Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

4
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

NOKUT , CO RADZICIE ROBIC? - Norwegia

11 Postów
Patryk Anie podam
(Patrick)
Wiking
Witam
Mam pytanko , mianowicie . Mam ukonczone studia licencjackie, jest to po czesci zwiazane z moim zajeciem ktore wykonuje tu w Norwegii. Czy mam dac papiery do Nokut czy odpuscic sobie?? Slyszalem rozne akcje ze jezeli ma sie papierek to trudniej o przyjecie do pracy bo pracodawca ma placic wiecej?
Pozdrawiam
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
3258 Postów
boj fra oszlo
(bojfraoszlo)
Maniak
...zatrudnij się...
...mając umowe fast...
...póżniej pokażesz wyższse kwalifikacje...
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 6  
Odpowiedz   Cytuj
124 Posty

(misiek86)
Stały Bywalec
NOKUT z tego co się orientuję, jest jednostką nostryfikującą zagraniczne wykształcenie na "równoważne" z tym tutaj. Problem chyba odpada, jeśli masz np. odpisy dyplomów w języku choćby angielskim. Jeśli pracodawcy to wystarczy, to spoko, a jeśli nie, lepiej mieć "norweskie" kwity.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
11 Postów
Patryk Anie podam
(Patrick)
Wiking
Mam Fasta, ale to litewska firma.. sprzedawca jestem - licecnjat skonczylem jako dziennikarstwo i komunikacja spoleczna specjalizacja grafika komputerowa w mediach. Na poczatku robilem reklame, troche - teraz may od tego grafika samouka ktory ogarnia. Ja zajelem sie sprzedaza glownie. Czy moja placa wzropsnie czy zostawic to tak jak jest?

Pozdrawiam
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
27 Postów
hankamilan
(hankamilan)
Wiking
Twoje wyksztalcenie nie jest wymaganym do wykonywania Twojego zawodu, nie podnosi tez za bardzo Twoich kwalifiacji do jego wynonywania. W przypadku gdy bedziesz szukal pracy w swoim profilu to na pewno sie przyda nostryfikacja dyplomu.

pozdr.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok