Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

1
DZIEŃ

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

postanowiłem rozpocząć pracę w Norwegii - Norwegia

1 Post
daxx75
(daxx75)
Wiking
Witam.

Mam 40 lat. Pracowałem w urzędzie, banku, prowadziłem swoją działalność gospodarczą. Niestety "w biznesach" w Polsce nie wiedzie się tak jak powinno, postanowiłem więc poszukać szczęścia za granicą. Wybór mój padł na Norwegię. Chciałem się podpytać kogoś z Was, czy wybór dobry.

Z uwagi na to, że mam rodzinę na utrzymaniu i pewne zobowiązania finansowe muszę zarabiać "więcej". Widziałem, że stawki dla pracowników niewykwalifikowanych na różnego rodzaju produkcjach, magazynach wynoszą około 160-170 NOK. Mam ogólną wiedzę informatyczną a ostatnie 15 lat spędziłem naprawiając telefony komórkowe. Dlatego szukam czegoś dla "niewykwalifikowanych".

Niestety nie znam norweskiego a angielskiego uczyłem się i uczyłem ale określam się na poziom podstawowy. Niestety jak większość osób, kształconych w Polsce - mam blokadę mówienia. Czyli zrozumiem, ale powiedzieć coś mogę mieć problem.

Nigdy też nie pracowałem poza granicami, do wyjazdu skłania mnie sytuacja finansowa. Myślałem o pracy przez agencję, bo nie sądzę, że sam coś znajdę. Potrzebuję kogoś, kto poprowadzi mnie "za rączkę". Jeżeli ktoś chce mi coś podpowiedzieć, to proszę bardzo.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
360 Postów

(KonkoN)
Stały Bywalec
Temat jest powtarzany na forum więc zachęcam do lektury. Tak się składa że jeśli chodzi o Norwegię to szanse Twoje na znalezienie pracy bez znajomości języka, rynku oraz znajomych na miejscu są zerowe. Opcja dla Ciebie to agencja pracy - rozwiązanie może nie najlepsze finansowo ale najbezpieczniejsze. Nie myślałeś czasami o Anglii ?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
10 Postów
alababa
(alababa)
Wiking
Witaj w klubie ja też niedawno przeprowadziłem się do Norwegii i zacząłem pracę, życzę powodzenia !
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok