Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

11
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Zapytanie o sykemelding - Norwegia

44 Posty
Bogusław Linda
(boguslaw108)
Nowicjusz
Witam mam pytanie w sprawie sykemelding. Na poczatku powiem ze skorzystalem z magicznej opcji szukaj ale znalazlem na forum bardzo malo informacji. Otoz tak, jesli dana osoba bedzie na permiteringu badz dagpenger I zle sie poczuje I nie bedzie w stanie moc podjac pracy, wiadomo trzeba zaznaczyc w karcie meldunkowej ze jest sie chorym. Jak to dalej wyglada ze strony NAV I osoby chorej ?

Jak sie domyslam dana osoba powinna dostarczyc pismo od lekarza o niezdolnosci do pracy ... czy zaznaczajac ze sie chorowalo zasilek za dwa tygodnie przepada czy jest normalnie wyplacany ? Powiedziano mi, ze bedac na chorobowym dany okres dagpenger badz permiteringu nie przepada.

Jesli ktos moglby wyjasnic badz rzucic troche swiatla na to co sie dzieje gdy bedac na bezrobociu zaznaczy sie ze sie bylo chorym bylbym bardzo wdzieczny
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
56 Postów
JOANNA BEKKEVOLD
(PATRIOTKA)
Nowicjusz
Nie można równocześnie brać zasiłku i chorobowego, będąc chorym w czasie bezrobocia trzeba to zgłosić do navu razem z zaświadczeniem od lekarza i wtedy zmieniają zasiłek na chorobowe. Bo szukając pracy trzeba być zdrowym. A przy chorobowym są inne reguły i chorobowe będzie wyliczane z zasiłku, czyli 60%, więc kwota będzie ta sama
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
44 Posty
Bogusław Linda
(boguslaw108)
Nowicjusz
Dobrze wiedziec, dziekuje za odpowiedz ... mam pytanie jesli ma sie dagpenger ma 104 tygodnie i w 80 tygodniu pojdzie sie na 6 tygodni chorobwego, to po tych 6 tygodniach zostaje mi 74 tygodnie dagpenger czy nadal 80 ? Bo chorobowe to chorobowe a dagpenger to dagpenger ...
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
56 Postów
JOANNA BEKKEVOLD
(PATRIOTKA)
Nowicjusz
Tego nie wiem, bo większość bierze chorobowe zanim ich zwolnia, żeby dostać 100%. I wydaje mi się że będąc na chorobowym w czasie bezrobocia to nie przedłuży się tego okresu, ale może się mylę. Będąc na chorobowym uniknie się przynajmniej tych spotkań i kursów na które wysyłają. Musiałabym zadzwonić i zapytać jak to jest z tym przedłużeniem
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
44 Posty
Bogusław Linda
(boguslaw108)
Nowicjusz
Nie no bez przesady nie 3 ba dzownic jednak nie mniej dziekuje ci za okazana pomoc
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
56 Postów
JOANNA BEKKEVOLD
(PATRIOTKA)
Nowicjusz
To żaden problem zadzwonić i zapytać jakie są reguły, tylko nie wiem czy zdążę jutro w czasie przerwy w pracy
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
56 Postów
JOANNA BEKKEVOLD
(PATRIOTKA)
Nowicjusz
Dzwoniłam i jest tak jak myślałeś, że w razie choroby, termin końca zasiłku się przesunie, tak mi powiedziała babka przynajmniej, więc powodzenia
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
146 Postów

(ixi)
Stały Bywalec
Zasilek jest okreslony w momencie przyznania go np (54 uke ) Sykemelding to nie dagpenger. Rozciaga sie w czasie kiedy dochodzi sykemelding ale zabieraja Ci ze skladek Emerytalnych bedac na sykemelding .
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok