Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

6
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Kontantstøte a zlobek prywatny ? - Norwegia

Czytali temat:
105 Postów
Karol Juskowiak
(Jusko)
Początkujący
Witam. Jak to jest w rzeczywistosci jak wysle dziecko do zlobka prywatnego i chcialbym sie ubiegac o zasilek opiekunczy - kontantstøte ? W opisie zasilku na stronie NAV jest napisane ze zasilek mozna pobierac jesli dziecko nie chodzi do zlobka z dotacjami panstwowymi, jednak doszly mnie glosy ze zapis ten w praktyce tyczy sie zlobkow norweskich. Jesli wysylam dziecko do zlobka w Polsce to NAV nie wnika czy panstwowy czy prywatny i wnioski poprostu odrzuca. Czy mial ktos z Was podobna sytuacje i moglby mi cos podpowiedziec ?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
150 Postów

(Krowa)
Stały Bywalec
No wlasnie! To bardzo istotny problem, ktory warty jest zbadania.Z ciekawoscia bede czekal na jakies informacje.
Ale, nie tylko ciebie oszukuja. Mnie tez ! Pracuje na caly etet i zarabiam calkiem niezle. Problem w tym, ze nie ma u nas w firmie nadgodzin. A ja przeciez, po robocie o 16.00, siedze w domu i zbijam baki. A moglbym przeciez pracowac. Moglbym pracowac jeszcze tak z osiem godzin i dostawac 150%. Pytaniem moim jest czy moglbym byc jako arbeidsledig w tym czasie?? To znaczy, pracowac 100%i dostawac pensje, a za ten czas gdzy moglbym pracowac to dostawac zasilek dla bezrobotnych w wysokosci 150%. Czy ktos cos slyszal?, albo wie? bo mnie sie wydaje ze oni mnie tu oszukuja w najpodleszy sposob. Bardzo prosze o pomoc !
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
105 Postów
Karol Juskowiak
(Jusko)
Początkujący
Ja nie chce nikogo oszukac ani nic wyludzic. Pytam sie jak w rzeczywistosci wyglada pobieranie zasilku opiekunczego. Co mozna a co nie mozna. Jest napisane ze nie moze byc dofinansowania publicznego wiec pytam sie czy ktos korzystal z zasilku na podobnych warunkach na jakich ja zamierzam.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
638 Postów

(WilhelmTell82)
Wyjadacz
Jusko napisał:
Witam. Jak to jest w rzeczywistosci jak wysle dziecko do zlobka prywatnego i chcialbym sie ubiegac o zasilek opiekunczy - kontantstøte ? W opisie zasilku na stronie NAV jest napisane ze zasilek mozna pobierac jesli dziecko nie chodzi do zlobka z dotacjami panstwowymi, jednak doszly mnie glosy ze zapis ten w praktyce tyczy sie zlobkow norweskich. Jesli wysylam dziecko do zlobka w Polsce to NAV nie wnika czy panstwowy czy prywatny i wnioski poprostu odrzuca. Czy mial ktos z Was podobna sytuacje i moglby mi cos podpowiedziec ?
Sam juz sobie odpowiedziales.
Wysylajac dziecko do barnehage,pierw musisz wypelnic søknad i wyslac go do komuny,zas majac Twoj i zony fødsel wprowadza Was do systemu,i ten sam system druga reka Wam kontantstøtte zabierze,a zastapi barnetrygd 970 nok.Ku pokrzepieniu serc pierwsza faktura za przedszkole przyjdzie Wam z wliczonym 2miesiecznym pobytem dziecka .Czyli ok.5500nok
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
105 Postów
Karol Juskowiak
(Jusko)
Początkujący
Zapomnialem dodac ze dziecko jest w Polsce i tam pojdzie do zlobka.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
197 Postów
XXX moja sprawa
(kamilio)
Stały Bywalec
Jak jest w Polsce to ty tez tam byc powiniennes bo to zasilek opiekunczy i NAV wywala wniosek bo ty dostajesz forse by opiekowac sie dzieckiem a nie na nowy telewizor. Czasem nie pytaja gdzie jest dziecko a raczej nie dochodza tego ale jak to wyjdzie to bedzie do zwrotu...... A na pytanie odnosnie wytycznych sam sobie odpowiedziales. Tak - jestem przeciwnikiem exportu zasilkow dla tymczasowych pracownikow. Pendlerki, zasileczki a my walim po 30 % skatu bo zapewnie gorsi jestesmy i nas nie stac na to by jedna osoba pracowala w rodzinie .... Personalnie nic do ciebie nie mam ale dosc duzo pytan na forum jak tu skrabnac i wyslac do PL. Zeby nie bylo ze jestem podly to radze ci zlazyc wniosek i siedziec cicho ale ryzyk ze NAV sie dopatrzy paru rzeczy wiec otrzymany zasilek radze wplacic na lokate by potem latwo oddac w razie potrzeby
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
983 Posty
Dorota Hansen
(HotLips)
Maniak
Krowa napisał:
No wlasnie! To bardzo istotny problem, ktory warty jest zbadania.Z ciekawoscia bede czekal na jakies informacje.
Ale, nie tylko ciebie oszukuja. Mnie tez ! Pracuje na caly etet i zarabiam calkiem niezle. Problem w tym, ze nie ma u nas w firmie nadgodzin. A ja przeciez, po robocie o 16.00, siedze w domu i zbijam baki. A moglbym przeciez pracowac. Moglbym pracowac jeszcze tak z osiem godzin i dostawac 150%. Pytaniem moim jest czy moglbym byc jako arbeidsledig w tym czasie?? To znaczy, pracowac 100%i dostawac pensje, a za ten czas gdzy moglbym pracowac to dostawac zasilek dla bezrobotnych w wysokosci 150%. Czy ktos cos slyszal?, albo wie? bo mnie sie wydaje ze oni mnie tu oszukuja w najpodleszy sposob. Bardzo prosze o pomoc !


Krowo, twoj problem moge pomoc ci rozwiazac. Wymagane jest tylko odwdzieczenie sie koperta na parapecie.

Droga dla ciebie jest zwolnienie chorobowe. Poniewaz zbijasz baki, mozna to podciagnac pod chorobe jelita grubego lub chorobe refluksowa przelyku. Choroba moze byc spowodowana niedoborami enzymow trzustkowych.
Flatulencja w twoim przypadku wywoluje na pewno stress i leki przed funkcjonowaniem w spoleczenstwie. Diagnoze uzgodnimy w plenum i wybierzesz sobie sam ta, ktora tobie najbardziej przypadnie do gustu.
Gwarantuje murowane zwonienie na wiele miesiecy. Zwolnienie podniesie twoj prestiz w domu, a czas wolny bedziesz mogl zuzywac na zbijanie wiekszej ilosci bakow. Zwolnienie dodatnio wplynie na zawartosc twojego konta w banku.

Po pewnym czasie przejdziesz na AAP i kto wie, czy pozniej nie bedziesz sie mogl starac o uføretrygd. I to wszystko w wolnym od pracy czasie!

Zglos sie do mnie z koperta, to pomoge tobie wiecej niz chetnie.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 4  
Odpowiedz   Cytuj
150 Postów

(Krowa)
Stały Bywalec

Med utgangspunktet i sykdomens betydelige og til dels vedvarende utvikling, stabiliseres synergieffekten av dens skadevirkninger gjennom konskvensaspektet. Innymi slowy, cierpie na "munndiare" i niestety, na te chorobe nie dostaje sie zwolnienia tylko co najwyzej w morde
Mysle jednak, ze warto by podsunac jednak koperte w celu bardziej dla mnie moze korzystnej diagnozy
Koperta ma byc A4 czy A3 ?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
105 Postów
Karol Juskowiak
(Jusko)
Początkujący
Dlaczego ma byc do zwrotu skoro bede postepowal zgodnie z regulaminem. Zadalem to pytanie na forum zeby znalezc kogos kto mial podobna sytuacje i mi podpowiedzial. Nikogo nie chce oszukac ale skoro Norwegia placi zasilki to tylko glupcy z nich nie korzystaja unoszac sie honorem.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok