Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

5
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

17146 Postów

()
Maniak
kamilio napisał:
B wazne jest przez 10 lat pobytu
a masz jakiś odnośnik do przepisów
bo ja mam, że do usranej śmierci można na B śmigać
EØS/EU
Førerkort fra EØS/EU-land kan brukes i Norge.
www.nyinorge.no/no/Ny-i-Norge-velg-sprak...tenlandsk-forerkort/
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
17146 Postów

(jasta102)
Maniak
Prawo jazdy (førerkort) wydane w krajach EOG/UE uprawnia do prowadzenia pojazdów w Norwegii.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
197 Postów
XXX moja sprawa
(kamilio)
Stały Bywalec
tak dlugo jak jest wazne to tak - na B oczywiscie. Jesli np zgubisz blankiet lub bedziesz go wymianial to nie wolno ci poleciec do PL i wyrobic sobie blankietu bo w PL musisz oswiadczyc skladajac wniosek ze ostatnie 186 dni przebywales w PL a to karalne do 2 lat na dodatek policja norweska juz nie jest glupia i sprawdzi acha zameldowany w NO od 2011 a prawo jazdy ( blankiet ) wydany w 2013 wiec nie wazny. 10 000 mandatu i kolega idzie pieszo - znam temat uwierz mi .... Jak masz blankiet ale tez spelniajacy wymogi czyli 2 zdjecia i flaga unijna /efta to tak dlugo jak go posiadasz jezdzisz ale o wymianie i odnowieniu w PL zapomnij. Wszystko masz na Statens Vegvesen czarno na bialym a jak malo to lovdata.no - temat przerabialem w ostatnim miesiacu. Jesli trzeba to poszukam linkow ale latwo wygooglowac np * utrata blankietu prawa jazdy a pobyt za granica *.
PS/ bubel prawny do zaskarzenia bo ja im np w PL i w NO zadalem pytanie a co jesli bede mieszkal 100 dni w Niemczech, 100 w NO i 100 w PL a zgubie prawko ?? Gdzie mam je wyrobic to nowe ?? - jak karpie kurw..... ani w PL nie wiedzieli cwaniaczki co powiedziec ani w NO. Wydali nowe norweskie prawko i powiedzieli ze nie wiedza ....
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
25 Postów
borys borysewicz
(borysborys)
Wiking
Jeżeli jest się turystom to można poruszać się maks 3 miesiące po Norwegi według przepisów,ale w razie kontroli nie mam pojęcia jak policja sprawdzi kiedy wyjechałes do Norwegi.Inaczej wygląda sytuacja gdy jesteś zatrudniony. Wtedy dostajesz nr.personalny i możesz maks 1 rok od zatrudnienia jeździć samochodem nie zarejestrowanym w Norwegi ( czyli to prawo dotyczy wszystkich obcokrajowców... Szwedów, Litwinów,Rumunow itd). Jeśli masz samochód na norweskich numerach musisz mieć ubezpieczenie ( Najtańsze około 3000 nok na osobowke) oraz co roku opłacać årsagift ( około 3500 nok) plus przegląd samochodu ( około 800 nok). Przegląd jest ważny 2 lata.
Na resztę pytań nie znam odpowiedzi
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
17146 Postów

(jasta102)
Maniak
borysborys napisał:
Inaczej wygląda sytuacja gdy jesteś zatrudniony. Wtedy dostajesz nr.personalny i możesz maks 1 rok od zatrudnienia jeździć samochodem nie zarejestrowanym w Norwegi
ładnie to tak polactwo w rogi walić
kto i gdzie napisał , że wolno do roku jeździć na polskich blachach
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
25 Postów
borys borysewicz
(borysborys)
Wiking
jasta102 napisał:
borysborys napisał:
Inaczej wygląda sytuacja gdy jesteś zatrudniony. Wtedy dostajesz nr.personalny i możesz maks 1 rok od zatrudnienia jeździć samochodem nie zarejestrowanym w Norwegi
ładnie to tak polactwo w rogi walić
kto i gdzie napisał , że wolno do roku jeździć na polskich blachach


Król Harold V tak zarządził i opublikował w Aftenposten
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
17146 Postów

(jasta102)
Maniak
Chyba, że dziś po południu
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
197 Postów
XXX moja sprawa
(kamilio)
Stały Bywalec
Dokładnie - popieram.
Jest zapis ze mozna rok ale trzba wystapic o zezwolenie i to przed wjazdem do NO i tylko wtedy gdy nasz pobyt jest na 100 % tymczasowy np. wynika to z kontraktu o prace. Wszyscy na fascie i bez dat koncowych maja problem a kiedys Politi sie za to wezmie wreszcie bo samego mnie wpieniaja ludzie co 10 lat na PL wala i za nic nie placa .....
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
197 Postów
XXX moja sprawa
(kamilio)
Stały Bywalec
mylisz sie i to srogo - nikogo nie interesuja twoje podatki .....
Jesli znasz choc troche norweski to zapraszam do lektury :
www.vegvesen.no/forerkort/har-forerkort/...el/hva-er-fast-bopel
Eksempel på hovedregel:

Hvis du kommer fra Polen, men bor i Norge i minst 185 dager hvert kalenderår fordi jobben og familien din er her, har du fast bopel i Norge.
*-*-*-*-*
Licza sie tylko dni pobytu tak w NO jak i w PL a pracujac w NO napeno rezydecje podatkowa masz tu chyba ze nie pracujesz 186 dni no ale to jak mowilem ..... Na dodatek 186 dni w roku lub 270 dni w ostatnich 3 latach jesli trzymac by sie twojej tezy podatkowej. Znajac tutejsza metalnosc to jak sami zrozumia swoje przepisy i zaczna je egzekfowac to bedzie ciekawie ))) W wydziale komunikacji w PL w oswiadczeniu chodzi o ostatnie 186 dni wiec oba przepisy sie wykluczaja ....
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
7 Postów
Pavloo N.
(mouse01)
Wiking
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok