Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

3
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

1633 Posty
Jan .
(WujekJanek)
Maniak
Krystian85 napisał:
DianaHofman napisał:
Hej Wszystkim

Znalazłam się w ciężkiej sytuacji , z powodu NAV , który od ponad roku jak to ładnie nazywają "bada" czy należy mi się świadczenie chorobowe z Polski czy nie.
Ale nie o to chciałam zapytać.
Interesuje mnie bardzo i tu z góry jestem bardzo wdzięczna za wszelkie sugestie czy podpowiedzi;
Jakie dokumenty powinnam dostarczyć NAV , jakich dokumentów wymagają przy składaniu aplikacji o pomoc socjalną.
Tak dla jasności - nie chcę być pasożytem systemu, tylko potrzebuję pomocy , zanim znajdę pracę. W końcu pracując legalnie odprowadzając podatki coś należy mi się w zamian gdy potrzebuję pomocy..
Czy ktoś składał taką aplikację?
Może ma wzór?
Wie jakich dokumentów potrzebuję?

Jeszcze raz dziękuję za wszelkie sugestie

Jeżeli nie chcesz pisać na forum - napisz od mnie na PW

------------
Zacznij od....likwidacji zdjęć na swojej galerii i módl się,żeby ich ktoś z NAV nie zobaczył.....Jeśli masz je jednak np na FB to....napisz o pomoc do jakiegoś proboszcza w Polsce i podpisz"Maria Magdalena"...


Co racja to racja...
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
2524 Posty
K T
(Imperator1988)
Maniak
@SENTEX jasne ze wolno i nawet dobrze robi ze wciera to wszystkim w oczy ze przepuszcza pieniadze z ktorych okradziono tych ktorzy pracuja i inwestuja. Niech sie ludzie ucza na czym socjalizm i lewactwo polega. To moze przy urnie zmadrzeja i zaglosuja na kapitalizm.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
37 Postów
Diana Hofman
(DianaHofman)
Nowicjusz
Dziękuję wszystkim za komentarze, ale jak chwilę się skupicie i przestaniecie widzieć własne frustracje i gniew do samych siebie dostrzeżecie , że moją intencją było uzyskanie pomocy w zakresie poruszonego tematu, nie oceny mojej osoby.
Wiem gdzie w życiu podążam i nie specjalnie interesują mnie niektóre suche uwagi na temat zdjęć , celowości pomocy socjalnej czy inne słabe żarciki
Warto czytać ze zrozumieniem, albo przynajmniej próbować

Nie mniej jednak , dziękuję wszystkim , którzy chcą pomóc i czekam na dalsze wskazówki
Zarówno tu, jak i na PW


Miłego dnia

Dianka
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
983 Posty
Dorota Hansen
(HotLips)
Maniak
DianaHofman napisał:
Dziękuję wszystkim za komentarze, ale jak chwilę się skupicie i przestaniecie widzieć własne frustracje i gniew do samych siebie dostrzeżecie , że moją intencją było uzyskanie pomocy w zakresie poruszonego tematu, nie oceny mojej osoby.
Wiem gdzie w życiu podążam i nie specjalnie interesują mnie niektóre suche uwagi na temat zdjęć , celowości pomocy socjalnej czy inne słabe żarciki
Warto czytać ze zrozumieniem, albo przynajmniej próbować

Nie mniej jednak , dziękuję wszystkim , którzy chcą pomóc i czekam na dalsze wskazówki
Zarówno tu, jak i na PW


Miłego dnia

Dianka


Diano ( piekne imie )

Powinnas udac sie do NAV i zlozyc podanie o pomoc socjalna. Jezeli spelniasz wymagania ( niestety nie wiem jakie sa, ale spytaj sie u zrodla ) to pomoc socjalna otrzymasz. Jezeli dostaniesz odmowe, to od niej sie zawsze od niej mozesz odwolac.
Gdybanie forumowiczow nie rozwieje twoich watpliwosci.

Do odwaznych swiat nalezy - wiec do dziela!
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
2524 Posty
K T
(Imperator1988)
Maniak
Alez sprawa jest tak prosta ze nawet fyllik potrafi dostac socjal. Wystarczy ze ma staly pobyt w Norwegii osoba ubiegajaca sie i udowodni ze nie posiada niczego co moznaby sprzedac lub srodkow na koncie z ktorych moglaby zyc. Zazwyczaj menele dokumentuja cos takiego za pomoca wydruku z nettbanku ktory moga wydrukowac w NAVie po wczesniejszym zalogowaniu sie na swoje konto z komputera NAVu lub zrobic to gdzie indziej o ile posiadaja komputer, drukarke i dostep do internetu.

Przeciez tu nie chodzi o ta prosta czynnosc ktora potrafi dokonac nawet najprostszy z prostych fyllikow norwegii lecz o kolejne przyjemne wtarcie ludzia pracy w oczy prawdy o tym na co ida ich pieniadze ktore rabuje im panstwo. Aka utrzymywanie muzoli, utrzymywanie fyllikow ktorzy niewypracowali sobie inntektu by dostac uføretrygd czy tez utrzymywanie osob ktore gdy pieniadze maja to radosnie je rozrzucaja a gdy nie maja to zyja na wasz koszt. Ot socjalizm....
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
499 Postów
Krystian Kozyra
(Krystian85)
Wyjadacz
HotLips napisał:
[quote]DianaHofman napisał:
Dziękuję wszystkim za komentarze, ale jak chwilę się skupicie i przestaniecie widzieć własne frustracje i gniew do samych siebie dostrzeżecie , że moją intencją było uzyskanie pomocy w zakresie poruszonego tematu, nie oceny mojej osoby.
Wiem gdzie w życiu podążam i nie specjalnie interesują mnie niektóre suche uwagi na temat zdjęć , celowości pomocy socjalnej czy inne słabe żarciki
Warto czytać ze zrozumieniem, albo przynajmniej próbować

Nie mniej jednak , dziękuję wszystkim , którzy chcą pomóc i czekam na dalsze wskazówki
Zarówno tu, jak i na PW


Miłego dnia

Dianka


Diano ( piekne imie )

Powinnas udac sie do NAV i zlozyc podanie o pomoc socjalna. Jezeli spelniasz wymagania ( niestety nie wiem jakie sa, ale spytaj sie u zrodla ) to pomoc socjalna otrzymasz. Jezeli dostaniesz odmowe, to od niej sie zawsze od niej mozesz odwolac.
Gdybanie forumowiczow nie rozwieje twoich watpliwosci.

Do odwaznych swiat nalezy - wiec do dziela![/quote
---------
Świat - ten sukinsyn - generalnie patrzy podejrzliwie na ten w rodzaj odwagi, który sprowadza się do ssania tego co inni wytworzyli.]
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
499 Postów
Krystian Kozyra
(Krystian85)
Wyjadacz
Imperator1988 napisał:
Alez sprawa jest tak prosta ze nawet fyllik potrafi dostac socjal. Wystarczy ze ma staly pobyt w Norwegii osoba ubiegajaca sie i udowodni ze nie posiada niczego co moznaby sprzedac lub srodkow na koncie z ktorych moglaby zyc. Zazwyczaj menele dokumentuja cos takiego za pomoca wydruku z nettbanku ktory moga wydrukowac w NAVie po wczesniejszym zalogowaniu sie na swoje konto z komputera NAVu lub zrobic to gdzie indziej o ile posiadaja komputer, drukarke i dostep do internetu.

Przeciez tu nie chodzi o ta prosta czynnosc ktora potrafi dokonac nawet najprostszy z prostych fyllikow norwegii lecz o kolejne przyjemne wtarcie ludzia pracy w oczy prawdy o tym na co ida ich pieniadze ktore rabuje im panstwo. Aka utrzymywanie muzoli, utrzymywanie fyllikow ktorzy niewypracowali sobie inntektu by dostac uføretrygd czy tez utrzymywanie osob ktore gdy pieniadze maja to radosnie je rozrzucaja a gdy nie maja to zyja na wasz koszt. Ot socjalizm....

----------
W tym akurat przypadku mylisz socjalizm z trucizną społeczną, która stanowi koktajl bezczelnosci,cynizmu i bez pożytecznego politycznego idiotyzmu.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
2524 Posty
K T
(Imperator1988)
Maniak
Alez przeciez socjalizm to jest trucizna spoleczna, wynaturzenie sprzeczne z prawami natury...
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
983 Posty
Dorota Hansen
(HotLips)
Maniak
Krystian85 napisał:
[b]Diano ( piekne imie )

Powinnas udac sie do NAV i zlozyc podanie o pomoc socjalna. Jezeli spelniasz wymagania ( niestety nie wiem jakie sa, ale spytaj sie u zrodla ) to pomoc socjalna otrzymasz. Jezeli dostaniesz odmowe, to od niej sie zawsze od niej mozesz odwolac.
Gdybanie forumowiczow nie rozwieje twoich watpliwosci.

Do odwaznych swiat nalezy - wiec do dziela![/quote
---------
Świat - ten sukinsyn - generalnie patrzy podejrzliwie na ten w rodzaj odwagi, który sprowadza się do ssania tego co inni wytworzyli.]


Bieda ma niejedno imie i niejedna twarz. Na szczescie dzieki przywilejom socjalnym nikt nie musi w Norwegii umierac z glodu. Ludzie nie sa pozbawiani godnosci poprzez bezduszna polityke panstwowa, w ktorej dobro jednostki nie jest brane pod uwage.

Spoleczenstwo sklada sie z nas. Sklada sie rowniez z tych bardzo zamoznych i z tych bardzo biednych. Tych co zawsze pracowali i tych co nigdy nie beda pracowac. I tych co przejsciowo nie moga pracowac. W spoleczenstwie mamy i alkoholikow i narkomanow. I matki z malymi dziecmi. I wielu innych.

Niezadowoleni placza nad potrzeba placenia podatkow, ktore wedlug nich sa marnowane na swiadczenia socjalne. Ale dlaczego sie tutaj zatrzymywac? Przeciez mozna zastopowac wyplacanie rent i emerytur, dagpenger, barnetrygd, kontantstøtte mm. To sa rowniez wymysly panstwa opiekunczego.

Mozna dlugo dyskutowac nad potrzeba i wysokoscia zasilkow socjalnych.
Nie jest to jednak tematem postu Diany.
Czy Diana "ssie" to, co inni wytworzyli? Pytanie retoryczne i zalezy od przekonan. Zarowno politycznych jak i moralnych.

A jezeli Diana nawet "possie" wasze krwawe podatki przez np. 5 miesiecy, stanie na nogi i zacznie pracowac? Nie nalezy jej dac tej szansy?
Podobniez nie kopie sie lezacego, ale byc moze teraz jest to przestarzala fanaberia.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 5  
Odpowiedz   Cytuj
3026 Postów
Eliza K
(Elise)
Maniak
HotLips napisał:
Podobniez nie kopie sie lezacego, ale byc moze teraz jest to przestarzala fanaberia.
To pewnie wszystko wina tych zdjec. Jak cygan chce cos wycyganic, to ubiera sie w lachmany.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok