Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

Witam mam pytanie odnoscie gwaracji zamiast kaucji na mieszkanie. - Norwegia

5 Postów
Magda lena
(Madzia90)
Wiking
Witam mam pytanie odnosnie gwarancji zamiast 3 miesiecznej kaucji na wynajecie mieszkania.
jakie wymogi musze spełniac aby taka gwarancje dostac na czym to polega? Ktos sie juz spotkał z taka sytuacja.Dziekuje za wszystkie wypowiedzi. Pozdrawiam. M.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 25  
Odpowiedz   Cytuj
740 Postów

(Remigrant)
Wyjadacz
Madzia90 napisał:
Witam mam pytanie odnosnie gwarancji zamiast 3 miesiecznej kaucji na wynajecie mieszkania.
jakie wymogi musze spełniac aby taka gwarancje dostac na czym to polega? Ktos sie juz spotkał z taka sytuacja.Dziekuje za wszystkie wypowiedzi. Pozdrawiam. M.

Z czystej ciekawości, jaką gwarancję / w sensie, pisemna, ustna czy finansowa/ i od kogo to miała byś dostać.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -27  
Odpowiedz   Cytuj
5 Postów
Magda lena
(Madzia90)
Wiking
z fredensborga zamiast 3miesiecznej kaucji płaci sie 10 procnt 3miesiecznego depozytu zeby nie płacic kaucji depozytowej . nie wiem oco w tym chodzi wiec pytam jak ktos był w takiej sytuacji.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 29  
Odpowiedz   Cytuj
740 Postów

(Remigrant)
Wyjadacz
Madzia90 napisał:
z fredensborga zamiast 3miesiecznej kaucji płaci sie 10 procnt 3miesiecznego depozytu zeby nie płacic kaucji depozytowej . nie wiem oco w tym chodzi wiec pytam jak ktos był w takiej sytuacji.
Tylko, że to poreczenie obowiązuje jedynie w tej konkretnej firmie która sama wynajmuje mieszkania w swojej sieci.
Tam właśnie można podpisać umowę lojalnościową na zabezpieczenie kaucji.
Tu masz więcej informacji:
www.fredensborg.no/property-type/flat/
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -8  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
Ewa Kołaczyk
(ewa3312)
Wiking
ja dostalam taka gwarancje z NAV jako samotna matka.wynajmujacy dostali gwarancje z NAVu i tyle.nic nie placilam.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 27  
Odpowiedz   Cytuj
3272 Posty
Jon Doe
(Joseph)
Maniak
Madzia90 napisał:
Witam mam pytanie odnosnie gwarancji zamiast 3 miesiecznej kaucji na wynajecie mieszkania.
jakie wymogi musze spełniac aby taka gwarancje dostac na czym to polega? Ktos sie juz spotkał z taka sytuacja.Dziekuje za wszystkie wypowiedzi. Pozdrawiam. M.


www.husleie.no/
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 5  
Odpowiedz   Cytuj
1557 Postów
Gct Kowalska
(Gct)
Maniak
Madzia90 napisał:
Witam mam pytanie odnosnie gwarancji zamiast 3 miesiecznej kaucji na wynajecie mieszkania.
jakie wymogi musze spełniac aby taka gwarancje dostac na czym to polega? Ktos sie juz spotkał z taka sytuacja.Dziekuje za wszystkie wypowiedzi. Pozdrawiam. M.


Musisz mieć stały dochód na konto i żadnych spraw z inkasso. Bank potwierdza twoja płynność fiansową dla firmy, z której chcesz wynająć mieszkanie.
Gwarancja z Nav to cos zupełnie innego. Takà gwarancje zazwyczaj Nav daje biorcom socjalu, z niskim dochodem, takim ktorzy nie maja zdolności kredytowej.

Musisz iść do banku, oni cię sprawdzą i albo dadzą gwarancje albo nie. To jest prosta procedura, wprowadzili to około 3 lata temu.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 22  
Odpowiedz   Cytuj
1577 Postów
cysiek33
(cysiek33)
Maniak
Remigrant napisał:
Madzia90 napisał:
Witam mam pytanie odnosnie gwarancji zamiast 3 miesiecznej kaucji na wynajecie mieszkania.
jakie wymogi musze spełniac aby taka gwarancje dostac na czym to polega? Ktos sie juz spotkał z taka sytuacja.Dziekuje za wszystkie wypowiedzi. Pozdrawiam. M.

Z czystej ciekawości, jaką gwarancję / w sensie, pisemna, ustna czy finansowa/ i od kogo to miała byś dostać.


a ten gabriel to musi wszedzie nasrac

www.mojanorwegia.pl/forum/view/3/dyskusj...xxx...._10,1040.html
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 24  
Odpowiedz   Cytuj
22 Posty
Monika Szykytymyryfyry
(Wilhelmina)
Wiking
Wyrazajac chec wynajecia mieszkania z gwarancja nie musisz isc do zadnego banku, ani zalatwiac zadnego papierka. Gwarancja jest nizsza niz kaucja, ale nie jest zwrotna. Firma, ktora wynajmuje Ci mieszkanie, uprzednio sprawdzi Twoje dochody, aby sie upewnic, ze bedziesz w stanie placic czynsz.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
1557 Postów
Gct Kowalska
(Gct)
Maniak
A jak firma meglerska ma sprawdzić wynajmującego? Wysłać zwykle zapytanie o kredyt np do " bisnode"? Nie maja takiego prawa. Jak sie wybiera gwarancje zamiast depozytu, to zawsze jest w to zamieszana trzecia strona, czyli bank albo sosjalkontor, z tym ze firmy nie chcą wynajmować z gwarancja z Nav. Często w ogloszeniech jest napisane " Nav garanti godkjennes ikke".
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok