Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

6
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

ZWROT PODATKU Z NORWEGII - Norwegia

32 Posty
Bartek Dobosz
(doby)
Nowicjusz
Witam Wszystkich serdecznie!

Proszę nie śmiejcie się z być może dla Was prostego i głupiego pytania, dla mnie jest ono niesłychanie ważne. Dostałem dziś list z Oslo ze Skatteetaten z rozliczeniem podatkowym itd itd, na szczęście mam je po angielsku nie po norwesku, aczkolwiek nie wiem co jest co i jak je odczytywać, czy coś zostanie mi zwrócone a jeśli tak to ile? Gdzie mogę znaleźć jakieś przykładowe Rozliczenia Podatkowe z Skatteetaten, żeby móc się rozeznać co jest co, albo jakiś kalkulator żeby to policzyć? Może wiecie, kto może mi pomóc, bo pomoc bardzo potrzebna a jednak 350 zł płacić, żeby za mnie to zrobili, to dla młodego chłopaka jednak bardzo droga sprawa i niezbyt mi się to widzi.

PS. To był mój pierwszy rok pracy w Norwegii i zarobiłem poniżej 45k NOK więc ponoć przysługuje mi i 10% ulgi i druga klasa podatkowa. Czy można połączyć obydwa i na czym polega te 10% ?

PS2. To moje pierwsze rozliczenie, stąd ogrom pytań, proszę o wyrozumiałość
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
32 Posty
Bartek Dobosz
(doby)
Nowicjusz
Da radę ktoś pomóc? To ważne
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
566 Postów
HeartB
(HeartB)
Wyjadacz
doby napisał:
Da radę ktoś pomóc? To ważne
----------------
Bartusiu,wydaj jednak te kilkaset PLN,negocjuj cene za te usluge,bo raczej bedzie - dla specjalisty robota na 5 min - ale sam tego nie proboj bo juz widac,ze nie masz o tym zadnego pojecia i sam mozesz sobie tylko wykreowac problem. Nie ma cos za nic.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
32 Posty
Bartek Dobosz
(doby)
Nowicjusz
Ale nie wiem czy coś dostanę w ogóle i wydam tylko 350 zł w plecy. :/ Najpierw skontaktuje się z moimi znajomymi Norwegami, może oni mi pomogą. Dla nich to powinna być chwila moment też.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
92 Posty
Jan Kovalsky
(negreb)
Początkujący
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
197 Postów
XXX moja sprawa
(kamilio)
Stały Bywalec
doby napisał:
Witam Wszystkich serdecznie!

Proszę nie śmiejcie się z być może dla Was prostego i głupiego pytania, dla mnie jest ono niesłychanie ważne. Dostałem dziś list z Oslo ze Skatteetaten z rozliczeniem podatkowym itd itd, na szczęście mam je po angielsku nie po norwesku, aczkolwiek nie wiem co jest co i jak je odczytywać, czy coś zostanie mi zwrócone a jeśli tak to ile? Gdzie mogę znaleźć jakieś przykładowe Rozliczenia Podatkowe z Skatteetaten, żeby móc się rozeznać co jest co, albo jakiś kalkulator żeby to policzyć? Może wiecie, kto może mi pomóc, bo pomoc bardzo potrzebna a jednak 350 zł płacić, żeby za mnie to zrobili, to dla młodego chłopaka jednak bardzo droga sprawa i niezbyt mi się to widzi.

PS. To był mój pierwszy rok pracy w Norwegii i zarobiłem poniżej 45k NOK więc ponoć przysługuje mi i 10% ulgi i druga klasa podatkowa. Czy można połączyć obydwa i na czym polega te 10% ?

PS2. To moje pierwsze rozliczenie, stąd ogrom pytań, proszę o wyrozumiałość

Ja na twoim miejscu nic bym nie placil bo nie wiele po zwrocie a raczej roznicy ci zostanie. Nie pamietam czy 10% ulgi mozna laczyc z 2 klasa ale chyba tak. Idz do skatu oni ci pomoga. Wpisza w twoje papierowe zeznanie formulke 10 standardfred.... I po sprawie a tej 2 klasy bym przy tej kwocie zarobkow nie pisal bo to beda grosze a bedziesz lazic i stresowac sie. 10 % polega na tym ze jak by to lopatologicznie wylozyc to zmniejsza ci te 45 tysiecy dochodu o 10 % i wtedy podatkuja zgodbie z tabela. Czyli tak okolo bo to nie jest takie latwe wyliczyc to bedzie z 1000 nok a moze nawet nie. Twoj przypadek jest prosty i napewno jak ladnie poprosisz w skacie to ci to zrobia. Norwedzy laza do skatu wsciekli i stoja az im ktos wypeøni zeznanie a przynajmniej tak zaopserwowalem
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 4  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok