Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

11
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

reklama | kup tutaj »

permittering - Norwegia

12 Posty
TOMBAR12
(TOMBAR12)
Wiking
Witam moja zona jest 4 miesiące na permitteringu i aktualnie zaszła w ciąże jest w 2 miesiącu i teraz moje pytanie czy na permiteringu może iść na chorobowe a jeżeli nie czy jeżeli skończy się permiering a pracodawca nada nie będzie miał dla niej pracy czy należą jej się wszystkie zasiłki na które sobie zapracowała ponieważ wcześniej pracowała 3 lata . czy po skonczonym permiteringu bedzie mogla isc na chorobowe czy tylko na dagpenger proszę o wytłumaczenie i z góry dziękuje
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
212 Posty
Ja Gabriel
(Ja Gabriel)
Stały Bywalec
TOMBAR12 napisał:
Witam moja zona jest 4 miesiące na permitteringu i aktualnie zaszła w ciąże jest w 2 miesiącu i teraz moje pytanie czy na permiteringu może iść na chorobowe a jeżeli nie czy jeżeli skończy się permiering a pracodawca nada nie będzie miał dla niej pracy czy należą jej się wszystkie zasiłki na które sobie zapracowała ponieważ wcześniej pracowała 3 lata . czy po skonczonym permiteringu bedzie mogla isc na chorobowe czy tylko na dagpenger proszę o wytłumaczenie i z góry dziękuje
Źle sformułowane pytanie, ponieważ.
Ciąża to nie choroba!.
Skoro jest na permitteringu, to takie pytania powinna kierować bezpośrednio do NAV.
Wszak teraz, to własnie NAV jest jej bezpośrednim pracodawcą.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
359 Postów
high octane
(high_octane)
Stały Bywalec
Zaden zasilek ci sie nie nalezy, co najwyzej moze ci przyslugiwac.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 4  
Odpowiedz   Cytuj
12 Posty
TOMBAR12
(TOMBAR12)
Wiking
a będzie jej przysługiwał zasiłek macierzynski po takim permiteringu?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
197 Postów
XXX moja sprawa
(kamilio)
Stały Bywalec
high_octane napisał:
Zaden zasilek ci sie nie nalezy, co najwyzej moze ci przyslugiwac.

No wlasnie i nic wiecej nie potrafisz przekazac procz hejtu ....

Jest wymog by przepracowac 6 z ostatnich 9 miesiecy przed przejsciem na zasilek maciezynski ale wszelkie swiadczenia opodatkowane jak dagpenger i sykepenger wliczaja sie do kwoty z jakiej nalicza sie zasilek maciezynski. Lepiej przejsc odrazu na chorobowe jesli to mozliwe i skladac wnioski i odwolywac sie do oporu. Jedyne czego moga sie czepic to to ze ma wystepowac swiadczenie z tytulu pracy ale da sie to uzasadnic.
Jest ogromna roznica miedzy prawem do sykepenger a byciem chorym. Byc chorym mozna zawsze i to usprawiedliwia niemoznisc podjecia pracy a sykepenger przysluguje przy spelnieniu pewnych waronkow dodatkowych ale samo bycie chorym usprawiedliwia niemoznosc podjecia pracy wiec bedzie zaliczone do czasu pracy aczkolwiek moze byc tak ze trzeba bedzie sie pare razy odwolac i ladnie to opisac.

Specjalnie pisze o tej roznicy bo chorym mozna byc zawsze czy to jest dagpenger czy permitering czy wycieczka w kosmos i tego nie podwazy nikt. Isc do lekarza i dbac o zdrowie bo to jest najwazniejsze - wysylaj chorobowe do nav i zobacz co si napisza bo tu na forum wiele sie nie dowiesz.

Hejterom zycze zdrowia zeby nie musieli prosic o chorobowe a kobietom zycze zdrowia w ciazy ))
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok