Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

10
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

rodzinne a ojcostwo - Norwegia

1 Post
madzia.ziel
(madzia.ziel)
Wiking
Przeszukałam cały internet i nie mogę znaleźć odpowiedzi. Czy mój mąż może złożyć na dziecko o rodzinne jeśli nie jest jego biologicznym ojcem? My na chwilę obecną jesteśmy w Polsce on w Norwegii, czy dopiero kiedy ja tam przyjadę mogę się starać?
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
13 Posty
Mateusz Chyła
(canada52)
Wiking
Witam. Miałem ten sam problem. Dowiedziałem się, że trzeba być ojcem biologicznym, albo prawnym opiekunem dziecka, tylko w takim wypadku można starać się o zasiłek rodzinny. Pozdrawiam
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
704 Posty
MultiNOR Konsultant
(MultiNOR)
Wyjadacz
madzia.ziel napisał:
Przeszukałam cały internet i nie mogę znaleźć odpowiedzi. Czy mój mąż może złożyć na dziecko o rodzinne jeśli nie jest jego biologicznym ojcem? My na chwilę obecną jesteśmy w Polsce on w Norwegii, czy dopiero kiedy ja tam przyjadę mogę się starać?

Zasiłek rodzinny może pobierać (wnioskować) osoba, która m.in. osiąga dochód objęty składkami na ubezpieczenie społeczne w Norwegii oraz jest prawnym opiekunem dziecka, na które chciałaby uzyskać zasiłek. Jeżeli Pani mąż nie dokonał prawnego przysposobienia dziecka nie może ubiegać się o świadczenie.

Więcej informacji:www.multinor.no/zasilek-na-dzieci/zasilek-rodzinny.html
Zgłoś wpis
10 Postów
Mariusz Tabian
(MariuszT)
Wiking
Oczywiście że tak może brać zasiłek na nieswoje dziecko ale musi je zapisać na siebie że wychowuje nawet płacą na adoptowane dzieci
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
2235 Postów
Anders B
(AndersB)
Maniak
MariuszT napisał:
Oczywiście że tak może brać zasiłek na nieswoje dziecko ale musi je zapisać na siebie że wychowuje nawet płacą na adoptowane dzieciCo za bzdury piszesz? Oczywiscie ze nie moze brac zasilku na nieswoje dziecko jezeli ojciec dziecka zyje, nie ma odebranych praw rodzicielskich i placi alimenty. A to ze pomaga matce w wychowaniu dziecka Navu nie obchodzi
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok