Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

10
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

360 Postów

(KonkoN)
Stały Bywalec
W dupie mają Ci co nie mają paszportu i robią duże oczy w banku bo dostał papierową Vise, jak można jechać za granicę bez dokumentów? Po siedemnaste temat był wałkowany do zarzygania no ale jak to zwykle bywa opcja szukaj jest zbyt skomplikowana.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
8 Postów
smart3m
(smart3m)
Wiking
adrian24433 napisał:
Przecież to oczywiste że dowód osobisty jest dokumentem obowiązującym na terytorium RP. Ewentualnie w Unii (dopóki jeszcze istnieje). Dokumentem stwierdzającym tożsamość poza granicami kraju jest paszport. Piszecie tutaj teksty jakbyście się urwali z choinki. Co to jest ackerbrygge???? Z taką właśnie znajomością języka kraju w którym chce się mieszkać nic dziwnego że chodzi się tyle razy. Wystarczy się dobrze ubrać i nawet łamanym norweskim ale iść założyć konto. Każdy docenia starania się mówienia po norwesku.

Ludzie na dowod zakladaja konto w banku, nawet w niektorych bankach twierdza, ze dowod wystarczy - jakies bzdury wymyslasz. Sugerujesz, ze poszedlem ubrany jak menel? A co do jezyka to biegle posluguje sie jezykiem angielskim. Spotkalem tutaj tylko 2 osoby, z ktorymi nie moglem sie dogadac. "Kazdy docenia starania"... kolejny czlowiek powielajacy bezsensowne stereotypy... to wlasnie przez takich jak Wy swiat wolniej sie rozwija. Moja logika oscyluje w zupelnie innej skali, wazne jest sie moc porozumiec... nie wazne w jakim jezyku.

Skoncz te swoje wypociny.

piotr861 napisał:
udaj sie w Oslo na Ackerbrygge do Banku a sie przekonasz ze sie da

Ok, dzieki. Jestem w trakcie wyrabiania paszportu, juz prawie 2,5 miesiaca to trwa.... Gdy tylko go odbiore to sprobuje we wskazanym przez Ciebie miejscu.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
6 Postów

(adrian24433)
Wiking
napisał:
adrian24433 napisał:
Przecież to oczywiste że dowód osobisty jest dokumentem obowiązującym na terytorium RP. Ewentualnie w Unii (dopóki jeszcze istnieje). Dokumentem stwierdzającym tożsamość poza granicami kraju jest paszport. Piszecie tutaj teksty jakbyście się urwali z choinki. Co to jest ackerbrygge???? Z taką właśnie znajomością języka kraju w którym chce się mieszkać nic dziwnego że chodzi się tyle razy. Wystarczy się dobrze ubrać i nawet łamanym norweskim ale iść założyć konto. Każdy docenia starania się mówienia po norwesku.

Ludzie na dowod zakladaja konto w banku, nawet w niektorych bankach twierdza, ze dowod wystarczy - jakies bzdury wymyslasz. Sugerujesz, ze poszedlem ubrany jak menel? A co do jezyka to biegle posluguje sie jezykiem angielskim. Spotkalem tutaj tylko 2 osoby, z ktorymi nie moglem sie dogadac. \"Kazdy docenia starania\"... kolejny czlowiek powielajacy bezsensowne stereotypy... to wlasnie przez takich jak Wy swiat wolniej sie rozwija. Moja logika oscyluje w zupelnie innej skali, wazne jest sie moc porozumiec... nie wazne w jakim jezyku.

Skoncz te swoje wypociny.

piotr861 napisał:
udaj sie w Oslo na Ackerbrygge do Banku a sie przekonasz ze sie da

Ok, dzieki. Jestem w trakcie wyrabiania paszportu, juz prawie 2,5 miesiaca to trwa.... Gdy tylko go odbiore to sprobuje we wskazanym przez Ciebie miejscu.


Śmiać mi się chce jak czytam co piszesz. Przeze mnie świat wolniej się rozwija?? Zadałeś pytanie dlaczego nie dostałeś karty z banku to Ci odpowiedziałem. Nie interesuje mnie Twój angielski... może być najlepszy na świecie lecz nie zmienia to faktu że w Norwegii mówi się po norwesku. To że się potrafisz porozumieć to świetnie lecz dla osób z banku (i nie tylko) nieumiejętność języka norweskiego zamyka pewną furtkę. DLATEGO NIE MOŻESZ ZAŁOŻYĆ KONTA. Dziękuję dobranoc!
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
8 Postów
smart3m
(smart3m)
Wiking
Śmiać mi się chce jak czytam co piszesz. Przeze mnie świat wolniej się rozwija?? Zadałeś pytanie dlaczego nie dostałeś karty z banku to Ci odpowiedziałem. Nie interesuje mnie Twój angielski... może być najlepszy na świecie lecz nie zmienia to faktu że w Norwegii mówi się po norwesku. To że się potrafisz porozumieć to świetnie lecz dla osób z banku (i nie tylko) nieumiejętność języka norweskiego zamyka pewną furtkę. DLATEGO NIE MOŻESZ ZAŁOŻYĆ KONTA. Dziękuję dobranoc!

Smiac sie mozesz jedynie z wlasnej glupoty. Napisalem, ze przez Ciebie? Nie? Przez takich jak Ty ignorancie. Ty naprawde jestes jakis ograniczony umyslowo. Idz chlopie pobiegaj albo stan na glowie jak nie masz co robic... Swoim odbitym od rzeczywistosci pier&^$*^ nie pomozesz. A zeby potwierdzic, ze gdzies w tyle zostawiles mozg, opisze sytuacje, ktora dane mi bylo zobaczyc dzis w banku Nordea... Spotkalem polaka, z ktorym zamienilem kilka slow. Facet calkowicie zielony, zero jezykow, zero niczego, jedyne co mial to tlumacz z urzedu - zalozyl konto.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
16 Postów
oslok
(oslok)
Wiking
napisał:
Śmiać mi się chce jak czytam co piszesz. Przeze mnie świat wolniej się rozwija?? Zadałeś pytanie dlaczego nie dostałeś karty z banku to Ci odpowiedziałem. Nie interesuje mnie Twój angielski... może być najlepszy na świecie lecz nie zmienia to faktu że w Norwegii mówi się po norwesku. To że się potrafisz porozumieć to świetnie lecz dla osób z banku (i nie tylko) nieumiejętność języka norweskiego zamyka pewną furtkę. DLATEGO NIE MOŻESZ ZAŁOŻYĆ KONTA. Dziękuję dobranoc!

Smiac sie mozesz jedynie z wlasnej glupoty. Napisalem, ze przez Ciebie? Nie? Przez takich jak Ty ignorancie. Ty naprawde jestes jakis ograniczony umyslowo. Idz chlopie pobiegaj albo stan na glowie jak nie masz co robic... Swoim odbitym od rzeczywistosci pier&^$*^ nie pomozesz. A zeby potwierdzic, ze gdzies w tyle zostawiles mozg, opisze sytuacje, ktora dane mi bylo zobaczyc dzis w banku Nordea... Spotkalem polaka, z ktorym zamienilem kilka slow. Facet calkowicie zielony, zero jezykow, zero niczego, jedyne co mial to tlumacz z urzedu - zalozyl konto.

Już się pogubiłem w tych twoich wpisach.
Na początku, opisałeś swój problem w założeniu konta bankowego, przy aktualnej i pełnej dokumentacji pobytowej, oraz założonej własnej firmie i to aż od roku.
Prosiłeś o poradę, a jednocześnie wdałeś się w forumową przepychankę.
Teraz zaś piszesz o gościu, który założył konto prawie w twojej obecności i to przy minimum atutów które ty sam posiadasz.
To masz już to konto bankowe?, czy nadal borykasz się z tym problemem.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -4  
Odpowiedz   Cytuj
7 Postów
jerzy g
(jurekg)
Wiking
poszedłem do dnb.minimalnie znałem język ,ale jakoś wytłumaczyłem o co chodzi a że to było na poczcie to zrobił mi zdjęcie i po 4 dniach miałem konto i karte bankową i używam jej już 14 lat /dobranoc
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
8 Postów
smart3m
(smart3m)
Wiking
napisał:
napisał:
Śmiać mi się chce jak czytam co piszesz. Przeze mnie świat wolniej się rozwija?? Zadałeś pytanie dlaczego nie dostałeś karty z banku to Ci odpowiedziałem. Nie interesuje mnie Twój angielski... może być najlepszy na świecie lecz nie zmienia to faktu że w Norwegii mówi się po norwesku. To że się potrafisz porozumieć to świetnie lecz dla osób z banku (i nie tylko) nieumiejętność języka norweskiego zamyka pewną furtkę. DLATEGO NIE MOŻESZ ZAŁOŻYĆ KONTA. Dziękuję dobranoc!

Smiac sie mozesz jedynie z wlasnej glupoty. Napisalem, ze przez Ciebie? Nie? Przez takich jak Ty ignorancie. Ty naprawde jestes jakis ograniczony umyslowo. Idz chlopie pobiegaj albo stan na glowie jak nie masz co robic... Swoim odbitym od rzeczywistosci pier&^$*^ nie pomozesz. A zeby potwierdzic, ze gdzies w tyle zostawiles mozg, opisze sytuacje, ktora dane mi bylo zobaczyc dzis w banku Nordea... Spotkalem polaka, z ktorym zamienilem kilka slow. Facet calkowicie zielony, zero jezykow, zero niczego, jedyne co mial to tlumacz z urzedu - zalozyl konto.

Już się pogubiłem w tych twoich wpisach.
Na początku, opisałeś swój problem w założeniu konta bankowego, przy aktualnej i pełnej dokumentacji pobytowej, oraz założonej własnej firmie i to aż od roku.
Prosiłeś o poradę, a jednocześnie wdałeś się w forumową przepychankę.
Teraz zaś piszesz o gościu, który założył konto prawie w twojej obecności i to przy minimum atutów które ty sam posiadasz.
To masz już to konto bankowe?, czy nadal borykasz się z tym problemem.


Ty jestes az tak tepy, czy tylko udajesz? Napisales, ze moim problemem jest jezyk wiec przytoczylem Ci sytuacje obalajaca Twoja zalosna teorie. Poprosilem o porade liczac na to, ze nie odpowiedza osoby Twojego pokroju.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
16 Postów
oslok
(oslok)
Wiking
smart3m napisał: napisał:
Już się pogubiłem w tych twoich wpisach.
Na początku, opisałeś swój problem w założeniu konta bankowego, przy aktualnej i pełnej dokumentacji pobytowej, oraz założonej własnej firmie i to aż od roku.
Prosiłeś o poradę, a jednocześnie wdałeś się w forumową przepychankę.
Teraz zaś piszesz o gościu, który założył konto prawie w twojej obecności i to przy minimum atutów które ty sam posiadasz.
To masz już to konto bankowe?, czy nadal borykasz się z tym problemem.


Ty jestes az tak tepy, czy tylko udajesz? Naisales, ze moim problemem jest jezyk wiec przytoczylem Ci sytuacje obalajaca Twoja zalosna teorie. Poprosilem o porade liczac na to, ze nie odpowiedza osoby Twojego pokroju.

Halo,halo!, napisałem w tym temacie, tylko ten post powyżej, jak widać to z tych nerwów, walisz już na oślep nie zważając wcale na tekst.
Przykre jest to, że najpierw wychodzisz z własnym problemem, a później zaczynasz wojnę z kim popadnie, zamiast się zastanowić przed napisaniem i wysłaniem.
Nadal nie dałeś, prostej odpowiedzi na moje pytanie tylko się bezproduktywnie pienisz.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -6  
Odpowiedz   Cytuj
8 Postów
smart3m
(smart3m)
Wiking
napisał:
smart3m napisał: napisał:
Już się pogubiłem w tych twoich wpisach.
Na początku, opisałeś swój problem w założeniu konta bankowego, przy aktualnej i pełnej dokumentacji pobytowej, oraz założonej własnej firmie i to aż od roku.
Prosiłeś o poradę, a jednocześnie wdałeś się w forumową przepychankę.
Teraz zaś piszesz o gościu, który założył konto prawie w twojej obecności i to przy minimum atutów które ty sam posiadasz.
To masz już to konto bankowe?, czy nadal borykasz się z tym problemem.


Ty jestes az tak tepy, czy tylko udajesz? Naisales, ze moim problemem jest jezyk wiec przytoczylem Ci sytuacje obalajaca Twoja zalosna teorie. Poprosilem o porade liczac na to, ze nie odpowiedza osoby Twojego pokroju.

Halo,halo!, napisałem w tym temacie, tylko ten post powyżej, jak widać to z tych nerwów, walisz już na oślep nie zważając wcale na tekst.
Przykre jest to, że najpierw wychodzisz z własnym problemem, a później zaczynasz wojnę z kim popadnie, zamiast się zastanowić przed napisaniem i wysłaniem.
Nadal nie dałeś, prostej odpowiedzi na moje pytanie tylko się bezproduktywnie pienisz.


Jak na razie to tylko z Toba ja prowadze - to irytujace, ze nie potrafisz tego dostrzec. Gdybys zachowal sie jak czlowiek myslacy, teraz rozmawialibysmy jak ludzie. Nie znosze wymadrzania sie, ktore prezentujesz. Czlowieku, pracowalem pol roku i poki nie otworze konta w banku nie odzyskam pieniedzy. Nie ma mozliwosci otwarcia konta w moim przypadku na dzien dzisiejszy. Moja sytuacja jest patowa a Ty tak o wchodzisz w temat jak do siebie i madrzysz sie na lewo i prawo... jeszcze zarzucasz mi, ze prowadze z Toba wojne. Zacznij zachowywac sie jak homo sapiens.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
2 Posty
Wiking
Jeśli posiadasz:
-norweski numer personalny
-umowę o prace/kontrakt
-polskie ID:
paszport (każdy bank działa w systemie paszportowym)
lub
dowód osobisty (nie każdy bank działający w Skandynawii uznaje go za ID).
To wystarcza do założenia konta bankowego.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok