Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

1
DZIEŃ

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Ile to na rękę? ?? - Norwegia

5 Postów
Wiktor Boski
(Bolek2)
Wiking
Cześć! Mam pytanie. W umowie mam 164 kr na godzinę. Ile powinienem dostać na tzw rękę? Polski pracodawca chyba robi mnie w chu... :/
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
5 Postów
Wiktor Boski
(Bolek2)
Wiking
Arku s orientujesz się ile to po odliczeniu podatku?
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
740 Postów

(Remigrant)
Wyjadacz
WojtekK82 napisał:
Arku s orientujesz się ile to po odliczeniu podatku?Wszystko zależy od tego jaką masz indywidualną tabelę podatkową. To jest podstawą do obliczeń.
Z samej stawki nic nie wynika, niemniej śmiało można przyjąć iż jak odejmiesz ~30% to będzie mniej więcej.
W Norewgii do obliczenia zaliczki na podatek potrzebna jest jeszcze wymierna ilość faktycznych godzin pracy w okresie rozliczeniowym.
Jeżeli przepracujesz tylko 160- godzin w miesiącu, to zapłacisz mniej zaliczki niż jak będziesz miał tych godzin 200. Dlatego jest tak jak pisałem wyżej.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
5 Postów
Wiktor Boski
(Bolek2)
Wiking
Za nadgodziny mi nie płaci - znaczy płaci tyle samo co za normalną godzinę o to mnie dziwi. Branza budowlana - pracownik bez doświadczenia ( brak doświadczenia tylko na umowie).
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
5 Postów
Wiktor Boski
(Bolek2)
Wiking
Według tabeli 7100
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
740 Postów

(Remigrant)
Wyjadacz
WojtekK82 napisał:
Za nadgodziny mi nie płaci - znaczy płaci tyle samo co za normalną godzinę o to mnie dziwi. Branza budowlana - pracownik bez doświadczenia ( brak doświadczenia tylko na umowie).Z tym brakiem doświadczenia, to jest całkiem legalne sformułowanie.
Widać iż dopiero zacząłeś pracę w Norwegi i poza tą konkretną firmą, nie masz innego doświadczenia zawodowego. Tym samym zaczynasz pracę w Norwegi od zera.
Nigdzie nie jest napisane, że za "nadgodziny" trzeba bezwzględnie coś dodatkowo płacić, poza samą już ustaloną stawką.
Wszystko zależy od samej formy zawartej w umowie.
Są firmy, gdzie w umowie jest jasno zapisane 40% za nadgodziny ponad ustawowy wymiar:
- Tygodniowy
- Miesięczny
- Kwartalny
- Roczny.
A są umowy gdzie jest ujęte, że wypracowane dodatkowe godziny, trzeba bezwzględnie wybrać jako avspasering.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
2524 Posty
K T
(Imperator1988)
Maniak
Co do tematu postu to zalezy tylko i wylacznie od tego jaka pracownik ma umowe bo moze miec jedna umowe z firma matka na ktorej pracuje w normalnym czasie pracy oraz druga umowe z "firma corka" ktora jest jego ekstrajobb teoretycznie niezwiazanym z praca nr.1 wtedy nie trzeba placic overtid.

Co do 200 godzin w ciagu miesiaca to jest to mozliwe jedynie z wykorzystaniem overtid jesli ktos ma tylko jedna umowe i jedno miejsce pracy oraz zlozono podanie do arbeidstilsynet. Oczywiscie zakladajac iz niezostal zatrudniony jako leder lub osoba majaca obowiazki ledera czyli kierownika/szefa/managera etc. lub tez ma tego typu zakres obowiazkow.

Tutaj przydane opcje dzieki ktorym mozna pracowac ile sie chce nawet nie posiadajac wlasnej firmy o ile pracuje sie u prywatnego pracodawcy:

§ 10-12.Unntak
(1) Bestemmelsene i dette kapittel kommer ikke til anvendelse for arbeidstaker i ledende stilling, med unntak av § 10-2 første, andre og fjerde ledd.
(2) Bestemmelsene i dette kapitlet kommer ikke til anvendelse for arbeidstakere i særlig uavhengig stilling, med unntak av § 10-2 første, andre og fjerde ledd.


Dzieki temu mozna np. zatrudnic snekkera przy budowie domu jako np. kierownika budowy i na papierze wszystko bedzie sie pieknie zgadzalo i bedzie mogl pracowac ile zechce.

Socjalistyczne prawo zostalo tak uformowane iz mozna je obejsc i uzyskac kapitalistyczna wolnosc prawie ze swobodnej umowy pomiedzy pracodawca i pracownikiem. Aby obejsc inne problemy pracownik moze byc np. enkeltmannsforetak.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok