Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

10
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

status pendler - osoba samotna , czy takze status przysluguje: - Norwegia

3 Posty
K Lucz
(Mazaki)
Wiking
hej,
Mam pytanie czy status pendler przysługuje takze kiedy osoba nie jezdzi do polski systematycznie czyli co 3 tygodnie ale czasem zdazaja sie wyjazdy co 2 tygodnie czasem co tydzien a czasem co 4 lub 5 ? W przeciagu roku jestem w Polsce 12 razy.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
2 Posty

(Pesto)
Wiking
tak
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
704 Posty
MultiNOR Konsultant
(MultiNOR)
Wyjadacz
Mazaki napisał:
hej,
Mam pytanie czy status pendler przysługuje takze kiedy osoba nie jezdzi do polski systematycznie czyli co 3 tygodnie ale czasem zdazaja sie wyjazdy co 2 tygodnie czasem co tydzien a czasem co 4 lub 5 ? W przeciagu roku jestem w Polsce 12 razy.


W celu uzyskania możliwości rozliczania się jako samotny pendler należy podróżować co najmniej co 3 tygodnie. Niestety każde odstępstwo od tego warunku może spowodować odrzucenie przyznania odpisów. W skali roku osoba podróżująca jako samotny pendler musi wykonać min. 17 podróży.

Więcej informacji: www.multinor.no/podatki/status-pendler.html
Zgłoś wpis
44 Posty
Bogusław Linda
(boguslaw108)
Nowicjusz
No dobrze ale jesli pracowalem w norwegii w skali rocznej 6 miesiecy i mialem 8 podrozy np w takim systemi 3 tygodnie pracy i tydzien wolnego, a potem 2 tygodnie pracy 2 tygodnie wolnego to przysluguje bycie pendlerem
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
37 Postów
Monika Radek Klesińscy
(MonikaRadekKlesinscy)
Nowicjusz
chyba 4 podróże do polski wystarczą , oprocz tego musisz mieć mieszkanie zarejestrowane na siebie w polsce i nie jestem pewny ale rodzina powinna być w polsce,

nie znam sie do konca ale tak mi sie wydaje , najlepiej zadzwon do jakiegos biura rozliczeniowego w NO to ci Pan badz Pani wszystko ladnie wytlumaczy

Pozdrawiam
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
44 Posty
Bogusław Linda
(boguslaw108)
Nowicjusz
Wlasnie ciekawa sytuacja. Trzeba podrozowac od stycznia do grudnia minimum co 3 tygodnie czy licza sie podroze np od lutego do pazdziernika kiedy to sie pracowalo?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
37 Postów
Monika Radek Klesińscy
(MonikaRadekKlesinscy)
Nowicjusz
a masz zone czy singlem jestes ?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
704 Posty
MultiNOR Konsultant
(MultiNOR)
Wyjadacz
krzynio108 napisał:
No dobrze ale jesli pracowalem w norwegii w skali rocznej 6 miesiecy i mialem 8 podrozy np w takim systemi 3 tygodnie pracy i tydzien wolnego, a potem 2 tygodnie pracy 2 tygodnie wolnego to przysluguje bycie pendlerem

Jeżeli okres pracy się skraca, wówczas łączna ilość podróży (w skali roku również się zmniejsza). Tak jak wcześniej było wspomniane, najważniejsze jest zachowanie częstotliwości podróży co trzy tygodnie lub częściej.
Zgłoś wpis
44 Posty
Bogusław Linda
(boguslaw108)
Nowicjusz
Skonsultowalem sie wlasnie z biurem podatkowym Pani Ewy Stensrod, rozliczamy sie z podrozy z miesiecy w ktorych sie pracowalo, czyli wszystko w porzadku
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
44 Posty
Bogusław Linda
(boguslaw108)
Nowicjusz
A jesli bylo sie na permitteringu za ten okres tak samo 3 ba zjezdzac co 3 tygodnie
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok