Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

10
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Feriepenge - Norwegia

10 Postów
Agata Konop
(Kikaa)
Wiking
Witam.
Czy orientuje się może ktoś czy jeśli w tym roku zacząłem pracę w Norwegii (w kwietniu) i w lipcu pójdę na urlop, to w przyszłym roku zostanie wypłacone mi Feriepenge?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
Adrian Patecki
(Adrian321)
Wiking
Dostaniesz
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
566 Postów
HeartB
(HeartB)
Wyjadacz
Kikaa napisał:
Witam.
Czy orientuje się może ktoś czy jeśli w tym roku zacząłem pracę w Norwegii (w kwietniu) i w lipcu poszedłem na urlop, to w przyszłym roku zostanie wypłacone mi Feriepenge?

-------
A co to jest feriepenge? A co to jest penge?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
10 Postów
Mario Maj
(mariomaj)
Wiking
my za dwa tygodnie mamy lany poniedziałek
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
704 Posty
MultiNOR Konsultant
(MultiNOR)
Wyjadacz
napisał:
Witam.
Czy orientuje się może ktoś czy jeśli w tym roku zacząłem pracę w Norwegii (w kwietniu) i w lipcu pójdę na urlop, to w przyszłym roku zostanie wypłacone mi Feriepenge?


Feriepenger jest wypłacane w roku następnym po tym, w którym zostały wypracowane. W większości przypadków pracodawcy wypłacają feriepenger w czerwcu, kiedy to zaczyna się okres urlopowy. Jeżeli chciałbyś wyjechać na urlop np. w maju możesz prosić o wypłatę w tym terminie.
Zgłoś wpis
10 Postów
Agata Konop
(Kikaa)
Wiking
"Feriepenger jest wypłacane w roku następnym po tym, w którym zostały wypłacone"
Sory, ale chyba coś tu nie pasuje. Chyba chodzi Ci o ....w którym zostało wybrane...
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
704 Posty
MultiNOR Konsultant
(MultiNOR)
Wyjadacz
Kikaa napisał:
\"Feriepenger jest wypłacane w roku następnym po tym, w którym zostały wypłacone\"
Sory, ale chyba coś tu nie pasuje. Chyba chodzi Ci o ....w którym zostało wybrane...


W którym zostały wypracowane
Zgłoś wpis
10 Postów
Agata Konop
(Kikaa)
Wiking
Nie jestem pewien czy w pierwszym roku pracy należy mi się urlop. Czy nie jest przypadkiem tak, że muszę przepracować co najmniej rok, aby należał mi się urlop za, który wypłacone zostanie feriepenge? Czy mimo, że jest to początek mojej pracy, to w przyszłym roku zostanie wypłacone mi feriepenge za urlop z tego roku(pierwszego roku pracy)?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
3656 Postów
Anna Bak
(Lindemans)
Maniak
Kikaa napisał:
Nie jestem pewien czy w pierwszym roku pracy należy mi się urlop. Czy nie jest przypadkiem tak, że muszę przepracować co najmniej rok, aby należał mi się urlop za, który wypłacone zostanie feriepenge? Czy mimo, że jest to początek mojej pracy, to w przyszłym roku zostanie wypłacone mi feriepenge za urlop z tego roku(pierwszego roku pracy)?

Feriepenger to nie sa pieniadze za urlop. To sa pieniadze wypracowane w ciagu roku kalendarzowego, ktore sa "wyplata" na czas urlopu. Dokladnie 10,2 lub 12% (zakladam, ze nie masz wiecej jak 60lat ) zarobkow z roku kalendarzowego. Od tego, co zarobisz w 2016 zostana naliczone ferieenger i wyplacone brutto w 2017.Czy czegos jeszcze nie rozumiesz ?

Co do urlopu w tym roku, to ustalasz to z pracodawca ile dni dostaniesz (bezplatnych).
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 4  
Odpowiedz   Cytuj
10 Postów
Agata Konop
(Kikaa)
Wiking
No i ok. Teraz już wszystko wiem. Dzięki za wyczerpującą odpowiedz.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok