Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

5
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Nagła prośba o pomoc. - Norwegia

14 Posty
insertowsky insertowsky
(insertowsky)
Wiking
Witam, mam 20 lat i wykształcenie średnie z maturą, i tytuł technika Logistyk z kwalifikacją "Organizacja i prowadzenie prac związanych z przeładunkiem oraz magazynowaniem towarów i ładunków". W kwietniu tego roku skończyłem szkołe więc mam małe doświadczenie zawodowe bo tylko miesiąc na lotnisku w firmie logistycznej, miesiąc we Włoszech także w firmie logistycznej, oraz trzy miesiące w firmie logistyczno-produkcyjnej jako Spawacz (ten zawód mnie już nie interesuje). Chce spróbować czegoś nowego i wyjechać za granice, sprawdzić, zobaczyć, i dowiedzieć się czy się do tego nadaje.
W tym miejscu nastaje moje pytanie czy osoba z takim doświadczeniem ma jakiekolwiek szanse na prace w Norwegii, i nie mówie tutaj o jakiś farmach czy innych zbiorach, ale stałej pracy z której dam rade się utrzymać?? (min 130-140 NOK/h )
Chciałbym się sprawdzić w logistyce (magazyn, wózek widłowy, produkcja, transport, spedycja), i chciałbym posłuchać waszej opinii:
czy warto szukać, ?
czy ryzykować, ?
czy szukać przez polskie agencje (jeśli tak to jakie), ?
czy przez Norweskich pośredników (jeśli tak to jakich) ?
i na jakich stronach internetowych najlepiej szukać?
Mam zaoszczędzone na razie tylko około 10000 NOK, mój angielski jest na poziomie B1/B2. Chce wyjechać razem z kolegą. Wiem że takich tematów pewnie jest mnóstwo, ale każdy przypadek jest inny, a ja nie bardzo mam teraz czas przeglądać całe to wspaniałe forum, bo widze że wszyscy jesteście mega pomocni i pomagacie wszystkim.
Proszę o odpowiedź.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
24 Posty

(norekpl)
Wiking
jak masz oszczednisci zeby tu przyjechac wynajac pkoj i szukac pracy to wpadaj,w innym wypadku zapomnij raczej
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
14 Posty
insertowsky insertowsky
(insertowsky)
Wiking
A szukanie pracy przez agencje nie wchodzi w gre?
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
20 Postów
Patryk æsj
(Practico)
Wiking
Moim zdaniem warto bys sprobowal pisac do DHL,UPS,FEDEX,ASKO,BRING ewentualnie adecco clock personalhuset itp.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
70 Postów
**********
(**********)
Początkujący
Practico napisał:
Moim zdaniem warto bys sprobowal pisac do DHL,UPS,FEDEX,ASKO,BRING ewentualnie adecco clock personalhuset itp.

CV zanosi się osobiście bo pisze się do Św Mikołaja.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
70 Postów
**********
(**********)
Początkujący
A Ty isernowsky przyjeżdżaj bo jesteś młody a widać już ogarnięty. !0 000 Ci wystraczy na pokój, ale szukaj bez czynszu. W oslo znajdziesz spokojnie. Pytanie tylko teraz? Czy na wiosnę? Do końca roku dużo czasu nie zostało a po świętach jako młody pierwszy bez pracy zostaniesz.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1654 Posty
Kasia K
(KasiaKacz) Online
Maniak
insertowsky napisał:
Witam, mam 20 lat i wykształcenie średnie z maturą, i tytuł technika Logistyk z kwalifikacją \"Organizacja i prowadzenie prac związanych z przeładunkiem oraz magazynowaniem towarów i ładunków\". W kwietniu tego roku skończyłem szkołe więc mam małe doświadczenie zawodowe bo tylko miesiąc na lotnisku w firmie logistycznej, miesiąc we Włoszech także w firmie logistycznej, oraz trzy miesiące w firmie logistyczno-produkcyjnej jako Spawacz (ten zawód mnie już nie interesuje). Chce spróbować czegoś nowego i wyjechać za granice, sprawdzić, zobaczyć, i dowiedzieć się czy się do tego nadaje.
W tym miejscu nastaje moje pytanie czy osoba z takim doświadczeniem ma jakiekolwiek szanse na prace w Norwegii, i nie mówie tutaj o jakiś farmach czy innych zbiorach, ale stałej pracy z której dam rade się utrzymać?? (min 130-140 NOK/h )
Chciałbym się sprawdzić w logistyce (magazyn, wózek widłowy, produkcja, transport, spedycja), i chciałbym posłuchać waszej opinii:
czy warto szukać, ?
czy ryzykować, ?
czy szukać przez polskie agencje (jeśli tak to jakie), ?
czy przez Norweskich pośredników (jeśli tak to jakich) ?
i na jakich stronach internetowych najlepiej szukać?
Mam zaoszczędzone na razie tylko około 10000 NOK, mój angielski jest na poziomie B1/B2. Chce wyjechać razem z kolegą. Wiem że takich tematów pewnie jest mnóstwo, ale każdy przypadek jest inny, a ja nie bardzo mam teraz czas przeglądać całe to wspaniałe forum, bo widze że wszyscy jesteście mega pomocni i pomagacie wszystkim.
Proszę o odpowiedź.


Hej, tutaj znajdziesz listę agencji pracy w Norwegii : www.mojanorwegia.pl/ogloszenia_o_prace/pracodawcy
Zgłoś wpis
14 Posty
insertowsky insertowsky
(insertowsky)
Wiking
********** napisał:
A Ty isernowsky przyjeżdżaj bo jesteś młody a widać już ogarnięty. !0 000 Ci wystraczy na pokój, ale szukaj bez czynszu. W oslo znajdziesz spokojnie. Pytanie tylko teraz? Czy na wiosnę? Do końca roku dużo czasu nie zostało a po świętach jako młody pierwszy bez pracy zostaniesz.

Zawsze starałem sam zadbać o siebie i swoją przyszłość, dlatego teraz chce spróbować wyjazdu. Dzięki za miłe słowa. Chcę wyjechać w okolicach styczeń/luty.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
70 Postów
**********
(**********)
Początkujący
Poczekaj aż śniegi stopnieją, zastanów się czy kolega nie będzie obciążeniem dla Ciebie. Ogarnij to sam jak już będziesz miał pracę i w miarę pewna sytuacje wtedy możesz mu pomóc. I bierz każdą robotę na początek. Już teraz szukaj agencji, adresy mapy dojazdu żeby na miejscu nie tracić czasu. Ucz się języka. CV wysyłaj już wcześniej, na pewno nie zaszkodzi a może akurat się uda.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
50 Postów
Piotr piotr
(water999)
Nowicjusz
Tylko i wyłącznie przez agencję bo inaczej będzie dymanie przez rodaków
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok