpenger'.
To spodziewalem sie odpowiedzi typu. Duma i honor nie pozwalaja mi na korzystanie z pomocy spolecznej. Nie moglbym juz nigdy spojrzec sobie w lustro po czyms takim. No coz, czasem tytul moze okazac sie mylny.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
359 Postów
high octane
(high_octane)
Stały Bywalec
Kiedy przeczytalem tytul: 'dylematy moralne przy dagpenger'.
To spodziewalem sie odpowiedzi typu. Duma i honor nie pozwalaja mi na korzystanie z pomocy spolecznej. Nie moglbym juz nigdy spojrzec sobie w lustro po czyms takim. No coz, czasem tytul moze okazac sie mylny.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
27 Postów
hankamilan
(hankamilan)
Wiking
Zorientuj sie w tej opcji podczas rejestracji gdzie.zaznaczasz miejsce pobytu, znajomy na permiteringu (pobieral dagpenger)przebywal poza No. Dodatkowa info jak.masz dagpenger z karty bankomatowej w weekendy mozna.korzystac poza No...
Pozdr
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
2 Posty
Paweł Graboś
(ELEK85)
Wiking
Byłbym w stanie Ci powiedzieć na Temat Dagpenger..,-obecnie jestem na nim ..,
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
52 Posty
pufff
(pufff)
Nowicjusz
high_octane napisał:
[quote]Kiedy przeczytalem tytul: \'dylematy moralne przy dagpenger\'.
To spodziewalem sie odpowiedzi typu. Duma i honor nie pozwalaja mi na korzystanie z pomocy spolecznej. Nie moglbym juz nigdy spojrzec sobie w lustro po czyms takim. No coz, czasem tytul moze okazac sie mylny.[/quote

Przyznaje, tytuł źle dobrałem do treści wiadomości... ale swoje zadanie spełnił)
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
52 Posty
pufff
(pufff)
Nowicjusz
Zapytam inaczej, Ile trwa procedura eksportu zasiłku do polski, począwszy od rejestracji w nav? jestem na etapie negocjowania z pracodawcą dłuższego pobytu w Polsce bo troszke się wypaliłem zawodowo i zastanawiam sie która z opcji bedzie lepsza dla mnie tzn zasiłek dla bezrobotnych czy urlop bezpłatny o ile taki istnieje.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok