Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

4
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

oczekiwanie na D numer - Norwegia

15 Postów
mariola drozdowska
(mariolka1)
Wiking
Mozecie podpowiedziec Ile czeka sie na d numer? Zlozylam 4 wrzesnia w nav jako osoba poszukujaca pracy, powiedziano mi ze okolo miesiaca poszlam zapytac czy juz jest powiedzieli ze moze za tydzien lub dwa bylam dwa dni temy I Nadal nic kaza czekac o co w tym wogole chodzi? Kto nadaje ten numer nav czy skatt? Mam prace juz nagrana ale bez numeru niechca niestety a wizyte na policji mam na 20 listopada ale przeciez pobytu tez niedadza bez umowy o prace tak? Bede wdzieczna za jakiejkolwiek informacje.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
34 Posty

(patryk4)
Nowicjusz
d-nummer nie wyrabia sie w navie tylko w skatt
ja czekalem od 3-4 tyg , nie chce sklamac dokladnie ile ale nie pamietam dobrze
wyrabialem w kwietniu tego roku
jesli juz odbierzesz d nummer musisz sie zarejestrowac na stronie UDI zeby ustalic termin wizyty na policji
jak masz umowez pracodawca na dluzej niz pol roku to bierzesz ta umowe , d-nummer zaswiadczenie z policji i jedziesz znow do skatt , skladasz podanie o numer personalny , czyli ten ktory masz na stale
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
15 Postów
mariola drozdowska
(mariolka1)
Wiking
Ale jak aplikowales o ten d numer to juz miales umowe czy jeszcze nie?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
34 Posty

(patryk4)
Nowicjusz
tak , i z umowa tam idziesz do skatt
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
15 Postów
mariola drozdowska
(mariolka1)
Wiking
Dzieki za info
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
704 Posty
MultiNOR Konsultant
(MultiNOR)
Wyjadacz
mariolka1 napisał:
Mozecie podpowiedziec Ile czeka sie na d numer? Zlozylam 4 wrzesnia w nav jako osoba poszukujaca pracy, powiedziano mi ze okolo miesiaca poszlam zapytac czy juz jest powiedzieli ze moze za tydzien lub dwa bylam dwa dni temy I Nadal nic kaza czekac o co w tym wogole chodzi? Kto nadaje ten numer nav czy skatt? Mam prace juz nagrana ale bez numeru niechca niestety a wizyte na policji mam na 20 listopada ale przeciez pobytu tez niedadza bez umowy o prace tak? Bede wdzieczna za jakiejkolwiek informacje.
Skatteetaten nie podaje oficjalnie czasu oczekiwania na przydzielenie numeru tymczasowego. Zależy on od pracy urzędu, niestety w tej kwestii są ogromne różnice między lokalnymi urzędami. Numer przydziela się na podstawie podjęcia pracy, otworzenia działalności gospodarczej lub łączenia rodzin. Aby uzyskać numer na podstawie pracy musisz więc okazać umowę o pracę. O D-nummer należy wnioskować w Skatteetaten, jednak w niektórych przypadkach D-nummer może przydzielają również inne instytucje, np. NAV, banki, Brønnøysundregistrene, Helfo.
Zgłoś wpis


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok